Ferguson zadowolony z piłkarzy

» 6 maja 2012, 21:02 - Autor: bubi - źródło: manutd.com
Menedżer Manchesteru United po wygranej ze Swansea na Old Trafford w meczu przedostatniej, 37. kolejki sezonu 2011/2012 pogratulował swoim podopiecznym rozegrania dobrego meczu.
» Szkot pogratulował piłarzom dobrego meczu ze Swansea
Przed rozpoczęciem spotkania wiadomym było, iż United nie prześcignęłyby Manchesteru City, bowiem błękitny rywal wygrał wyjazdowe spotkanie z Newcastle 2-0. Jeśli odniosą zwycięstwo w meczu z QPR, Mancini wraz ze swoim zespołem zgarnie dla City pierwsze od 1968 roku trofeum mistrza Anglii.

Wygrana Obywateli spowodowała mieszane odczucia fanów na Old Trafford. Kolejne 3 punkty City oznaczały, że jeśli Diabły miałyby prześcignąć rywali zza miedzy, musieliby urządzić kanonadę i strzelić co najmniej kilka bramek.

- To jeden z tych dni, kiedy mogliśmy mieć spuszczone głowy. Ale zagraliśmy profesjonalnie, cieszyliśmy się z tego. Jestem zadowolony z postawy graczy. To dobry rezultat – mówi Fergie.

Mimo potrzeby bramek, minęły 22 minuty od gwizdka sędziego oznaczającego rozpoczęcie gry do pierwszego trafienia. Jest to prawdopodobnie wynik zbyt entuzjastycznego podejścia do meczu, szczególnie chęci zdobycia dużej ilości goli.

- Myślę, że ze strony fanów, jak i naszej, zachowaliśmy się zbyt optymistycznie. Mieliśmy jednak wiele okazji, szczególnie w pierwszej połowie zagraliśmy świetnie – kontynuuje Szkot.

Paul Sholes i Ashley Young, jedyni zdobywcy goli w tym meczu znaleźli drogę do bramki jeszcze w pierwszej połowie, co mogło zapowiadać więcej trafień w drugiej odsłonie. Goście po gwizdku na drugą połowę potrafili się ponownie zorganizować, przegrupować, w efekcie wynik 2-0 doprowadzili do samego końca.

- W drugiej połowie Swansea spowolniła grę uniemożliwiając nam odbiór piłki. Są w tym dobrzy. To ich główny sposób obrony, poprzez przytrzymanie piłki przez dłuższy czas. Ciężko jest ją wtedy odebrać. Cofnęli się, grali z bramkarzem, który świetnie panował nad piłką. Zabili w ten sposób grę – komentuje Ferguson.

- Jeśli strzelilibyśmy bramkę na początku drugiej połowy, wtedy może apetyt na bramki się wyostrzył, może przeciwnicy by zwątpili. Nie udało się, a gra słabła ku końcowi – zakończył.

Carrick wciąż wierzy w mistrzostwo
Drobne urazy Ferdinanda i Smallinga

Komentarze (19)

Fred78: Ja tylko liczę na to,że Ferguson wyjaśni czym kierował się wystawiając skład na mecz z city.
» 7 maja 2012, 11:05 #15
Klimaa: Trzeba pokazać że walczy się do końca, dlatego trzeba dziękować zawodnikom, którzy znając rezultat City zagrali i tak swoje, a nie było to łatwe.
» 6 maja 2012, 23:21 #14
devilboy: Brawo panowie
» 6 maja 2012, 22:08 #13
Kobeman25: mrbartek Ty zartujesz?obroncow mamy dobrych?ktorych?tracimy u siebie 4 bramki z Evertonem 3 z WBA Rafael czesto dostaje jakies glupie czerwone kartki jones gral swietnie na poczatku sezonu teraz gra fatalnie Ferdinand gra najlepiej z naszych obroncow choc i jemu zdarzaja sie bledy a Smalling?fatalny blad z City...Cos sie dzieje z naszym menadzerem na najwazniejszy mecz z City zmienia pol skladu na lawce siedzi Nani ktory ostatnio mial dobra forme siedzi Valencie ktory jest glownym motorem napedowym United obaj wchodza na koncowke a wiekszosc graja najstarsi zawodnicy ktorzy nie maja kondycji na ostatnie 20 minut gdyby weszli dali by duzo wiecej druzynie a do tego wszystkiego Park totalna katastrofa zero podan celnych w statystykach same zera...tylko w stratach wiecej niz zero...tak czy siak jesli przegramy mistrzostwo to tylko przez mecz z Evertonem...City zasluzylo na mistrza graja duzo lepiej,szybciej i maja lepszych pomocnikow oraz napastnikow...gdyby to oni wygrywali 4:2 na 10 minut przed koncem cisneli by na 5:2 i strzeliliby a United sie broni zawsze nawet jak jest 1:0 to nasi sie bronia...City caly czas atakuje a gra z kontry bardzo szybka jest w ich wykonaniu United zbiera sie powoli nawet dzis wiedzieli ze musza nastrzelac bramek to 1 polowa atakowali ale w drugiej byli tylko przy pilce i nieiwiele z tego wynikalo do tego slaba skutecznosc...jeszcze tylko wierze ze QPR zremisuje bo tyle im wystarczy do pozostannia w lidze potrzeba nam obronce dwoch pomocnikow i jeden napastnik Glory Glory Man.United
» 6 maja 2012, 22:05 #12
mrbartek: Niestety masz racje pisząc, ze City zasłużyło na mistrza, a co do obrońców, grają teraz gorzej fakt, ale niektórzy wymieniliby w United pół składu tylko dlatego,że im przez pewien czas nie idzie.
» 6 maja 2012, 22:12 #11
toffifee: skoro Fabio idzie na wypozyczenie, to obrońca będzie potrzebny bo bez konkurencji Evra nam myślami calkiem odleci, jest pewniakiem ale bez rywalizacji forma już nie ta, jeżeli przyszedłby Baines to pewnie zamiast być zastępcą szybko wygryzłby Evre ze składu
» 6 maja 2012, 22:33 #10
Maciek000000: Z napastnikami się nie zgodzę, mamy lepszych
» 7 maja 2012, 20:44 #9
dawidlp92: Nasza gra w porównaniu do barcy, realu czy bayernu to tragedia,Ronney ciągnie ale nie ma zgrania ;[ Oklepane granie wzdłuż boiska zero wpadania w pole karne z dryblingiem ZERO
» 7 maja 2012, 15:45 #5
mxonic: Bardziej pisalem do Dawida, ale skoro piszesz ze czasami warto pomyśleć to myślę myślę i widze u nas obrońców tylko 10 (Veseli, Vidic, Ferdinand, Da silva x2, Smalling, Fryers, Jones, Evans i Evra), zaś napastników tylko 7 (Bebe, Rooney, Berbatov odchodzi ale wraca Macheda, Keane, Welbeck, Chicharito, Owen). Innymi słowy jeżeli któregoś obrońcy nie sprzedamy to nie ma najmniejszych szans na zakup nowych to primo... Secundo sytuacja taka sama z napastnikami, którymi nie gra się 4 w jednej linii. Mianowicie jak Owen, Macheda, Keane i Bebe nie odejdą to Fergie nie kupi kolejnych, bo ma już sporo swoich. Marzyć o oknach transferowych jak na Santiago Bernabeu to można sobie... ale stąpając po ziemi i kibicujac tej druzynie od dawna, wiem że dopóki Dziadek tu rządzi, to rewolucji nie będzie w tych formacjach (+ na bramce). Jedyna zmiana prawdopodobnie zajdzie w pomocy. Mowi sie o Kagawie, Eriksenie, ale zobaczymy czy więcej niz 1 zawodnik dojdzie do składu. To też zależy od sytuacji Pogby i Scholesa.
» 7 maja 2012, 18:31 #4
dawidlp92: Jeden klasowy obrońca i dwóch klasowych pomocników rozgrywających!!
» 6 maja 2012, 21:32 #3
mrbartek: Po co nam obrońca?