Wypożyczenia: Niepowodzenie Lingarda

» 13 maja 2014, 11:17 - Autor: lewd13 - źródło: ManUtd.com
Jesse Lingard strzelił bramkę, jednak nie pomogła ona drużynie Brighton & Hove Albion awansować do finału barażów o Premier League.
» Jesse Lingard, mimo strzelonego gola nie będzie walczył ze swoim Brighton w finale barażów o Premier League
Młody pomocnik zdobył pierwszego gola w spotkaniu otwierający półfinał Brighton - Derby County, jednak goście potrafili odrobić straty i pierwszy mecz zakończył się wynikiem 1-2. Rewanżowy pojedynek nie pozostawił jednak złudzeń, zawodnicy Derby bez problemu odnieśli zwycięstwo nad Brighton 4-1 i wynikiem 6-2 w dwumeczu awansowali do finału play-off, kończąc tym samym pobyt Lingarda w zespole Mew, który ostatecznie zdobył 4 bramki w 17 występach.

W zespołach drugiego barażowego półfinału także znajdują się wypożyczeni zawodnicy z United, jednak ani Will Keane z QPR, ani Nick Powell z Wigan nie znaleźli się w składach na te spotkania.

Wilfried Zaha nie pomógł swojemu Cardiff pokonać Chelsea w ostatnim spotkaniu Premier League przed spadkiem, gdyż w ogóle nie został uwzględniony w wyjściowej 18-stce przez Ole Gunnara Solskjaera. Norweg postanowił postawić na kilka niesprawdzonych opcji na koniec sezonu, a sam Zaha zakończył swój pobyt w walijskim klubie, występując w 13 spotkaniach od momentu rozpoczęcia wypożyczenia.

Bebe strzelił dwie bramki w meczu Pacos de Ferreira - Academica, jednak to nie uchroniło zespół 23-latka od porażki 2-4 i ostatecznej relegacji z najwyższej klasy rozgrywkowej w Portugalii.

Marnick Vermijl nie pomógł utrzymać się swojemu NEC Nijmegan w lidze, holenderska drużyna przegrała w barażach o utrzymanie ze Spartą Rotterdam 2-4 w dwumeczu, a sam obrońca United pojawił się na boisku w 50 minucie rewanżowego spotkania.

Angelo Henriquez został zmieniony w 64 minucie Realu Zaragoza, która pokonała Levante 2-1, a Anderson nie został uwzględniony w składzie Fiorentiny, która przegrała z Livorno 0-1.