U-21: Powrót Rooneya, United o krok od tytułu!

» 11 kwietnia 2016, 21:59 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Piłkarze Manchesteru United wykonali milowy krok w stronę obrony tytułu mistrzowskiego w Premier League do lat 21 pokonując Middlesbrough 1:0 w poniedziałkowy wieczór.
» Powrót Wayne‘a Rooneya był tylko jedną z dobrych wiadomości związanych ze spotkaniem przeciwko Middlesbrough
Faktem wartym odnotowania był występ Wayne‘a Rooneya, który wrócił do gry po dłuższej nieobecności spowodowanej kontuzją kolana. Anglik spędził na murawie Old Trafford godzinę, natomiast mecz w pełnym wymiarze czasowym rozegrał Phil Jones.

Pierwsza połowa tego spotkania nie dostarczyła zbyt wielu emocji. Najlepszą sytuację do zdobycia gola mieli goście. Arnel Jakupovic zdołał odzyskać piłkę na połowie gospodarzy, jednak z jego strzałem poradził sobie Sam Johnstone.

Murawę Teatru Marzeń jeszcze przed gwizdkiem na przerwę musiał opuścić Joe Rothwell, który został brutalnie potraktowany przez kapitana Boro. Arbiter nie dopatrzył się jednak w tej sytuacji nawet faulu. Całe zajście można zobaczyć tutaj.

Po zmianie stron Czerwone Diabły nadal dłużej utrzymywały się w posiadaniu piłki i próbowały przebić się przez zasieki obronne rywali.

Dobrą sytuację miał Wayne Rooney, który podszedł do rzutu wolnego z okolic przed polem karnym, jednak jego strzał poszybował nad poprzeczką.

Zgodnie z zapowiedział Louisa van Gaala, kapitan Manchesteru United opuścił plac gry po upływie godziny, a zastąpił go Axel Tuanzebe.

Kluczowym momentem spotkania okazała się 67. minuta. Paddy McNair znakomicie podłączył się do akcji ofensywnej, przyjął piłkę w polu karnym i z bliskiej odległości pokonał bramkarza przyjezdnych.

Gracze Middlesbrough próbowali odrobić straty, jednak ich wysiłki nie przyniosły rezultatu i wrócili oni do domu z pustymi rękami.

Na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu gry Manchester United mógł powiększyć swoje prowadzenie, lecz strzał Andreasa Pereiry zatrzymał się na poprzeczce.

Zwycięstwo Manchesteru United oraz porażka Sunderlandu w spotkaniu z Tottenhamem oznacza, iż podopieczni Warrena Joyce‘a mogą ponownie zostać mistrzem Anglii już w następny poniedziałek. Będzie do tego potrzebna wygrana w konfrontacji z Kogutami. Do obrony prymatu w Anglii gracze United potrzebują bowiem tylko dwóch punktów w pozostałych trzech meczach, w których ich rywalami będzie właśnie Tottenham, Chelsea oraz Southampton.