PL2: Anfield Road zdobyte przez United!

» 16 stycznia 2017, 22:11 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Poniedziałkowe spotkanie pomiędzy Liverpoolem i Manchesterem United w ramach Premier League 2 zakończyło się dramatycznym triumfem gości 1:0.
» Matthew Willock okazał się bohaterem Manchesteru United w prestiżowej konfrontacji z The Reds
Bohaterem Czerwonych Diabłów okazał się Matthew Willock, który wpisał się na listę strzelców w drugiej minucie doliczonego czasu gry.

Pierwsza odsłona rywalizacji na Anfield Road nie dostarczyła kibicom zbyt wielu emocji, gdyż oba zespoły skupiały się na zdominowaniu strefy środkowej, co przełożyło się na nikłą liczbę sytuacji pod oboma bramkami.

Piłkarze nie odstawali jednak nogi i arbiter w kilku sytuacjach musiał interweniować upominając zawodników żółtymi kartkami.

Kiedy wydawało się, że spotkanie zakończy się podziałem punktów, fantastyczną akcją popisał się Callum Gribbin. Pomocnik przejął futbolówkę w środkowej części boiska i samotnie popędził na bramkę rywali, gdzie został sfaulowany w polu karnym. Do piłki podszedł Sean Goss, lecz nie zdołał pokonać bramkarza gospodarzy.

Nicky Butt i jego podopieczni mogli jednak wnieść ręce w geście triumfu kilka minut później. Goss zrehabilitował się po niewykorzystanej jedenastce i posłał dobre dośrodkowanie w pole karne z rzutu wolnego. Tam zupełnie niepilnowany Matthew Willock zapewnił United trzy punkty strzałem głową.

Zwycięstwo sprawiło, że Manchester United ma w dorobku 17 punktów po 14 rozegranych kolejkach. Kolejnym rywalem Czerwonych Diabłów będzie prowadzący w tabeli Everton.