U-21: Thriller na Madejski Stadium, United w półfinale!

» 24 kwietnia 2014, 22:15 - Autor: Rio5fan - źródło: Livesports.pl
» Takiego scenariusza nie powstydziłby się najlepszy reżyser filmowy. Manchester United do lat 21 pokonał na wyjeździe Reading 3:2 i zapewnił sobie miejsce wśród czterech najlepszych drużyn obecnego sezonu młodzieżowej Premier League. Oznacza to, iż w półfinale tych rozgrywek Czerwone Diabły zmierzą się z Liverpoolem na Anfield Road.
Pierwszy celny strzał w tym spotkaniu padł już w czwartej minucie. James Wilson przejął futbolówkę w środku boiska, samotnie popędził w kierunku bramki i próbował zaskoczyć golkipera płaskim uderzeniem.

Dziesięć minut później Wilson bardzo ładnym podaniem uruchomił Saidy’ego Janko na prawym skrzydle. Belg zdecydował się na samodzielne sfinalizowanie akcji, ale jego strzał okazał się niecelny.

W 17. minucie swoją wartość ponownie udowodnił James Wilson. Anglik otrzymał świetne prostopadłe podanie od Joe Rothwella i z zimną krwią pokonał bramkarza Reading. Było to szóste trafienie 19-latka w sześciu ostatnich meczach.

Gospodarze próbowali odpowiedzieć po upływie pół godziny. Gozie Ugwu otrzymał piłkę w polu karnym Czerwonych Diabłów, z łatwością ograł Charniego Ekangamene oraz Reece Jamesa, lecz jego próba z bliskiej odległości poszybowała wysoko nad poprzeczką.

Osiem minut po wznowieniu gry ekipa Reading powinna wyrównać. Jack Stacey. Kozłowane dośrodkowanie z lewej flanki przefrunęło nad głowami defensorów United, ale Jack Stacey nie potrafił skierować futbolówki do siatki.

Królewscy dopięli swego w 59. minucie. Tarique Fosu przebił się przez linię pomocy gości i huknął z dystansu wprost w prawy róg bramki Bena Amosa.

Chwilę później James Weir zastąpił Jamesa Wilsona.

W 68. minucie dośrodkowanie w pole karne Reading zostało odbite i spadło wprost na nogę Reece Jamesa. Kapitan Manchesteru oddał mocny strzał z powietrza, ale trafił prosto w bramkarza.

Niedługo potem Joe Rothwell ustąpił miejsca na boisku, a pojawił się na nim Joshua Harrop.

W 79. minucie Reading zadało drugi cios. Świetne prostopadłe podanie do Jacka Staceya otworzyło drogę do bramki Czerwonych Diabłów, ale obronną ręką z tego starcia wyszedł Ben Amos. Golkiper był jednak bezradny przy dobitce Brandona Cardwella.

Na odpowiedź podopiecznych Warrena Joyce’a trzeba było poczekać tylko dwie minuty. James Weir ładnym zwodem ograł obrońcę już w polu karnym Reading i oddał strzał na bramkę. Daniel Lincoln dotknął futbolówki i ostatecznie wylądowała ona w jego rękawicach, lecz wcześniej całym obwodem przekroczyła linię bramkową. Na tablicy świetlnej znów widniał remis.

Kiedy wydawało się, że obie drużyny podzielą się punktami, Manchester United rozstrzygnął mecz na swoją korzyść. Guillermo Varela wyłożył piłkę Patrickowi McNairowi, a ten mocnym, płaskim uderzeniem zapewnił swojemu zespołowi bezcenne trzy oczka i miejsce w półfinale Premier League U-21 2013/2014.