NAC: Emocjonujący finał, Hertha lepsza w karnych

» 29 marca 2015, 14:01 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Choć drużyna Manchesteru United do lat 19 strzeliła trzy bramki w finale Nike Academy Cup, to główne trofeum i tak powędrowało do graczy Herthy Berlin.
» Manchester United nie zdołał sięgnąć po główne trofeum Nike Academy Cup
Podopieczni Warrena Joyce‘a przystąpili do tej konfrontacji po pewnym zwycięstwie 3:0 nad AS Monaco. Hertha Berlin w pierwszym spotkaniu w takich samych rozmiarach rozprawiła się z ekipą Nike Academy.

Jako pierwszy na listę strzelców wpisał się Ashley Fletcher, który pokonał bramkarza rywali w 16. minucie meczu. Niemiecki klub odpowiedział dwoma trafieniami na przestrzeni sześciu minut. Do bramki United trafili Tashin Cakmak i Tim Gelleski.

Manchester United nie zamierzał jednak składać broni, a liderem ataków Czerwonych Diabłów był Liam Grimshaw, który za sprawą dwóch goli ponownie wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie.

Piłkarze obu stron schodzili na przerwę przy stanie remisowym, bowiem trzecią bramkę dla Herthy strzelił Farid Abderrahmane.

Choć w pierwszej połowie kibice oglądali aż sześć trafień, to w drugiej odsłonie rezultat nie uległ zmianie i o zwycięstwie w turnieju zdecydował konkurs rzutów karnych.

Niestety, jedynym zawodnikiem Manchesteru, który potrafił wykorzystać jedenastkę był Andy Kellett. Hertha strzeliła trzy gole i mogła cieszyć się ze zdobycia pucharu Nike Academy Cup.