FA Youth Cup: United awansowali do piątej rundy!

» 13 stycznia 2015, 22:00 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Manchester United do lat 18 w pełni kontrolował spotkanie z Hull City na Old Trafford. Czerwone Diabły zapewniły sobie przepustkę do kolejnej rundy FA Youth Cup zwyciężając 3:0.
» Manchester United od pierwszej do ostatniej minuty kontrolował przebieg boiskowych wydarzeń
Podopieczni Paula McGuinnessa w poprzednich pięciu meczach odnieśli cztery zwycięstwa i zanotowali jeden remis. Wyczynem godnym podkreślenia jest to, że w tych konfrontacjach gracze United nie stracili ani jednej bramki.

Na trybunach Old Trafford stawili się między innymi sir Bobby Charlton, David Gill, Nicky Butt, Warren Joyce oraz Louis van Gaal. Kapitanem Czerwonych Diabłów w potyczce z Tygrysami był Axel Tuanzebe.

Pierwszy strzał w tym spotkaniu oddał Marcus Rashford, który otrzymał dobre podanie przed polem karnym. Kozłująca futbolówka ominęła jednak bramkę gości.

W 14. minucie znakomita akcja Manchesteru United zakończyła się celnym strzałem Joe Rileya, po którym piłka została wybita z linii bramkowej przez Harveya Rodgersa.

Po upływie pół godziny Rashford spróbował szczęścia po raz kolejny. Jego uderzenie znów okazało się niecelne.

Czerwone Diabły mogły objąć prowadzenie w końcówce pierwszej odsłony. Zamieszanie w polu karnym Tygrysów zakończyło się uderzeniem Camerona Borthwicka-Jacksona w poprzeczkę. Minutę później kolejny korner przyniósł strzał Timothy’ego Fosu-Mensaha, który odbił się od słupka.

Po przerwie gospodarze znów objęli inicjatywę i starali się zdobyć pierwszą bramkę. W 53. minucie groźnym strzałem z dystansu popisał się Devonte Redmond.

Przełamanie nadeszło w 59. minucie. Zach Dearnley przebił się z piłką prawym skrzydłem. Przy próbie dośrodkowania futbolówka odbiła się od nóg obrońcy i przelobowała bramkarza Tygrysów.

Czerwone Diabły niemal od razu zadały rywalom drugi cios. Trzy minuty po wyjściu na prowadzenie, Callum Gribbin pokonał bramkarza gości bezpośrednim uderzeniem z rzutu wolnego.

Strzelanie w wykonaniu gospodarzy trwało w najlepsze, gdyż w 68. minucie spotkania gracze Paula McGuinnessa zawiązali kolejną świetną akcję wykończoną bramką Calluma Gribbina.

Na kwadrans przed końcem meczu Marcus Rashford znów znalazł się w dogodnej sytuacji do wpisania się na listę strzelców, ale znakomitym blokiem popisał się jeden z defensorów Hull City.

W 79. minucie Charlie Scott zastąpił Zacha Dearnleya. Na trzy minuty przed końcowym gwizdkiem na placu gry zjawił się Oliver Rathbone, który zmienił Devonte Redmonda, natomiast Callum Gribbin ustąpił miejsca Ethanowi Hamiltonowi.

W samej końcówce spotkania tylko cud i ofiarność golkipera Tygrysów sprawiła, że Manchester United nie zdobył kolejnej bramki. Po raz kolejny w centrum wydarzeń znalazł się Marcus Rashford, który musiał jednak pogodzić się z tym, że tego wieczoru nie udało mu się trafić do siatki.

W piątej rundzie młodzieżowego Pucharu Anglii podopieczni Paula McGuinnessa zmierzą się z triumfatorem starcia Tottenham - Wolverhampton.