Sroki rozgromione przez rezerwy United!

» 27 stycznia 2012, 01:22 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Will Keane był pierwszym z czterech piłkarzy rezerw Manchesteru United, którzy wpisali się na listę strzelców w wygranym 6:0 spotkaniu z Newcastle United.
» Włoch zdobył dwie bramki dla United
Podopieczni Warrena Joyce'a długo nie umieli znaleźć recepty na dobrze broniącego tego wieczoru Ole Soderberga, usiłując pokonać bramkarza gości przez ponad dwa kwadranse. Dopiero w 33 minucie meczu sztuka ta udała się Willowi, ale na kolejne gole kibice musieli poczekać jeszcze sporo czasu.

Kolejna bramka padła bowiem w 53 minucie, a jej autorem był Soderberg, który tak niefortunnie interweniował po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Oliviera Norwooda, iż wpakował piłkę do własnej siatki. Na 3:0 podwyższył już gracz United, dokładniej mówiąc Davide Petrucci, popisując się wspaniałym uderzeniem zza pola karnego.

Nie minęło jeszcze pięć minut, a tablica wyników wskazywała 4:0. Autorem tego trafienia dla Czerwonych Diabłów był drugi z bliźniaków Keane - Michael, pakując piłkę do bramki po wrzutce Larnella Cole'a.

Ostatnie piętnaście minut to popis dwójki Włochów - Petrucciego oraz Alberto Massacciego, który chwilę wcześniej pojawił się na boisku. Najpierw, w 84 minucie Alberto zdobył piątą bramkę dla United po podaniu Davide, a następnie nastąpiła zamiana miejsc i wynik spotkania w 90 minucie ustalił Petrucci, wykorzystując dogranie Massacciego.

Dzięki tej wygranej podopieczni Joyce'a zbliżyli się do prowadzącego w tabeli Sunderlandu na trzy punkty, ale warto zaznaczyć, iż ekipa Czarnych Kotów ma rozegrane trzy spotkania więcej niż Czerwone Diabły.

Co ciekawe, w przerwie spotkania boisko opuścił Paul Pogba, jednak nie wiadomo, czy stało się to na prośbę sir Alexa Fergusona, który chce mieć młodego pomocnika do dyspozycji na mecz z Liverpoolem, czy też z jakiejś innej przyczyny. W składzie rezerw United po raz kolejny nie znalazł się Ravel Morrison, jednak powód jego absencji nie jest znany.

Manchester United 6:0 Newcastle United
(W. Keane 33', Soderberg sam 53', Petrucci 64', 90', M. Keane 68', Massacci 84')