U-18: James Wilson znów trafia, Arsenal pokonany!

» 7 września 2013, 16:25 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com, PremierLeague.com
Piłkarze Manchesteru United do lat 18 zdołali odrobić jednobramkową stratę i ostatecznie pokonali Arsenal 2:1. Triumf zagwarantował Czerwonym Diabłom miejsce na samym szczycie ligowej tabeli.
» Czy James Wilson zapracuje na szansę gry w pierwszej drużynie?
Mecz lepiej rozpoczął się dla gospodarzy, którzy objęli prowadzenie w 16. minucie. Chuba Akpom został powalony w polu karym i arbiter przyznał Kanonierom rzut karny. Do futbolówki podszedł sam poszkodowany, lecz jego uderzenie zostało zatrzymane przez Deana Hendersona. Urodzony w Manchesterze golkiper nie miał jednak szans przy dobitce Alexa Iwobiego.

Podopieczni Paula McGuinnessa zdołali doprowadzić do wyrównania jeszcze w pierwszej połowie. Będący w wyśmienitej formie James Wilson asystował przy bramce Ashleya Fletchera. Warto dodać, że było to już czwarte trafienie Anglika w tym sezonie.

W drugiej połowie mecz był bardzo wyrównany, jednak to przyjezdni zdołali przechylić szalę zwycięstwa na swoją stronę. James Wilson, który niedawno zdobył bramkę w debiucie dla młodzieżowej reprezentacji Anglii, zaliczył już piąte trafienie w lidze i dał Czerwonym Diabłom upragnione trzy punkty.

Kolejny mecz Manchesteru United w Premier League U-18 odbędzie się już 14 września. Znów będzie to spotkanie wyjazdowe, a rywalem będzie słabiutki Leicester City.

Arsenal - Manchester United 1:2 (1:1)
(Iwobi 16‘, Fletcher 31‘, Wilson 58‘)

Skład United: Henderson - Evans, McConnell, Ioannou, Barber - Harrop, Goss (Riley 46‘), Willock, Redmond - Fletcher, Wilson.