Diabelski kalendarz adwentowy: 22 grudnia

» 22 grudnia 2011, 17:21 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
W dzisiejszym okienku kalendarza prezentujemy wam wydarzenie, które miało miejsce dokładnie 10 lat temu, czyli 22 grudnia 2001 roku na Old Trafford.
» Holender dokładnie 10 lat temu ustrzelił swojego pierwszego hattricka
Właśnie wtedy holenderska maszynka do zdobywania bramek - Ruud van Nistelrooy, ustrzelił swojego pierwszego (z sześciu) hattricka w barwach Manchester United. Ofiarą RVN była drużyna Southampton, która Teatr Marzeń opuszczała z bagażem aż sześciu bramek.

Ruud swoją pierwszą bramkę w meczu zdobył już po 32 sekundach gry, kiedy to wykorzystał fenomenalne podanie Paula Scholesa i wprawił w ekstazę miejscowych kibiców. Wynik podwyższył jeszcze przed przerwą, dokładniej mówiąc w w 34 minucie.

Kolejne trafienie dla Czerwonych Diabłów należało do Ole Gunnara Solskjaera, który popisał się ładnym uderzeniem z woleja. Kilka minut po wznowieniu gry, Holender skompletował swojego hattricka, zdobywając bramkę po kolejnym podaniu rudowłosego pomocnika.

Chwilę później honorowe trafienie dla gości uzyskał wprawdzie Marian Pahars, jednak bramki Roya Keane'a i Phila Neville'a sprawiły, że mecz zakończył się wygraną podopiecznych sir Alexa Fergusona aż 6:1.