U-21: Hat-trick Keane‘a, Reading pokonane!

» 11 stycznia 2016, 22:00 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Obchodzący 23. urodziny Will Keane bezsprzecznie był najlepszym piłkarzem Manchesteru United w spotkaniu przeciwko Reading w ramach Premier League do lat 21. Czerwone Diabły zwyciężyły w nim 3:1.
» Piłkarze Manchesteru United przedłużyli swoją serię zwycięstw ligowych do czterech z rzędu
Mimo zapowiedzi Louisa van Gaala, w składzie United na ten mecz nie pojawił się Adnan Januzaj. Zabrakło także sprzedanego do Preston Bena Pearsona oraz wypożyczonego do Barnsley Ashleya Fletchera.

Goście wyszli na prowadzenie w 26. minucie. Will Keane w efektowny sposób odwrócił się z piłką w polu karnym i został sfaulowany. Do jedenastki podszedł sam poszkodowany i mocnym strzałem wyprowadził swój zespół na prowadzenie.

Już trzy minuty później Czerwone Diabły podwyższyły prowadzenie. Strzał z dystansu oddał Matthew Willock, ale piłka po drodze do siatki odbiła się od Will Keane‘a i to jemu zapisano drugie trafienie w tym meczu.

Po zmianie stron podopieczni Warrena Joyce‘a dołożyli jeszcze jednego golu. Po kolejnym faulu w polu karnym Will Keane ponownie stanął przed możliwością wykonania rzutu karnego. Anglik nie pomylił się i podwyższył wynik spotkania na 3:0 dla Manchesteru United.

Gospodarze odpowiedzieli bramką z 86. minuty. Na listę strzelców wpisał się Tarique Fosu, który wykorzystał sytuację sam na sam z Joelem Pereirą.

Kolejnym rywalem United będzie Southampton, a tę rywalizację zaplanowano na 18 stycznia.