Oceny pomeczowe: Manchester United - Fenerbahce 4:1

» 21 października 2016, 07:03 - Autor: matheo - źródło: MEN, DevilPage.pl
Występ Paula Pogby w meczu Ligi Europy z Fenerbahce (4:1) został wysoko oceniony przez dziennikarzy Manchester Evening News i użytkowników DevilPage.pl. Francuz w czwartkowy wieczór zdobył na Old Trafford dwie bramki, co przełożyło się na noty pomeczowe. Oto jak ocenieni zostali gracze Czerwonych Diabłów.
» Paul Pogba może być zadowolony ze swojego występu w meczu z Fenerbahce
David de GeaDavid de Gea
Dobra interwencja po strzale Souzy pod koniec pierwszej połowy. Poza tym miał niewiele do roboty, poza oglądaniem meczu.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.73

Matteo DarmianMatteo Darmian
Bronił dobrze, ale nie zapuszczał się tak często do ofensywy, jakby chciał tego Mourinho. Być może to wynik braku kondycji meczowej. To był jego pierwszy start od wrześniowego meczu z Feyenoordem.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.52

Chris SmallingChris Smalling
Dobrze radził sobie z Van Persiem, choć Holendrowi tak naprawdę brakowało okazji. Zszedł w przerwie, aby nie ryzykować urazu przed spotkaniem z Chelsea.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6.74

Eric BaillyEric Bailly
Jego pierwsze zagranie było nerwowe, więc Mourinho kazał mu się uspokoić. Ostatecznie była to spokojna noc dla Iworyjczyka. Nienajlepsza obrona przy bramce Van Persiego.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.83

Luke ShawLuke Shaw
Spisał się poprawnie po okresie spędzonym poza boiskiem ze względu na kontuzję i chorobę. Nie wygląda jednak na piłkarza gotowego do gry z Chelsea w niedzielę. Zgubił Van Persiego przy bramce.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.53

Michael CarrickMichael Carrick
Momentami grał wolno w pierwszej połowie do czasu fantastycznego podania do Maty, które dało Manchesterowi United rzut karny. Bardzo komfortowy występ w drugiej części, choć nie był pod żadną prawdziwą presją.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.53

Paul PogbaPaul Pogba
Być może nie wlał w serca kibiców pewności siebie, kiedy drobił kroczki przy rzucie karnym, ale wykonał go bardzo pewnie. Jego drugi gol to klasa. Podkręcony strzał z prawej nogi. Jeden z jego najlepszych meczów.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.32

Juan MataJuan Mata
Cudowne zgaszenie piłki przy podaniu Carricka, przy którym wywalczył rzut karny. Pomógł też przy drugiej jedenastce. Nie miał już takiego samego wpływu na grę w drugiej połowie, ale nie było to konieczne.

MEN: 8/10 DevilPage.pl: 7.76

Wayne RooneyWayne Rooney
Odegrał swoją rolę przy drugim golu Paula Pogby. Ładnie wyłożył też piłkę przy bramce Lingarda. Robił czarną część roboty środkowego napastnika i robił to dobrze, nawet mimo tego, że nie zdobył bramki.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.65

Jesse LingardJesse Lingard
W pierwszej połowie był cicho do czasu otrzymania podania od Rooneya i wyłożenia piłki Pogbie. Po przerwie wpisał się na listę strzelców, popisując się dobrym, soczystym uderzeniem.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.2

Anthony MartialAnthony Martial
Używał swojej szybkości, aby przedzierać się przez defensywę Fenerbahce. Dzięki temu wywalczył, a następnie wykorzystał drugi rzut karny dla United. Zdobył cenną kondycję meczową przed starciem z Chelsea.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.14