Diabły w reprezentacjach: Gole Welbecka i Van Persiego!

» 7 września 2013, 10:44 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Danny Welbeck zaprezentował się najlepiej z piłkarzy Manchesteru United w piątkowych meczach eliminacji do MŚ 2014. Napastnik Czerwonych Diabłów zdobył dwa gole w meczu z Mołdawią. Bramkę dla Holendrów ustrzelił także Robin van Persie.
» Danny Welbeck zaprezentował się najlepiej z piłkarzy Manchesteru United w piątkowych meczach eliminacji do MŚ 2014. Napastnik Czerwonych Diabłów zdobył dwa gole z Mołdawią. Bramkę dla Holendrów ustrzelił również Robin van Persie, który pewnie wykorzystał rzut karny w 94. minucie wyjazdowego spotkania z Estonią.
Anglicy nie dali najmniejszych szans Mołdawii i rozbili przeciwnika aż 4:0. Welbeck po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się w 45. minucie. Danny wykorzystał dobre podanie od Ricky'ego Lamberta, na pełnej szybkości minął bramkarza i skierował piłkę do pustej siatki.

Welbeck dołożył drugiego gola w 50. minucie. Tym razem młody napastnik United w efektowny sposób podciął piłkę nad wybiegającym z bramki Stanislavem Namasco.

Powołani do kadry Ashley Young, Chris Smalling, Michael Carrick i Tom Cleverley przesiedzieli spotkanie na ławce rezerwowych. Roy Hodgson prawdopodobnie da im jednak szansę we wtorkowym meczu z Ukrainą na Wembley.

Do ciekawego pojedynku piłkarzy Czerwonych Diabłów doszło w Belfaście, gdzie Irlandia Północna podejmowała Portugalię. Po przeciwnych stronach boiska stanęli Jonny Evans i Nani. Bohaterem wieczoru został jednak Cristiano Ronaldo. Były zawodnik Manchesteru United ustrzelił hat-tricka, a Portugalia ostatecznie wygrała 4:2.

W meczu Szkocja - Belgia (0:2) kibice mogli oglądać Marouane'a Fellainiego. Nowy piłkarz Czerwonych Diabłów obejrzał w tym spotkaniu żółtą kartkę.

Czyste konto reprezentacji Francji pomógł zachować Patrice Evra. Trójkolorowi bezbramkowo zremisowali z Gruzją.

Remis padł też w spotkaniu Estonii z Holandią (2:2). Mecz mógł zakończyć się dużą niespodzianką, ale w 94. minucie Robin van Persie pewnie wykorzystał rzut karny i doprowadził do wyrównania.

Ze zwycięstwa reprezentacji Japonii w towarzyskim meczu z Gwatemalą (3:0) mógł cieszyć się Shinji Kagawa. Pomocnik Czerwonych Diabłów spędził na boisku 75 minut, co z pewnością jest dobrą wiadomością dla Davida Moyesa, po tym jak zawodnik opuścił ostatni mecz z Liverpoolem.

Porażki w piątkowy wieczór doznały reprezentacje Meksyku i Ekwadoru. Kadra El Tri, z Javierem Hernandezem w składzie, przegrała z Hondurasem (1:2). Chicharito nie zdołał wpisać się na listę strzelców, choć w 88. minucie był tego bliski - piłka po jego uderzeniu trafiła jednak w poprzeczkę.

Ekwador przegrał natomiast na wyjeździe 0:1 z Kolumbią. Antonio Valencia wywalczył w tym spotkaniu rzut karny, ale doskonałą okazję zmarnował Walter Ayovi.

Debiut w eliminacjach MŚ 2014 zanotował Angelo Henriquez. Chile pokonało Wenezuelę 3:0, a młody napastnik Manchesteru United pojawił się na placu gry w 83. minucie.