U-21: Manchester United ponownie mistrzem Anglii!

» 19 kwietnia 2016, 21:58 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Liczne problemy kadrowe oraz wypożyczenia kluczowych graczy nie przeszkodziły Manchesterowi United w obronie tytułu mistrza Anglii w Premier League do lat 21. Podopieczni Warrena Joyce’a przypieczętowali swój kolejny ligowy trumf dramatycznym zwycięstwem z Tottenhamem na White Hart Lane.
» Manchester United U-21 po raz drugi z rzędu został mistrzem Anglii
Rywalizacja rozpoczęła się wprost perfekcyjnie dla młodych Czerwonych Diabłów. Już w piątej minucie Paddy McNair popisał się ładnym prostopadłym podaniem do Andreasa Pereiry, który wyłożył piłkę przed polem karnym. Dobiegł do niej Donald Love i mocnym uderzeniem skierował futbolówkę do siatki Kogutów.

Zaledwie dziesięć minut później goście podwoili swoje prowadzenie. Tym razem na listę strzelców wpisał się Andreas Pereira, który wykorzystał znakomite dośrodkowanie Guillermo Vareli.

Gospodarze nie zamierzali jednak ułatwiać zadania swoim rywalom i w 26. minucie William Miller wykorzystał bierność obrońców United i pokonał Joela Pereirę strzałem zza pola karnego.

Nieco po upływie pół godziny gry, golkiper przyjezdnych, pełniący jednocześnie rolę kapitana, musiał wykazać się swoim kunsztem po groźnym strzale Harry’ego Winksa.

Nie był to jednak koniec zagrożenia dla podopiecznych Warrena Joyce’a, gdyż po rzucie rożnym do futbolówki dopadł Kazaiah Sterling, ale jego próba okazała się minimalnie niecelna.

Kilka minut przed końcem pierwszej odsłony dobrą sytuację do wyrównania miał strzelec gola dla Tottenhamu, William Miller. To właśnie ten zawodnik podszedł do rzutu wolnego sprzed pola karnego Manchesteru United, lecz jego uderzenie zatrzymało się na murze ustawionym z graczy gości.

Tuż po przerwie Kazaiah Sterling bez problemu poradził sobie z Axelem Tuanzebe i przedarł się w pole karne gości. Do zagranej przez niego piłki doszedł Miller, ale nie dał rady pokonać Joela Pereiry.

Kilkadziesiąt sekund później bramkarz Tottenhamu popełnił błąd przy rozegraniu piłki i skierował futbolówkę wprost pod nogi Donalda Love’a. Anglik miał przed sobą praktycznie pustą bramkę, ale piłka po jego strzale wylądowała w pierwszych rzędach trybun White Hart Lane.

W 62. minucie znakomitym strzałem ze sporej odległości popisał się Anton Walkes. Joel Pereira dotknął piłki przy interwencji, jednak umknęło to uwadze arbitra, który wskazał na wznowienie gry od bramki.

Chwilę potem na pierwszą korektę w swojej drużynie zdecydował się Warren Joyce. Na placu gry zameldował się Scott McTominay, który zmienił Devonte Redmonda.

McTominay mógł zanotować perfekcyjne wejście na boisko, bowiem chwilę później doszedł do dośrodkowania z prawego skrzydła, ale jego strzał z bliskiej odległości wylądował w rękach bramkarza.

W 71. minucie żółtą kartkę za zagranie zbyt wysoko uniesioną nogą obejrzał Cameron Borthwick-Jackson.

Na dziesięć minut przed końcem regulaminowego czasu gry okazję na przypieczętowanie zwycięstwa Czerwonych Diabłów miał Andreas Pereira. Młodzieżowy reprezentant Brazylii przejął piłkę w okolicach linii środkowej i samotnie popędził na bramkę rywali, lecz jego akcja zakończyła się strzałem, po którym golkipera gospodarzy uratował słupek.

Wzmożone ataki graczy Tottenhamu przyniosły wreszcie efekt w 84. minucie. Alex Pritchard umieścił piłkę w bramce z najbliższej odległości po dokładnym podaniu z prawego skrzydła.

Gdy wszystko wskazywało na podział punktów, w końcowych fragmentach spotkania na listę strzelców wpisał się Guillermo Varela, który przypieczętował kolejny ligowy sukces Manchesteru United!

Jest to już czwarty triumf Czerwonych Diabłów na tym poziomie rozgrywkowym na przestrzeni ostatnich pięciu lat. Dominację United zdołała przełamać tylko Chelsea, która zgarnęła główne trofeum w sezonie 2013/2014.