U-21: Dreszczowiec z happy endem, United - Liverpool 3:2!

» 30 listopada 2015, 22:44 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Po emocjonującym i pełnym bramek spotkaniu Manchester United ostatecznie pokonał na własnym terenie Liverpool 3:2 w ramach Premier League do lat 21.
» Po emocjonującym i pełnym bramek spotkaniu Manchester United ostatecznie pokonał na własnym terenie Liverpool 3:2 w ramach Premier League do lat 21. Mecz w podstawowym składzie Czerwonych Diabłów rozpoczęli między innymi Sergio Romero, Marouane Fellaini oraz Andreas Pereria. W ekipie gości wystąpił za to José Enrique.
Mecz w podstawowym składzie Czerwonych Diabłów rozpoczęli między innymi Sergio Romero, Marouane Fellaini oraz Andreas Pereria. W ekipie gości wystąpił za to José Enrique.

To właśnie Fellaini jako pierwszy w tej rywalizacji wpisał się na listę strzelców. W 32. minucie Belg wykorzystał dośrodkowanie Andreasa Pereiry i pokonał bramkarza The Reds z bliskiej odległości.

Do przerwy wynik nie uległ zmianie i gospodarze prowadzili 1:0. Po zmianie stron obie drużyny co jakiś czas przejmowały inicjatywę i atakowały bramkę rywali z większą intensywnością.

Dopiero w ostatnich dwudziestu minutach kibice zgromadzeni na trybunach obiektu Leigh Sports Village byli świadkami prawdziwej kanonady.

Najpierw do bramki Liverpoolu trafił Nick Powell, który z kilku metrów dobił strzał Marouane‘a Fellainiego. Wówczas wydawało się, że Czerwone Diabły spokojnie utrzymają taki rezultat do końca.

Zaledwie trzy minuty później na listę strzelców wpisał się jednak Jerome Sinclair. Minęło tylko 180 sekund, a błąd Sergio Romero przy wyjściu do piłki wykorzystał Joe Gomez i na tablicy świetlnej widniał rezultat 2:2.

Ostatnie słowo należało jednak do gospodarzy. Fellaini dobrze opanował piłkę w polu karnym gości i wyłożył ją do Seana Gossa, który mocnym uderzeniem ustalił wynik rywalizacji na 3:2 dla Manchesteru United.

Dzięki tym trzem punktom podopieczni Warrena Joyce‘a przesunęli się na siódme miejsce w ligowej tabeli. Ich najbliższym rywalem będzie ekipa Leicester, a spotkanie zaplanowano na 14 grudnia.