Rezerwy United zwyciężają w Lancashire Senior Cup!

» 7 sierpnia 2013, 10:08 - Autor: Rio5fan - źródło: ManUtd.com
Zespół Manchesteru United do lat 21 zdołał obronić Lancashire Senior Cup. Czerwone Diabły po zaciętym spotkaniu pokonały w finale Manchester City 2:1. Podopieczni Warrena Joyce‘a zdołali odrobić stratę i przechylić szalę zwycięstwa na własną korzyść.
» Jesse Lingard trafieniem z rzutu karnego zapewnił swojej drużynie triumf w rozgrywkach
To już czwarty triumf klubu z Old Trafford w tych rozgrywkach na przestrzeni ostatnich sześciu lat. Ogółem Czerwone Diabły wygrywały te rozgrywki aż 15-krotnie.

Rezerwy United w pierwszej rundzie otrzymały wolny los, by następnie wyeliminować Morecambe oraz Oldham Athletic.

Gracze z błękitnej części miasta lepiej rozpoczęli to spotkanie, lecz własnej bramki dzielnie strzegli Scott Wootton i Tom Thorpe. Pierwszą szansę dla United miał Jesse Lingard, który zanotował groźne uderzenie głową, jednak defensorzy mogli odetchnąć, ponieważ asystent arbitra dopatrzył się w tej sytuacji spalonego.

Pierwsza bramka padła już w 16. minucie meczu. Alex Henshall próbował zaskoczyć Sama Johnstone‘a z dystansu, ale jego strzał został zablokowany. Futbolówka trafiła pod nogi Alexa Tchumeni-Nimelya, który z bliskiej odległości umieścił ją w bramce.

Czerwone Diabły mogły wyrównać chwilę później po dynamicznej akcji Federico Machedy. Włoch został powalony w polu karnym, lecz sędzia nie przyznał rzutu karnego.

Podopieczni Warrena Joyce‘a grali z coraz większym animuszem, czego wyrazem był wyrównujący gol zdobyty w 31. minucie spotkania. Wrzutka Machedy została wybita wprost pod nogi Davide Petrucciego, który skierował ją w górny róg bramki Eirika Johansena.

Obywatele mogli odzyskać prowadzenie trzy minuty przed przerwą, ale Sam Johnstone świetnie zatrzymał próbę Harry‘ego Dunna. Alex Tchuimeni-Nimely trafił z kolei w poprzeczkę tuż po rozpoczęciu drugiej części gry.

Znakomitą okazję zmarnował również Adnan Januzaj po świetnej akcji i dośrodkowaniu Tylera Blacketta. Warren Joyce mógł wznieść ręce w geście radości w 75. minucie. Jesse Lingard dynamicznie wbiegł z piłką w pole karne i został zahaczony przez jednego z rywali. Arbiter nie miał wątpliwości i od razu przyznał United rzut karny. Do futbolówki podszedł sam poszkodowany i uderzeniem w prawy róg bramki zupełnie zmylił golkipera.

Choć piłkarze z błękitnej części Manchesteru próbowali ratować wynik, ostatecznie to Czerwone Diabły sięgnęły po upragnione trofeum.

Manchester City - Manchester United 1:2 (1:1)
(Tchumeni-Nimely 16‘, Petrucci 31‘, Lingard 75‘ (k.))

Skład United: Johnstone, Wootton, Thorpe, M Keane, Vermijl (Blackett 42‘), Cole, Ekangamene, Petrucci (Pearson 81‘), Lingard, Januzaj, Macheda (Lawrence 51‘).