El. MŚ: Dublet Memphisa Depaya, asysta Daleya Blinda!

» 13 listopada 2016, 20:33 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
» Niedzielne spotkanie eliminacji mistrzostw świata pomiędzy Luksemburgiem i Holandią zakończyło się zwycięstwem Oranje 3:1. Ogromną rolę w tym triumfie odegrał duet zawodników Manchesteru United - Memphis Depay oraz Daley Blind. Depay dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, natomiast Blind zapisał na swoim koncie asystę.
Podopieczni Danny‘ego Blinda dobrze rozpoczęli tę rywalizację, gdyż w 36. minucie prowadzenie swojemu zespołowi zapewnił Arjen Robben.

Jeszcze przed przerwą gospodarze doprowadzili jednak do wyrównania za sprawą rzutu karnego, który wykorzystał Maxime Chanot.

W drugiej połowie sprawy w swoje ręce wzięli gracze Manchesteru United, a zwłaszcza Memphis Depay, który zjawił się na placu gry w przerwie.

W 58. minucie spotkania Daley Blind doskonale dośrodkował piłkę na głowę Depaya, który wpisał się na listę strzelców.

Skrzydłowy klubu z Old Trafford dołożył drugie trafienie na sześć minut przed końcem regulaminowego czasu gry skutecznie wykonując rzut wolny.

Dzięki zdobyciu trzech punktów Holendrzy zajmują drugie miejsce w grupie za plecami liderującej Francji. Kolejnym rywalem ekipy Oranje będzie Bułgaria.

Eliminacje Mistrzostw Świata 2018
Stade Josy Barthel, Luksemburg

Luksemburg - Holandia 1:3 (1:1)
(Chanot 44‘ (k.) | Robben 36‘, Depay 58‘, 84‘)

Skład Luksemburczyków: Schon - Jans (Janisch 26‘), Malget, Chanot, Mahmutović, De Mota (Kerger 75‘) - Bohnert, Bensi (Thill 82‘), Philipps, Mutsch - Turpel.

Niewykorzystane zmiany: Roulez, Czekanowicz, Skenderović, Hall, Delgado, Holter, Joachim.

Skład Holendrów: Stekelenburg - Brenet, Bruma, Van Dijk, Blind - Klaassen, Wijnaldum, Ramselaar (De Roon 88‘) - Robben (Berghuis 46‘), Dost, Sneijder (Depay 46‘).

Niewykorzystane zmiany: Vorm, Cillessen, Veltman, Martins Indi, Zeegelaar, Vilhena, Clasie, Fer, De Jong.

Manchester United najlepiej płacącym klubem piłkarskim
Depay: Koncentruję się na Manchesterze United

Komentarze (67)

vanderToki: Bardzo mi się podoba, jak w tym pierwszym nagraniu Berghuis stoi obok cieszącego się Depaya, jakby zastanawiając się, o co mu w ogóle chodzi. ;p

DjTED: Komentarz zedytowany przez usera dnia 15.11.2016 16:29

Depay :) ha ha. On nawet z ogórami czasami nie mieścił się w składzie, a tu ma wyjść na Arsenal. Dobre
» 15 listopada 2016, 16:29 #61
NeverGiveUpGGMU: Zamiast Depaya- Young niech zagra.
» 15 listopada 2016, 17:03 #60
Matias: Komentarz zedytowany przez usera dnia 15.11.2016 17:15

Teraz gdy jest w gazie powinien wyjść a nóż się odblokuje i da nam punkty.
Kto nie ryzykuje ten nie pije szampana.
» 15 listopada 2016, 17:15 #59
AUDIoooo: Racja Matias

A nóż odpali...
» 15 listopada 2016, 19:41 #58
przemcio94: Co za ciezki dzien. Byleby przetrwac jakos do soboty. Oby Diabły w starciu z Arsenalem nas nie zawiodły.
» 15 listopada 2016, 15:42 #57
is200: Anglia - Hiszpania 21:00 Eleven.

Mecz towarzyski, szykuje sie podobno sporo rotacji. Moze wszystkie nasze gwiazdy dostana szanse
» 15 listopada 2016, 15:00 #56
JeloDDZ: wiec jeszcze jakiś czas temu mecze z polską nie miały sensu
» 15 listopada 2016, 12:47 #55
Sideswipe: Oj tam, dla jednego mają, dla drugiego nie. Nie ma sensu w każdym razie się o to kłócić.
» 15 listopada 2016, 12:50 #54
piter100000: Polska nie dostawała batów po 8-0. taka mała różnica :)
» 15 listopada 2016, 13:19 #53
Sideswipe: Słyszeliście jak rzecznik San Marino pojechał Mullerowi? :D
» 15 listopada 2016, 12:03 #52
piter100000: "Mecze takie jak ten są po to, by pokazać ci, że nie jesteś w stanie strzelić gola nawet tak słabej drużynie, jak my. Wy Niemcy nigdy się nie zmienicie, czy historia nie nauczyła was, że arogancja nie jest gwarancją zwycięstwa? Pomimo noszenie najpiękniejszego stroju Adidasa, w głębi duszy wciąż jesteście tymi, którzy zakładają białe skarpetki do sandałów."

hehehe padłem jak to przeczytałem :) pojechał mu równo i dokładnie co moim zdaniem nie zmienia faktu, że Muller miał dużo racji mówiąc, że takie mecze są bez sensu
» 15 listopada 2016, 12:18 #51
Sideswipe: No wiesz, dla kibica piłki klubowej i takiego Mullera może i nie ma, jednak dla takiego San Marino czy Gnabry'ego jest :) Muller mógł to trochę inaczej ująć, poza tym przecież w sumie jak sam mówi, że są bez sensu to czemu w nich gra? W reprze mają pełno dobrych zamienników, raczej Loew by się za to nie obraził. Okazał brak szacunku do rywala i mu się oberwało, bardzo mnie to cieszy bo Mullera jakos nigdy nie lubiłem :P
» 15 listopada 2016, 12:48 #50
piter100000: zgadzam się z Tobą, że nie powinien tak się wypowiadać. jednak moim zdaniem powinny być jakieś preeliminacje dla takich drużyn jak San Marino, Malta itp. dla mnie mija się z celem granie takich meczów, ale wiem, że głównym czynnikiem jest kasa i popularyzacja piłki nożnej w każdym miejscu. nawet jeśli jeśli jest to kraj wielkości Sopotu
» 15 listopada 2016, 13:19 #49
is200: Maja swoja organizacje maja wlasny zwiazek pilki noznej? Dlaczego maja nie grac?

Ich problemem jest to ze nie maja ligi a ich pilkarze nie graja w zagranicznych klubach. Kiedys sie to zmieni.
» 15 listopada 2016, 14:58 #48
NeverGiveUpGGMU: San Marino nie jest takie tragiczne, 0 1 z Azerbejdżanem, a Azerbejdżan jest dobrą drużyną z 7 pkt już na koncie. Norwegii strzelili gola ;). Walczą o wynik w każdym meczu. A Malta!? Anglia tylko 2 0, a Słowenia 1 0. Takie wyniki na pograniczu. Wcale nie są tacy słabi i nie ma powodu do zmieniania eliminacji.
» 15 listopada 2016, 15:44 #47
Marcinek135: Jak zagra 90 minut to dopiero wtedy go oceniajcie
» 14 listopada 2016, 19:29 #46
rizx: O ile mi wiadomo większym wyczynem jest strzelić 2 gole wchodząc z ławki w 45minut niż gdy rozgrywa się pełne 90
» 14 listopada 2016, 20:52 #45
swees: A tymczasem Rashford już na celowniku Realu Madryt
» 14 listopada 2016, 19:07 #44
Mexicanos1990: Tak i kupują DDG latem za 60 baniek mimo zakazu transferowego. Nie ma sensu czytać tych bulwarówek.
» 14 listopada 2016, 19:51 #43
AUDIoooo: No I Sneijder widziany jak czytal gazete o United.
» 14 listopada 2016, 22:20 #42
RuudVN: Depay jeszcze wróci do łask jak Mata, Herrera czy Carrick, jeżeli Mourinho dopiero wpaja w niego jak ma grać i odzwyczaja go od złych nawyków to lepiej jak siedzi na ławce, ja chcę zobaczyć finalny efekt a nie zagubionego w dżungli
» 14 listopada 2016, 18:46 #41
piter100000: według mnie w United nic z Depaya nie będzie. może w słabszym klubie odpali. to tylko moja subiektywna opinia
» 14 listopada 2016, 18:36 #40
Klimaa: Co prawda to tylko Luksemburg ale mimo wszystko Depay wysłał sygnał Mourinho.
» 14 listopada 2016, 18:33 #39
is200: Memphis musi zrozumiec ze pilka nozna to gra zespolowa. On za kazdym razem w kazdej sytuacji szuka dryblingu i to go gubi.

To jest tak. Napewno zna mnostwo trickow sztuczek ale nie umie grac pilka.
» 14 listopada 2016, 13:03 #38
Matias: Optymistyczne jest to że podobnie było na początku z Ronaldo. Gdy Ferguson nauczył go gry zespołowej CR7 stał się motorem napędowym zespołu.
» 14 listopada 2016, 13:19 #37
is200: Ja bym tu nie szukal porownan.

CR od poczatku na meczach robil takie show ze kibice nie patrzyli na statystyki tylko na gre, Ferguson mu pozwalal robic co chcial od samego poczatku. Teraz sie juz tak nie da.

Zreszta jak sam powiedzial pilkarza tej klasy ma sie raz w zyciu
» 14 listopada 2016, 13:26 #36
DjTED: Ale Ronaldo nie tracił piłki w każdej akcji
» 14 listopada 2016, 14:31 #35
vanderToki: Ronaldo przyszedł do United jako osiemnastolatek, Depay mając lat 21. Depay w swoim pierwszym sezonie w Anglii rozegrał wprawdzie więcej spotkań i zdobył więcej bramek, niż Rolando. Jednak w wieku 22 lat - czyli takim, w jakim jest obecnie Depay - był już parokrotnie w drużynie roku UEFA czy FA. Był rok 2007. Proszę sobie przypomnieć, ile wtedy znaczył już dla klubu i dla reprezentacji.
» 14 listopada 2016, 21:06 #34
Matias: Tak sobie oglądam gole Depaya w barwach PSV i utwierdzają mnie one w przekonaniu że to jest talent nieprzeciętny którego nie możemy zmarnować. On ma dopiero 22 lata. To wiek w którym zawodnika trzeba ukształtować. Teraz trzeba albo dać mu szansę ale wysłać na wypożyczenie do Kumana.
Może wtedy wróci tutaj jako piłkarz gotowy na pierwszy skład United.

youtube.com/watch?v=LA4GsXjqAWo
» 14 listopada 2016, 13:03 #33
is200: Ma mozliwosci tylko szuka za kazdym razem dryblingu. Umie grac w pilke ale nie umie grac pilka.
» 14 listopada 2016, 13:05 #32
2Fast4You: Jakby którykolwiek z naszych zawodników strzelił 2 bramki LUKSEMBURGOWI to nie było by tu wielkiej dyskusji, ale Depaj strzelił to łoooooooo, pierwszy plac, złota piłka, Mou czemu go nie fystawiasz :/ A moje podstawowe pytanie to czy zrobił jakieś fajne Sztóczki ? :/
» 14 listopada 2016, 12:31 #31
pequ89: Niby to tylko Luksemburg, ale wolny palce lizać. Fajnie, że chociaż na tle takiego przeciwnika Depay potrafi się pokazać z dobrej strony. Chociaż gdyby to była Anglia czy Niemcy to pewnie robiłoby to dużo większe wrażenie.
» 14 listopada 2016, 07:39 #30
DjTED: Bolt zimą będzie trenować z Borussią. Śmichy hihy, ale daj Boże okaże się, że jest urodzonym skrzydlowym? Z Pudziana i Małejmysza też były śmiechy... Druga sprawa to reklama i kasa...
Sto razy prosił, nalegał i błagał o trening (tylko trening) w MU. Nie rozumiem polityki naszego klubu.
PS: Gdzie jest Beckham i dlaczego nie siedzi u nas jako np ambasador klubu....ehh
» 14 listopada 2016, 02:01 #29
Mexicanos1990: Becks ma zostać lub już został ambasadorem realu na USA
» 14 listopada 2016, 12:09 #28
is200: Backham ma za duza marke zeby pchac sie do jakiegokolwiek klubu w jakimkolwiek charakterze.
» 14 listopada 2016, 12:52 #27
DjTED: Nie chcę w składzie kolesia, który wchodzi w 2 połowie i traci pilkę 10 razy w 15 min. Panowie w meczach z TOP to są najmniej 2 bramki w plecy. W zeszłym sezonie podawał do przeciwnika i traciliśmy po tym bramki i punkty co dało 6 oczek. To była JEGO wina. Nie gramy w LM i to jest JEGO wina (tak samo jak paru innych graczy), ale oni przynajmniej, aż tak perfidnie nie asystowali przeciwnikowi. Czarę goryczy przelewa fakt, że on traci piłkę i stoi w miejscu zamiast bronić... Całe szczęście możecie się tu pluć, ale trenerzy i połowa kibiców widzi to co ja dlatego on nie gra. (A szkoda bo potencjał ma niesamowity tylko brakuje mu zimnej glowy!!)
» 14 listopada 2016, 02:12 #26
Matias: Co?!
Jak można zwalać wszystko na jednego zawodnika?!
To że nie gramy w Lidze Mistrzów to jest wina całego zespołu a nie Depaya!
Zresztą trudno nazwać United z poprzedniego sezonu zgranym zespołem.
To był raczej zbiór indywidualności pod wodzą niszczyciela.
» 14 listopada 2016, 12:57 #25
kckMU: Przecież to był tylko Luksemburg, a tutaj już wątpliwości co do decyzji Mourinho :D
» 14 listopada 2016, 00:05 #24
NeverGiveUpGGMU: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.11.2016 23:27

Myślę, że trzeba pomyśleć nad wymianą z Evertonem:
Depay-Lukaku, przy czym Everton dopłaca 10 milionów za tatuaże Memphisa.
Po tym zabiegu przejść na grę 2 napastnikami.
» 13 listopada 2016, 23:23 #23
Elessarius: Mówiłem to już raz, powtórzę kolejny, a jeśli będzie trzeba będę to powtarzał co 5 min- Memphis to świetny zawodnik o ogromnym potencjale, pytanie tylko jak ma zaprezentować wachlarz swoich zdolności, kiedy u nas wchodzi na ostatnie minuty, gdy mecz ma się już ku końcowi i wynik jest już przesądzony.
Lingard
» 13 listopada 2016, 22:48 #22
NeverGiveUpGGMU: To jest niesamowite! Ludzie zamiast "pozdrawiam" piszą już "Lingard".
» 13 listopada 2016, 22:57 #21
Elessarius: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.11.2016 23:16

Lingard < Memphis
» 13 listopada 2016, 23:16 #20
Elessarius: NeverGiveUpGGMU Ale całkiem zabawny komentarz.
» 13 listopada 2016, 23:17 #19
Sideswipe: Nie gra, bo nie wykorzystał swoich szans. Nie wykorzystuje swoich szans, bo nie gra (rytm meczowy). Koło się zamyka.
» 13 listopada 2016, 23:20 #18
Elessarius: Sideswipe Coś w tym jest... ale kiedy patrzy się na jego grę w reprezentacji (mam tu na myśli dwa ostatnie spotkania) to jednak jego postawa na boisku daje do myślenia. A zapewniam, że to były dwa naprawdę dobre występy. Może to we mnie jest jakiś hurraoptymizm względem Depaya, ale moim zdaniem nawet te kilka minut, gdy gra u nas, wyglądają całkiem nieźle w jego wykonaniu, jak na sytuacje, w których wchodził do gry.
» 13 listopada 2016, 23:31 #17
PanWolodyjowski: Do Evertonu by poszedł na stałe, Koeman by się za niego wziął i po pół roku by nam ze dwie bramki zapakował pewnie. A Dżesi który gra jego kosztem byłby nakryty przez niego czapką.
» 13 listopada 2016, 22:24 #16
Matias: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.11.2016 22:06

Ten chłopak nie zapomniał jak się gra w piłkę.
Trzeba mu dać prawdziwą szansę!
On potrzebuje gry.
Ale dużej ilości minut a nie ogonów!
» 13 listopada 2016, 22:06 #15
JacekB: Zyska pewność siebie buuuhahahahahahhahahahahah. Jeszcze raz napiszę zrobić jak najszybciej dobry deal z Evertonem póki jeszcze go chcą. Najlepiej dla mnie zamienić go na Colemana dopłacając jakąś kaskę i prawą obronę mamy z głowy. Valencie przesunąć na na pomoc i prawa strona z głowy. Jeszcze wrócić do ustawienia 442 i gra muzyka.
» 13 listopada 2016, 21:51 #14
mycka86: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.11.2016 21:38

Dobrze. Zyska trochę pewności siebie, bo psychika jest chyba jego największym problemem. Zaczynają się mecze co 3 dni do końca roku i Depay w formie bardzo by nam się przydał. Wiadomo, że to tylko Luxemburg, ale od czegoś trzeba zacząć.
» 13 listopada 2016, 21:37 #13
AgEnT: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.11.2016 21:45

Zyska trochę pewności siebie... którą straci oglądając następne mecze United z trybun/ławki lub w bardziej optymistycznej wersji wchodząc 2 razy z ławki na łącznie 15 minut ;)
» 13 listopada 2016, 21:44 #12
mycka86: Ale nie jest tak, że brakuje mu pewności siebie bo nie gra, tylko nie gra bo już przed wyjściem na boisku jest sparaliżowany i mając wielki potencjał nie potrafi podać prosto piłki na 5 metrów.
» 13 listopada 2016, 20:46 #8
DjTED: Wyraznie trener nie widzi go w podstawie. Serio myślisz, że po meczu z 130 drużyną w rankingu fifa to się zmieni? Toż to nawet nasza 3 liga jest lepsza ...
» 13 listopada 2016, 20:59 #7
10wazzar10: Zyska pewność siebie, dwie bramki to dwie bramki...
» 13 listopada 2016, 20:45 #6
RedDevils4life: No jak chce to potrafi.
» 13 listopada 2016, 20:36 #5
zbyszek7: Come on z Luksemburgiem..
» 13 listopada 2016, 20:40 #4
rizx: Jak nie strzela to źle, a jak strzela to też źle?