Oceny pomeczowe: Club Brugge - Manchester United

» 27 sierpnia 2015, 13:03 - Autor: aruna12 - źródło: MEN/DevilPage.pl
Manchester United powrócił do Ligi Mistrzów, pewnie pokonując Club Brugge 4-0 (1-0) w meczu wyjazdowym.
» Wayne Rooney był niekwestionowanym bohaterem meczu z Brugge
Poniżej prezentujemy oceny zawodników United za to spotkanie, wystawione przez Manchester Evening News oraz DevilPage.pl.

Sergio RomeroSergio Romero
W 43. minucie ratował United przed stratą gola w sytuacji sam na sam. Potem miał szczęście przy poprzeczce Vanakena. W 74. minucie fatalnie wybił piłkę spod bramki, co mogło skończyć się nawet utratą gola. Ponownie dopisało mu jednak szczęście.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6/10

Matteo DarmianMatteo Darmian
W kolejnym spotkaniu gra na równym, wysokim poziomie. Nie zawodził w defensywie i chętnie zapędzał się pod pole karne rywali.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7/10

Chris SmallingChris Smalling
Konsekwentnie pracuje na miano lidera defensywy. Nie popełniał błedów i zachował czujność, nawet wtedy gdy Brugge przez długi czas nie zapuszczali się pod bramkę Romero.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7,5/10

Daley BlindDaley Blind
Doskonale wyprowadzał piłkę z linii obrony. Mały minusik za ryzykowną główkę we własnym polu karnym, która tylko o kilka centymetrów minęła słupek bramki United.

Luke ShawLuke Shaw
Znowu mieliśmy okazję oglądać Shawa udzielającego się w defensywie i to już od samego początku spotkania. Dodatkowo w 5. minucie zablokował strzał piłkarza Brugge. Gdyby wtedy padł gol dla Belgów, mecz mógł potoczyć się inaczej, więc Anglik zasługuje na pochwałę.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 8/10

Michael CarrickMichael Carrick
Anglik zrehabilitował się za samobójcze trafienie w pierwszym spotkaniu. Grał bardzo mądrze, dobrze się ustawiał, kiedy było trzeba asekurował stoperów i umiejętnie rozprowadzał piłkę.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7,5/10

Ander HerreraAnder Herrera
Za pierwszą połowę należała mu się "dwója" w szkolnej skali, ale wówczas nie grał na swojej optymalnej pozycji, choć nie usprawiedliwia to potknięcia się w polu karnym Brugge w dogodnej sytuacji do oddania strzału. W drugiej połowie było o niebo lepiej - asystował i strzelił bramkę.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 8/10

Juan MataJuan Mata
Ładnie wyglądała jego współpraca z Darmianem, zaliczył też efektowną asystę. W 54. minucie niewiele zabrakło, a jego podanie otworzyłoby drogę do bramki Depayowi.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8/10

Adnan JanuzajAdnan Januzaj
Koszmarny występ. Na początku przeprowadził obiecujący atak do spółki z Shawem, potem było już tylko gorzej. Zapewne chciał jak najlepiej wypaść przed kibicami w swojej ojczystej Belgii, ale zupełnie się spalił.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5/10

Memphis DepayMemphis Depay
Momentami za bardzo starał się czarować, zamiast wybierać prostsze rozwiązania. Mimo to zaliczył asystę i ładnie rozciągnął grę, podając do Herrery przy drugim golu Rooneya.

Wayne RooneyWayne Rooney
Kiedy napastnik zalicza hat-tricka, jego występ należy uznać za bardzo udany. Na takiego Rooneya czekali kibice. Po wejściu Hernandeza, cofnął się do linii pomocy i był przydatny w grze defensywnej.
MEN: 9/10 DevilPage.pl: 10/10

Zmiany:

Bastian SchweinsteigerBastian Schweinsteiger
To chyba najlepszy, jak dotąd, występ Niemca w barwach United. Już na samym początku popisał się pięknym, prostopadłym podaniem do Rooneya, a jego asystę przy bramce Herrery można oglądać bez końca (wszedł w 46. minucie za Januzaja).

Ashley YoungAshley Young
Zagrał nieźle, szukał gry i - choć miewał problemy z dokładnością dośrodkowań - powinien zakończyć ten mecz z asystą. Niestety Chcicharito koncertowo zmarnował podanie Younga, po którym spudłował z kilku metrów (wszedł w 62. minucie za Matę).
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6,5/10

Javier HernándezJavier Hernández
Nie odwdzięcza się Van Gaalowi za to, że ten dał mu drugą szansę na Old Trafford. Zmarnowany karny, pudło z kilku metrów... Jeśli tak dalej pójdzie, to Meksykanin wkrótce pożegna się z United (wszedł w 64. minucie za Herrerę).
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 3/10

5 rzeczy, których nauczyliśmy się po meczu: Club Brugge
Ander Herrera: Możemy być dumni z awansu

Komentarze (34)

pawelisto2: Herrera wyższa ocena od Carricka taka sama jak Mata i Shaw. Ktoś kto nie oglądał tego meczu i tylko przeczytał oceny pomyśli, że Herrera zagrał mecz dobrze, a powiedzmy sobie szczerze grał dobrze od początku drugiej połowy do zejścia.

» 27 sierpnia 2015, 21:14 #28
Levon: niestety wiekszosc fanow woli sie brzydko mowiac spuszczac nad De Gea zamiast docenic to co prezentuje Romero.
» 28 sierpnia 2015, 15:09 #27
kapidomagala: Czy my musimy kontratakowac? chyba wystarczy ze pieknie strzela i asystuje ^^
» 27 sierpnia 2015, 17:04 #26
LouiVanGaal: co ty piepszysz marhoin
mielismy chyba 3 kontry ktore mogly sie skonczyc golem
» 27 sierpnia 2015, 21:15 #25
Ronal: Herrera trochę za wysoka ocena. Chyba że brać pod uwagę to, że miał dłuższą przerwę od pozostałych a mimo wszystko nawet zdobył gola, to może i słusznie. Chłopak się jeszcze rozkręci. Człowiek meczu to oczywiście Rooney. ;)
» 27 sierpnia 2015, 15:52 #24
Mako: Nie kumam... czemu do oceny ROMERO nie wzieliście pod uwagę wyciągniętej akcji 2:1?
» 27 sierpnia 2015, 15:52 #23
AdaMUFC: Bo te czyste konta to bardziej zasługa naszej obroni niżeli jego.Pozatem nie ma za dużo roboty, i do tego często popełnia błędy grając nogami. Z tych wszystkich meczów to to tylko na plus wyróżnic można wczorajsze jeden na jeden ale to bardziej był błąd Diabego niż geniusz Romeo i paradka na koniec meczu z Tottenhamem. Dlatego te 6/10 jest zupełnie wystarczające
» 27 sierpnia 2015, 16:17 #22
AmEsDo: Ja mam wrażenie, że oceny są zaniżane bo osoby oceniające Romero oceniają go przez pryzmat DDG z poprzedniego sezonu kiedy nasza obrona była tragiczna i David musiał wszystko robić sam. Teraz mamy bardzo dobrą linię defensywną i Romero mimo świetnych interwencji nie musi ich robić 10 razy w ciągu meczu. Powiem, że osobiście wolę Romero na bramce, który docenił United dochodząc do nas niż Davida, który powinien przesiedzieć teraz sezon na ławce tylko ku przestrodze dla innych piłkarzy, że United nie jest przystanią przez Realem :)
» 27 sierpnia 2015, 18:10 #21
Levon: tak jak napisalem wyzej, wielu kibicow woli sie nadal spuszczac nad De Gea zamiast docenic to co jest.
» 28 sierpnia 2015, 15:10 #20
wazza89: Nie zgadzam się z Panem aruną:D Januzaj 1 !! ;)
» 27 sierpnia 2015, 15:51 #19
Muuuuuuuuuuu: Powoli wyłania nam się kręgosłup drużyny. Wygląda, że będzie to Romero-Smalling-Carrick-Rooney.
Osobiście wolałbym widzieć tutaj DDG i Schneiderlina ale ważne co LvG sobie planuje i na kim będzie bazować. Kręgosłup powinien być stały gdyż to zapewnia stabilność formy.
» 27 sierpnia 2015, 15:42 #18
Janek23: Witam Muuuuuuuuuuu teraz piszesz o kręgosłupie i aż dziwi mnie, że znalazł się tam Rooney. A przecież ciągle na niego narzekałeś a nawet twierdziłeś, że się już wypalił. Wniosek nasuwa się sam jesteś jak chorągiewka zależy w którą stronę powieje. Ja w niego zawsze wierzyłem ale z twoich ust skład tego kręgosłupa jest delikatnie mówiąc dziwny. Pozdro
» 27 sierpnia 2015, 18:39 #17
Muuuuuuuuuuu: Janek przeczytaj uważnie. To nie jest moje życzenie tylko obserwacja. To LvG na to stawia nie ja. Ja nie jestem chorągiewką. To masa mądrali na tym forum jak najbardziej. Ja już za czasów SAFa twierdziłem, że nowe MU budować powinno się od sprzedaży Rooneya i przy tym obstaję. Ale z tego co LvG kombinuje taki kręgosłup się rodzi. Jestem fanem MU od wielu lat i nawet jak moi ulubieńcy odchodzili to trochę popłakałem ale klub pozostaje.
A co do Rooneya ja po tym meczu nie jestem od razu fanem Roo. Zwyczajnie w chwili obecnej jest naszym najlepszym napastnikiem i jest logiczne że będzie grał z przodu. Środek to Carrick chociaż Morgan może go wygryźć. Obrona to poza Smallingiem nie ma na razie kandydata. Bramka - Romero to moim zdaniem przeciętny bramkarz, poziom Lindegarda, Kuszczaka itp.

Problem tego forum jest taki, że są na nim święte krowy, które nie potrafią znieść krytyki swoich ulubieńców. Jeśli napastnik przez kilka miesięcy nie strzela bramek a mimo to, każda krytyka jego gry kończy się wyzwiskami i objeżdżaniem od idiotów to coś jest nie tak. Ja potrafię przyznać, że się mylę ale swoje zdanie też mam. Uważałem, że sprzedaż Rafaela to wielki błąd ale Darmian udowodnił, że się myliłem. Jak Rooney strzeli w lidze 20 bramek też przyznam, żem gamoń. Póki co ma 0 więc czekam na więcej.
» 27 sierpnia 2015, 19:20 #16
Janek23: Ja nie jestem świętą krową i Rooney dla mnie też nim nie jest. Jak będzie grał słabo to może dla mnie siedzieć na ławie. Owszem ma w lidze 0 chociaż już powinien mieć jedną bo bramka z Newcastle w trzeciej minucie została strzelona prawidłowo bo gdzie tam był spalony. Z tą chorągiewką to cię podpuściłem ale może i dobrze bo coś mądrego napisałeś. Zauważ jednak, że coraz lepiej wygląda współpraca pomocy z Rooneyem co jak dla mnie jest dobrym prognostykiem. Szkoda mi tylko Chicharito (zmarnowana setka z Newcastle i niestrzelony karny) może wpłynąć na jego psychikę. A wracając do Rooneya to dla mnie powinien grać na 10-tce ale co ja tam wiem. Smalling gra jak na razie super ale poczekajmy na lepsze drużyny gdyż wtedy będzie można powiedzieć więcej. Romero (kuple nazywają go Romeo) ma więcej farta niż umiejętności ale bramkarz musi mieć szczęście. Chociaż jego wyjścia do dośrodkowań wyżej oceniam od De Gei. Obawiam się tylko o Blinda, który dobrze operuję piłką i ma dobre podanie (jak na środkowego obrońcę) ale czy to wystarczy na City, Chelsea czy Arsenal? I niech kontuzje nas omijają.
» 27 sierpnia 2015, 20:13 #15
Janek23: A jeszcze co do Darmiana. Nie na darmo wysoko go oceniali fachowcy po Mistrzostwach Świata. Jednak Włoch to Włoch bo nie od dziś wiadomo, że włoska szkoła cały czas tworzy znakomitych obrońców więc wcale się nie zdziwiłem, że ten transfer wypalił chociaż przyznaje, że mało meczy widziałem w jego wykonaniu i Gary Neville też to chyba wiedział bo porównywał go do siebie (żartobliwie do swojej urody) ale może więcej coś wiedział o nim. Bez porównania lepsze rozwiązanie od Valencii chociaż jakby miał taką dynamikę jak Antonią byłby chyba jednym z najlepszych prawych obrońców na świecie. Ale przecież jest jeszcze młody więc czemu nie.
» 27 sierpnia 2015, 20:26 #14
Janek23: I niech strzeli Rooney te 20 bramek bo fajnie jak byłby ci łyso z tego powodu. Pozdro przyszły Kojaku :)
» 27 sierpnia 2015, 20:29 #13
Muuuuuuuuuuu: W moim wieku to i tak kwestia czasu:) A niech Rooney i walnie z 30. W końcu to na chwałę United.

Darmiana nie znałem, nie oglądam ligi włoskiej ale to kolejny dowód na to, że MU lepiej wychodzi na mniejszych zakupach niż na gwiazdach. Vidic i Evra też u nas dorobili się statusu gwiazd i mam nadzieję, że teraz czas na Darmiana.

Co do Blinda to się zgodzę. Gość ma czucie gry, jest wszechstronny ale w spotkaniach z gigantami może mu zabraknąć siły i wzrostu. Chociaż Mascherano sobie jakoś radzi. Jeszcze liczę, że Rojo wróci i wystrzeli z formą. Zadziora i twardziel z niego. Reszta jest do wyrobienia.
» 27 sierpnia 2015, 20:50 #12
Janek23: I szybkości niestety. Dobra spadam gra teraz Legia może będzie dobry mecz i awans oczywiście
» 27 sierpnia 2015, 21:07 #11
LouiVanGaal: Muuuuuuuuuuu ty cymbale
Carrick? ktory gra w kratke
To Morgan gra jakby gral w MU od lat! jest w duzo lepszej i stabilniejszej formie od Carricka a ty po jednym meczu wstawiasz w kregoslup MC
Romero to oczywisty wybor bo inneog bramkarza na dzien dzisiajszy nie mamy ktory moze grac na w miare dobrym poziomie choc tego na teraz nie wiemy bo na bramke MU bylo oddane z 5 strzalow w tym sezonie.
i jeszcze Wazza na ataku no na prawde tak san oswieciles ze az mruze oczy
» 28 sierpnia 2015, 01:39 #10
N17: Chyba pora na Chicharito. Może by warto go przehandlować za jakiegoś Icardiego, Vietto, Alcacera czy Icardiego, albo nawet Berahino za którego WBA chce 25mln. Dodatkowo oni chcą od nas Evansa, więc można zrobić niezły biznes.
» 27 sierpnia 2015, 14:48 #9
szturm: Wydaje mi się że za szybko skreślasz Groszka. Niejednokrotnie pokazał już, że że potrafi znaleźć drogę do bramki. Spalił się po nieudanym karnym i to ciążyło na nim do końca meczu. Myślę że jeszcze będziemy mieli z niego pożytek.
» 27 sierpnia 2015, 15:55 #8
Chicharito2000: Komentarz zedytowany przez usera dnia 27.08.2015 18:26

Martial był by idealny ale ja bym groszka jeszcze nie skteślał.
» 27 sierpnia 2015, 18:20 #7
jari13: Januzaj nie zagrał koszmarnie, ale oczywiście Herrera na jego pozycji wyglądał znacznie lepiej.
» 27 sierpnia 2015, 14:26 #6
Dubek: Koszmarnie nie, ale bardzo słabo.
» 27 sierpnia 2015, 14:49 #5
0ptimus: Blind za wysoko. Po akcjach jego stroną mogły spokojnie wpaść 2 bramki.
» 27 sierpnia 2015, 14:15 #4
Muuuuuuuuuuu: To nie jest strona Blinda a bardziej Shawa. Co ciekawe na forum wszyscy pieją nad wczorajszą grą Shawa a na FOXie komentatorzy ciągle czepiali się tego, że gubił on krycie na swojej linii. A że są to byli piłkarze to skłaniam się ku ich osądowi. A jak Shaw gubi krycie to Blind ma duuużo większe pole do obstawienia.
Shaw wczoraj grał rewelacyjnie z przodu ale z tyłu miał już lepsze mecze.
» 27 sierpnia 2015, 15:34 #3
0ptimus: taa. to on dostawał piłki za plecy.
» 27 sierpnia 2015, 17:23 #2
Byku97: Fajnie, że zespół zaczyna coraz lepiej grać to może tylko cieszyć i cieszy również skuteczność oraz wynik :)
» 27 sierpnia 2015, 14:10 #1