Manchester United szykuje się na oficjalne rozmowy kontraktowe z Carrickiem

» 13 maja 2026, 12:24 - Autor: matheo - źródło: Sky Sports
Manchester United jest gotowy rozpocząć formalne rozmowy z Michaelem Carrickiem na temat przedłużenia jego obecnej umowy. Aktualny kontrakt Anglika obowiązuje do końca sezonu 2025/2026.
Manchester United szykuje się na oficjalne rozmowy kontraktowe z Carrickiem
» Michael Carrick ma spore szanse na to, aby prowadzić Manchester United w sezonie 2026/2027 | Fot. Press Focus
Czy Twoim zdaniem przedłużenie kontraktu z Michaelem Carrickiem będzie dobrą decyzją Manchesteru United?
Sky Sports informuje, że oficjalne rozmowy pomiędzy Manchesterem United a Michaelem Carrickiem planowane są jeszcze przed ostatnim meczem tego sezonu z Brighton & Hove Albion. Czerwone Diabły zagrają z Mewami na wyjeździe 24 maja.

Carrick zdecydowanym faworytem


Pion sportowy Manchesteru United nie odrzucił jeszcze opcji zatrudnienia innego szkoleniowca na kolejny sezon i kontaktował się z innymi kandydatami. Czerwone Diabły zdecydowały, że pierwszą osobą, z którą chcą porozmawiać na ten temat jest Michael Carrick.

Postawa kierownictwa Manchesteru United nie może dziwić, bo angielski szkoleniowiec wywiązał się znakomicie z powierzonej mu roli. Carrick wygrał 10 z 15 spotkań i zapewnił drużynie awans do najbliższej edycji Ligi Mistrzów.

Za angażem Carricka przemawiają nie tylko wyniki na boisku. Szefostwo Manchesteru United jest pod wrażeniem tego, jak dużą popularnością 44-latek cieszy się wśród zawodników Czerwonych Diabłów i jak reprezentuje klub w mediach.

Szczegółowy proces rekrutacyjny


Choć Carrick jest faworytem do prowadzenia Manchesteru United w sezonie 2026/2027, to jak informuje Sky Sports, klub z Old Trafford zamierza przeprowadzić szczegółowy proces rekrutacyjny. Anglik jest w ciągłym kontakcie z szefostwem United, ale do tej pory nie poruszano żadnych kwestii kontraktowych.

Sytuacja ma zmienić się w najbliższych dniach i wszystko wskazuje na to, że strony wypracują satysfakcjonujące porozumienie.

Preferowane Źródła Google Lubisz czytać newsy na DevilPage.pl? Dodaj nas do Preferowanych Źródeł w Google i miej szybszy dostęp do treści, które cenisz.

TAGI


« Poprzedni news
Manchester United w nowym sezonie będzie miał cztery koszulki
Następny news »
Dwóch piłkarzy Manchesteru United wróciło do treningów przed meczem z Forest

Najchętniej komentowane


Możliwość komentowania tego newsa jest już niemożliwa, z powodu upłynięcia 7 dni od czasu jego dodania.

Komentarze (200)


MU1212: Szkoda że przegrali z City w finale u21.
» 15 maja 2026, 10:47 #198
skylark11: To był finał u18 finał u21 jest jutro i grają z Brighton
» 15 maja 2026, 11:02 #197
MU1212: @skylark Mój błąd sorry nie zauważyłem.
» 15 maja 2026, 13:33 #196
mrgh: Komentarz zedytowany przez usera dnia 15.05.2026 10:45

Ciekawe ile za pavlidisa by chcieli
» 15 maja 2026, 10:45 #195
tomekwietniu: Jakiego zawodnika najbardziej chcielibyście z takich realnych opcji?
Dla mnie to jest Mateus Fernandes - tak nowa wersja Bruno Guimaraes, tylko z trochę lepszym podaniem do przodu. Tu powinna być rozsądna cena i wysoki potencjał. To taki transfer, który wpisuje się w to co zarząd robił w zeszłym roku.
» 15 maja 2026, 10:36 #194
mrgh: Komentarz zedytowany przez usera dnia 15.05.2026 10:47

Oczywiście że Bruno, Bruno ma statystyki, noga ułożona, biega i gra tam ile w njukastl z 5lat
» 15 maja 2026, 10:47 #193
mrgh: Dla mnie dwóch Bruno w 1 składzie to marzenie, chcąc być najlepszym, musimy mieć najlepszych
» 15 maja 2026, 10:49 #192
tomekwietniu: To świetny zawodnik i na już byłby wręcz idealny, obawiam się tylko ceny i tego, że jak przypadku Casemiro za max 2 lata, jego szybkość i wydolność mocno zejdą w dół, a wiem jak to ważne jest PL. Do tego gra dwa razy w tygodniu w tym nie pomaga, teraz Kaziu ma naprawdę świetny czas, ale duża zasługa tutaj jednego meczu w tygodniu.
» 15 maja 2026, 10:54 #191
Michu02: Komentarz zedytowany przez usera dnia 15.05.2026 11:53

Kurde ja to nie do końca rozumiem tych obiekcji wobec wieku Bruno G... Case przyszedł 2 lata starszy, ze swoimi problemami z wagą, a i tak zagrał 4 sezony, z czego ostatni najlepszy. Guimaraes ma 28 lat, to jest przeważnie peak dla piłkarza, tym bardziej dla pomocnika. Oprócz atutów w samej grze w środku pola trzeba też spojrzeć na to, że Case dawał nam trochę tych bramek w trakcie sezonu. Bruno od przybycia do PL (21/22) tylko raz miał mniej niż 5 goli w sezonie w samej lidze (4), w tym pomimo kontuzji strzelił 9 i dołożył 6 asyst, gdzie na pozycję raczej defensywnego pomocnika i 27 spotkań to jest kosmos. Moim zdaniem nie można opierać zespołu na samych młodych graczach.
» 15 maja 2026, 11:46 #190
tomekwietniu: Bruno ma w lipcu 29 lat. Casemiro przychodził jak miał 30. Mamy więc rok różnicy, no i chyba wielu tu zapomina jak Casemiro w sezonie w którym były tutaj jechany…
Dla jasności Bruno to dla mnie gość na teraz idealny, ale jak w 2022 przychodził Casemiro za 70mln, to pół roku wcześniej Bruno poszedł do Newcastle za 40mln i tak potrzebujemy zawodników z doświadczeniem, ale będą tacy w składzie. Potrzebujemy też w obecnej sytuacji finansowej szukać swoich zawodników typu Bruno.
M. Fernandes jeśli wypali, wcale nie musi… Ale jeśli tak to mam transfer do środka pola na 10 lat.
» 15 maja 2026, 14:38 #189
darekbogdan: Od połowy sezonu może zatrudnią Olego może będzie chciał za darmo potrenowac
» 15 maja 2026, 00:33 #188
skylark11: Szkoda finału ale City było lepsze
» 14 maja 2026, 21:54 #187
Kilerek7: Nawet pociechy z jakiegoś trofeum nie mają młodzi.
» 14 maja 2026, 21:56 #186
skylark11: W sobotę Finał u21 może będzie lepiej
» 14 maja 2026, 22:07 #185
vanN: starego Heskey'a pamietam jeszcze z liverpoolu - trzeba przyznac ze jego syn dobrze wyglada w tym spotkaniu
» 14 maja 2026, 21:47 #184
Kilerek7: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.05.2026 21:45

Myślałem, że dotrwają, ale City cisnęło. Jak mnie to City męczy
» 14 maja 2026, 21:44 #183
skylark11: Szkoda szkoda ale nasi bardzo słabo wyglądają
» 14 maja 2026, 21:44 #182
Amycus: Kukonki to trochę z postury młodsza wersja Lukaku:0
» 14 maja 2026, 20:59 #181
skylark11: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.05.2026 21:09

196cm chyba ale dynamiczny jak cholera, piłka mu nie przeszkadza i przy tym wzroście ma bardzo dobrą koordynację
» 14 maja 2026, 21:08 #180
skylark11: Ogólnie dawno nie widziałem tak dobrze i konsekwentnie sędziowanego meczu
» 14 maja 2026, 20:46 #179
KubusUNITED: 1-1 Kukonki.
» 14 maja 2026, 20:42 #178
skylark11: To jest taka bestia fizyczna w sobotę pewnie zagra w finale u21
» 14 maja 2026, 20:44 #177
skylark11: 1-0 szkoda ale gol z wolnego piękny
» 14 maja 2026, 20:40 #176
Kilerek7: słabo grają, narazie Gabriel czy Obi nic wielkiego nie pokazują.
» 14 maja 2026, 20:41 #175
skylark11: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.05.2026 20:43

United Flatchera nie gra piękniej piłki raczej wyczekują momentów jak teraz np
» 14 maja 2026, 20:42 #174
skylark11: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.05.2026 22:36

City U18 zdominował ligę grało najlepszą piłkę strzelili ponad 96g dla porównania United 65. Gra wygląda trochę jak seniorzy za Carricka co dzisiaj było doskonale widać JJ miał formę mutant udział przy 28bramkach ciągnął zespół dzisiaj JJ wyglądał gorzej to United nie istniało jakby wyciągnąć Bruno z seniorów to byłoby bardzo podobnie.
» 14 maja 2026, 22:35 #173
LukAi: Dlatego powinniśmy skończyć z sentymentami. I mitycznym DNA.
Nie chcę oglądać takiego stylu gry, ale to się nie zmieni dopóki będziemy zatrudniać swoich, zamiast dobrych.
» 15 maja 2026, 10:35 #172
peterGGMU: Mi się wydaje że nie ważne kto by tu przyszedł forum byłoby podzielone (no chyba że enrique cudem xd).
Nie ważne kto zostanie menadżerem w przyszłym sezonie trzeba go wspierać ponieważ wszyscy gramy do tej samej bramki i chcemy tego samego czyli zwycięstw i chwały
» 14 maja 2026, 20:18 #171
Litosci: Enrique byłby wuefista po pół roku i każdy kolejny trener będzie
» 14 maja 2026, 20:27 #170
Pochmurny: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.05.2026 20:10

Jeśli Carrick dostanie kontrakt teraz to przy słabym scenariuszu czyli gdyby nie szło w przyszłym sezonie, zostaniemy z nim pewnie prawie do końca sezonu. Dlaczego? Bo skoro teraz nie potrafią dogadać nikogo lepszego to również nie zrobią tego w środku przyszłego sezonu. Więc nawet tragiczne wyniki mogą być dozwolone jak w przypadku Amorima na początku (przyszedł w połowie sezonu). Pytanie tylko czy znowu można sobię pozwolić na to samo, ale w jeszcze ciekawszym wydaniu? Nie sądzę aby później gasili w razie czego pożar kolejnym trenerem tymczasowym. Jeśli Carrick nie okaże się takim wybawcą jak się go maluje, a oni go zwolnią to będzie kolejny krok w tył i kompletny brak pomysłu na projekt. To co Ineos zapoczątkowało zostanie kompletnie już pogrzebane, a zaufanie zszargane.
» 14 maja 2026, 20:09 #169
skylark11: Dzisiaj wygrywamy finał w sobotę wygrywamy drugi finał. Ostatni zespół który wygrał u18 i u21 w tym samym roku to chyba Chelsea w 2013/14
» 14 maja 2026, 19:58 #168
M4S73R: Bruno, Luke i Mason przybyli żeby oglądnąć finał
» 14 maja 2026, 20:05 #167
skylark11: Szkoda że się nie zgodzili żeby finał był na Old Trafford na 100% stadion by był pełny
» 14 maja 2026, 20:06 #166
skylark11: ?? ??: Abde Ezzalzouli is a player Manchester United are looking at recently for the left wing position, they really LIKE him. #MUFC [@JacobsBen, @UnitedStandMUFC]
» 14 maja 2026, 18:51 #165
skylark11: Manchester United and Arsenal are leading the race for Morten Hjulmand. He can leave Sporting for €40m despite having an €80m release clause. [@cmjornal] #MUFC
» 14 maja 2026, 17:45 #164
Litosci: Precz z tym drewniakiem
» 14 maja 2026, 20:28 #163
skylark11: JUST IN: Manchester United made a ‘formative enquiry’ to Aston Villa for Unai Emery.

[@JacobsBen, @UnitedStandMUFC]
» 14 maja 2026, 16:19 #162
Spiker2405: Czuje w moczu, że Carrick będzie pierwszym angielskim trenerem który wygra premier league
» 14 maja 2026, 15:44 #161
MrCygan: Szczerze mówiąc mam obawy przed tym angażem. Nie widzę ani pomysłu na tę drużynę. Obawiam się, że to bardziej granie na emocjach i odczuciach panujących w drużynie. Nie wyobrażam sobie, jak możemy w jakikolwiek sposób grać na równi z zespołami typu PSG, Real, Barcelona czy PSG w Lidze Mistrzów. Do tego kierunek transferów "gwiazdy" do zespołu nie do końca mi pasuje. Potrzebujemy tak szczerze 5/6 zawodników jak nie więcej, a chcemy wywalić budżet na może 2/3. Nie zazębia mi się nic w tym projekcie, mimo że Carricka bardzo lubię. Ale posucha na rynku trenerów też jest aż nadto widoczna
» 14 maja 2026, 15:40 #160
sztejner: jesteśmy taką drużyną że prędzej uwierzę w to że zagramy na równi z Barceloną i Realem,niż jako "faworyt" będziemy mieli udźwignąć mecze z RB Lipsk,Villareal,Galatasaray czy Realem Betis.
Nam się o dziwo łatwiej gra kiedy możemy pójść na wymianę ciosów
» 14 maja 2026, 15:52 #159
skylark11: Wymiana ciosów to może by była na początku roku jak Carrick przejmował zespół teraz to takie zespoły jak Bayern,PSG czy Barca by nas zabiegały i zepchnęły do obrony wysokim pressingiem. W niedzielę Nottingham zrobi to samo
» 14 maja 2026, 16:08 #158
peterGGMU: Szczerze wydaje mi się że z Barceloną zagralibyśmy na równi o ile nie wygrali
» 14 maja 2026, 16:20 #157
brazylianwisnia: Miejmy realistyczne oczekiwania - w przyszłym sezonie nie bedziemy walczyć o wszystko. Przyjdzie 5-6 graczy, za rok znów kilku i jeśli wizja rozwoju drużyny będzie stała, niezależna od managerów to może będziemy w dobrym miejscu by atakować puchary.
» 14 maja 2026, 17:16 #156
brazylianwisnia: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.05.2026 17:20

,.......,
» 14 maja 2026, 17:18 #155
bart667: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.05.2026 18:02

Myślę, że na ten moment trzeba sobie powiedzieć w prost, że nie jesteśmy na równi z PSG, Realem itp. Dla mnie Carrik zaliczył pozytywnie okres próbny i zasługuje na dalszą pracę, przepracowanie okresu przygotowawczego oraz wpływ na transfery te przychodzące i wychodzące. Nie będę przypominał jak zakończyliśmy poprzedni sezon i jak było w obecnym w okresie grudnia. Zrobił chłop robotę... jesteśmy w top 3 PL i przyszłej LM - należy się kawał zaufania na kolejne miesiące.
» 14 maja 2026, 18:01 #154
LukAi: Jeśli ktoś uważa, że Carrick z Onaną/Bayindirem na bramce, kontuzjowanym Bruno lub Casemiro bez formy zdobyłby chociaż 1/3 tych punktów, to niech przemyśli sprawę jeszcze raz.
» 15 maja 2026, 10:33 #153
skylark11: ?? Sztab szkoleniowy United jest podobno pod ogromnym wrażeniem Noaha Ajayiego (17 lat, niemiecki lewy skrzydłowy, 9 goli i 1 asysta po 1312 minutach gry) podkreślając jego silną etykę pracy zarówno na boisku, jak i poza nim.

Młody zawodnik trenował z pierwszym zespołem kilka razy w tym sezonie, aczkolwiek narzucano mu pewne ograniczenia, głównie ze względu na zarządzanie obciążeniem treningu po wcześniejszych urazach, a nie ze względu na brak umiejętności.

United planują dla niego ustrukturyzowaną ścieżkę rozwoju, która pomoże mu awansować do seniorskiej kadry, gdy tylko będzie gotowy.

[The Athletic]
» 14 maja 2026, 15:37 #152
skylark11: Dzisiaj o 20 finał fa youth cup City-United transmisja na YT
» 14 maja 2026, 15:34 #151
swees: O, dzięki, właśnie wszedłem tu w poszukiwaniu tego info ;)
» 14 maja 2026, 18:46 #150
dusik600: Obawy co do Carricka są w pełni uzasadnione i nie wynikają z jakichś uprzedzeń do Anglika, tylko z najzwyczajniejszej obserwacji gry.

Osobiście uważam, że z Carrickiem nie odniesiemy znaczących sukcesów, po prostu. Dlaczego tak uważam? Uważam tak dlatego, bo absolutnie nie widzę w naszych meczach jakiekolwiek planu. Można mieć dobry plan i wygrać, można mieć słaby plan i przegrać, ale u nas nie widać w ogóle planu. Całość gry opiera się na tym, że może Bruno coś wymyśli, może Casemiro coś z główki walnie, może Cunha postraszy z dystansu i to właśnie na takim szarpaniu pojedynczych piłkarzy opiera się cała nasza gra.

Koronnym przykładem jest mecz z Chelsea - to był moment, kiedy już na 100% się przekonałem, że pozostanie Carricka na stanowisku, to będzie po prostu kolejny zmarnowany sezon. Z naszej perspektywy to był kluczowy mecz tego sezonu. My i AV mieliśmy po 55 punktów, Liverpool miał 52 i Chelsea miała 48. Ewentualna porażka sprawiłaby, że mocno skomplikujemy sobie awans do LM.

Jak przebiegał mecz? Ano Chelsea waliła nam co chwila po słupkach i poprzeczce, a jednocześnie my oddaliśmy jeden celny strzał. Ani nie mieliśmy szczelnej obrony, ani nas Lammens nie ratował - ratował nas czysty fart, że strzały Chelsea leciały w obramowanie, a nie w siatkę. My dosłownie nie pokazaliśmy NIC w kluczowym meczu tego sezonu. Żadnego planu, żadnego taktyki, po prostu jedno wielkie NIC. Notabene ta sama Chelsea grała kilka dni później z Brighton i została ZMIECIONA. Nie oddała ani jednego celnego strzału i dostała w pape 3-0.

Mamy obecnie Bruno w absolutnie życiowej formie, mamy Casemiro, który też gra jak za najlepszych czasów, gramy tylko raz w tygodniu, a co za tym idzie nie mamy tylu kontuzji co zwykle, oraz nie jesteśmy aż tak zmęczeni sezonem jak inne drużyny - mimo to gramy PADAKE praktycznie co mecz.

Teraz sobie pomyślcie co się będzie działo jak dojdą puchary, jak Bruno spadnie forma, a przez granie meczów co 3 dni pojawią się kontuzje.

Osobiście uważam, że jeśli żaden topowy trener nie jest dostępny, to nie ma co robić cyrku i rzeczywiście trzeba dać Carrickowi ten kontrakt, ale z drugiej strony absolutnie nie wierzę, że z Anglikiem u sterów osiągniemy cokolwiek. Trzymać kciuki będę zawsze, wspierać będę zawsze, mam nadzieję, że jeśli do tego dojdzie, to za rok-dwa będę tutaj wspominany jako najgorszy ekspert w historii i wyzywany od "niewiernych Tomaszów" - naprawdę chce, żeby do tego doszło, ale na ten moment uważam, że czeka nas po prostu kolejny sezon do zapomnienia.
» 14 maja 2026, 15:14 #149
moonTrafford: Pełna zgoda. Tak czy inaczej powinniśmy powalczyć o podpis Nagelsmanna. Jesteśmy Manchesterem United, który chce wrócić na szczyt do cholery. Ogarnięci i zdeterminowani właściciele potrafiliby sprzedać Niemcowi wystarczająco kuszącą wizję.
» 14 maja 2026, 15:35 #148
91nc99: Komentarz bardzo sensowny, ale ja go odwrócę - czy poza meczem z Chelsea widziałeś jakiś głębszy plan rywali? MU Carricka w pewien sposób zabija mecz, niwelując atuty przeciwników. Jasne, że tu trzeba jeszcze wiele pracy- ale efekty są niezaprzeczalne.
» 14 maja 2026, 15:40 #147
Litosci: Co wy się tak na tego Nagelsmana uczepiliście jakby niewiadomo co to za bóg trenerki był, a tak naprawdę to kolejny Amorim
» 14 maja 2026, 15:43 #146
moonTrafford: Nagelsmann odnosił sukcesy i zdobywał trofea w różnych klubach. Nagelsmann ma doświadczenie w Lidze Mistrzów. Nagelsmanna rekomenduje Vivell. Drużyny Nagelsmanna grają ofensywny futbol i wyglądają świetnie na boisku. A tak o uwzięliśmy się na tego Nagelsmanna w porównaniu do CV trenera, gdzie widnieje męczenie buły i zwolnienie z Middlesbrough.
» 14 maja 2026, 15:51 #145
skylark11: Leeds nas zdominowało przegrana
Sunderland nas zdominował remis dużo szczęścia i Lammens nas ratowali
Brentford Carrick ustawił autobus i 5 w obronie żeby bronić wyniku
Chelsea nas zdominowało wygrana ale mieliśmy dużo szczęścia i ratowały nas słupki

Na United aktualnie wystarczy wyjść wysokim pressingiem i po prostu biegać gramy tak nisko ustawioną obroną że lepszy plan na mecz nie jest potrzebny
» 14 maja 2026, 15:51 #144
skylark11: Amorim trenował tylko Sporting Naggelsman Bayern i reprezentację Niemiec jest lekka różnica. Naggelsman w fazie grupowej zdobył komplet punktów mając za przeciwników Barcelonę i Inter później w 1/8 wygrał dwa mecze z PSG. Carricka wyrzucili z drugoligowca na kupował szrotu za 50mln zrobił rekord 5 porażek pod rząd i to tyle z sukcesów.
» 14 maja 2026, 15:56 #143
moonTrafford: Nie zapominaj o jego świetnym Leipzig :P Gdzie się nie pojawiał, to budował drużyny i rozwijał piłkarzy. Taki trenerski regen Kloppa.
» 14 maja 2026, 16:01 #142
brazylianwisnia: Ślubu z Carrickiem nie bierzemy. Na ten moment potrzebujemy stabilizacji. Jeśli Carrick da nam rok w rok top 4, a zarząd będzie robił dobrą robotę na rynku to zbudujemy świetna kadre, a wtedy i łatwiej będzie przekonać dobrego managera i nie będzie taki wpadał w szambo.
» 14 maja 2026, 17:23 #141
DevoMartinez: No tak bo jak Amorim miał plan i nie miał wykonawców to była narracja, że potrzeba z 10 transferów. Ale jak przyszedl Carrick i musiał zrobić wynik na już z tym co miał to zaczyna się rozliczanie stylu i planu. No nie widać. Bo grał tym co miał i tak jak mógł by zrobić wynik. Ale jak by przyszedl ten Nagelsmann czy inny Xavi to by była narracja dajmy mu czas, niech zbuduje zespoł pod siebie. Tak z rok - dwa lata i można oceniać. Co do Carricak. Z g bicza nie ukręcisz, grał tym co miał, wynik zrobił lepszy niż magik z portugalii ze stylem, pomysłem i planem.
» 14 maja 2026, 22:25 #140
LukAi: Różnica jest taka, że tacy trenerzy dają nadzieję na osiągnięcie sukcesu, mimo np. gorszych początkowo wyników ponieważ osiągnęli je w innych klubach.
Carrick nie osiągnął nic. A jego styl zapowiada regres w przyszłym sezonie.

Tu nie trzeba żadnej narracji to jest zdrowy rozsądek, którego zaskakująco wielu brakuje.
» 15 maja 2026, 10:23 #139
skylark11: Manchester United planuje zaoferować Michaelowi Carrickowi kontrakt do 2028 roku z opcją przedłużenia o kolejne 12 miesięcy.

1⃣ [@SullyTalkz] #MUFC

Lepsze źródło
» 14 maja 2026, 15:02 #138
StewieGriffin: 2+1 brzmi bardzo sensownie.
Roczny kontrakt to imo byłby brak szacunku i okaz braku zaufania - tak ciężko coś zbudować.
» 14 maja 2026, 15:05 #137
sztejner: Amorim dostał kontrakt na 2,5 sezonu (dogranie pierwszego plus 2 pełne )
Solskjaer dostał na 3 lata,Ten Hag dostał na 3 lata

więc tak na dobrą sprawę,Carricka potraktowali tak samo jak wcześniejszych trenerów,ja z tym większego problemu nie mam
» 14 maja 2026, 15:09 #136
StewieGriffin: Dokładnie oto mi chodziło. Carras zasłużył na to, żeby dostać taką szansę jak poprzednicy :)
» 14 maja 2026, 15:10 #135
LukAi: Różnica jest taka, że poprzedni trenerzy mieli CV, które dawało jakąkolwiek nadzieję na osiągnięcie sukcesu, ponieważ osiągnęli je w innych klubach.
Carrick nie osiągnął nic.

Kontrakt na 1 sezon jest racjonalną reakcją na to w jaki sposób wygląda obecna gra Man Utd oraz na jego wcześniejsze osiągnięcia jako trener.

Tak krótki kontrakt jest wyrazem braku szacunku dlatego nie powinien otrzymać żadnego.
Szanujmy go jako część piłkarskiej legendy i niech tak zostanie.
» 15 maja 2026, 10:10 #134
AllUnited88: Nie wiem skad niektórzy wzięli ze cel na ten sezon to byl minimum top 5 i LM. Otwórzcie oczy na początku sezonu wszyscy ci którzy teraz nie chca pozostania Carrica chcieli by minimum top10. Ja tez nie jestem fanem tego zeby dostał te prace ale obecnie nie ma dobrego trenera którego można by bylo zatrudnic a po drugie top 5 w tym sezonie jakby to nie brzmiało jest to dla nas sukces i uważam ze poprostu cały sezon należy sie Carricowi z jego transferami i pomysłami na drużynę
» 14 maja 2026, 14:29 #133
sztejner: skad niektórzy wzięli ze cel na ten sezon to byl minimum top 5 i LM - pewnie stąd,że już 27 sierpnia dostaliśmy bęcki od Grimsby i już na starcie sezonu wiedzieliśmy że będziemy grać 1 w tygodniu ( + FA Cup z którego też zrobiliśmy byebye w pierwszej rundzie już na początku stycznia).
Przed sezonem miejsca 6-8 plus jakieś dojście dalej w krajowych pucharach było takim celem,ale w momencie grania raz w tygodniu,nie powalczenie o miejsce premiowane grą w europejskich pucharach byłoby niezłą żenadą z naszej strony - grać raz w tygodniu i walczyć o miejsca 6-8 ? bez jaj.... wiem że za Rubena standardy i oczekiwania poszybowały mocno w dół i nawet utrzymanie w Premier League było uważane za sukces,ale na szczęście ten trudniejszy okres CHWILOWO przeminął i mam nadzieję że szybko nie wróci.....
» 14 maja 2026, 14:51 #132
Spiker2405: Był filmik pożegnalny Guardioli, odchodzi z City najprawdopodobniej. To jest nasz sygnał by mocno zainwestować latem i mieć realna szanse o 21 tytuł.
» 14 maja 2026, 14:15 #131
M4S73R: Bernardo i Stones odchodzą.
» 14 maja 2026, 14:23 #130
Klierek7: Jak guardiola jest do wzięcia to trzeba go brać
» 14 maja 2026, 15:33 #129
Pyra: Mamy pierwszą dobrą wiadomość, Slot zostaje w Liverpoolu.
» 14 maja 2026, 13:52 #128
Pipes: W komentarzach już mowa, że klub będzie znowu lata czekał na mistrzostwo, że Carrick to drugi Ole etc. a się nawet obecny sezon nie skończył ;)
» 14 maja 2026, 13:49 #127
StewieGriffin: Najśmieszniejsze jest to, że często piszą to użytkownicy, którzy apelowali o cierpliwość i czas dla poprzedniego trenera, który się nawet nie otarł o wyniki punktowe Carricka.
» 14 maja 2026, 13:51 #126
M4S73R: Są tacy ludzie co nic im nie odpowiada. Nowe koszulki złe, Carrick zostaje źle itd.
Wyobraź sobie co będzie jak Carrick w przyszłym sezonie nie zdobędzie mistrzostwa co powiedzą ci ludzie ?
» 14 maja 2026, 14:09 #125
Jaro9107: Tak trochę z przymrużeniem oka to, żeby mieć szansę na sukces to chyba trzeba brać trenera z Hiszpanii albo Niemiec bo jakby tak się przyjrzeć to najlepsi trenerzy to z tych krajów plus Ancelotti z Włoch. W samej premier League na pierwsze 6 miejsc jest 4 hiszpańskich trenerów w tym dwóch bije się o mistrzostwo. No niby był jeszcze Zidan który zrobił tą LM 3 razy z rzędu.
» 14 maja 2026, 12:41 #124
GS8GS: A Contre?
» 14 maja 2026, 13:39 #123
Jaro9107: Nie wiem czy Conte to taki wielki trener który w LM zawsze ma problem, żeby awansować do fazy Play off.
» 14 maja 2026, 14:06 #122
PoProstuMariusz: A ja nawet stwierdze, że Ancelotti to też nie jest top trener
» 14 maja 2026, 17:33 #121
Celt15: Rozumiem decyzje, bo brak trenerów na rynku i MŚ przed nami, ale kontrakt dłuższy niż na rok to po prostu totalna głupota. Ole 2.0 here we go.
» 14 maja 2026, 11:47 #120
KurziPany: Wiesz, sam nie jestem entuzjastą podpisania Carricka, ale czemu miałby się godzić na rok kontraktu? Jeszcze byśmy się obudzili bez trenera. Myślę też że Carras nie będzie próbował wydoić klubu i jakiś giga odpraw nie będzie sobie w kontrakcie wpisywać.
» 14 maja 2026, 12:22 #119
Biniek: Jakoś kolejka klubów się po Carrasa nie ustawiła. Wcześniej tez chłop był bezrobotny po tym jak go z Middlesbrough wyrzucili.
Tak jak Celt pisze, roczny kontrakt byłby jeszcze zrozumiały...
» 14 maja 2026, 12:27 #118
sztejner: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.05.2026 12:36

Jakoś kolejka klubów się po Carrasa nie ustawiła - po Ten Haga,Slota,Artetę i Amorima też kolejek nie było
» 14 maja 2026, 12:34 #117
Biniek: No... Ciekawe z jakiego powodu...
» 14 maja 2026, 12:41 #116
Blau: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.05.2026 13:07

sztejner

Ten Hag - po przygodzie z nami od razu znalazł zatrudnienie w Bayerze Leverkusen (ówczesny wicemistrz Niemiec)
Arteta - jego pierwszą pełnoprawną pracą był Arsenal i jest menadżerem do dzisiaj
Slot - po udanej przygodzie w Feyenoord dostał zatrudnienie w Liverpoolu i jest tam do dzisiaj
Amorim - zwolniony w trakcie tego sezonu, zobaczymy czy w przyszłym obejmie jakiś klub i kto się po niego zgłosi

Carrick - został zwolniony z Middlesbrough i nikt ciekawy się za specjalnie po niego nie zgłaszał, bo sezon rozpoczął bez klubu.
» 14 maja 2026, 13:06 #115
StewieGriffin: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.05.2026 13:09

Ole 2.0 czyli dwa najbliższe sezony w top3? Biorę w ciemno!
» 14 maja 2026, 13:08 #114
Biniek: 2 najbliższe sezony bez mistrza i konkretnego rozwoju i potem ostro w dol. Przykre, ze aż tylu kibiców United podnieca sie miernością.
» 14 maja 2026, 13:31 #113
Trombocyt: Przykre, że aż tylu kibiców dalej życzeniowo żyje przeszłością MU SAFa… Moglibyście mieć oczekiwania co do mistrza gdybyśmy od lat byli stałym bywalcem top4.
» 14 maja 2026, 13:36 #112
StewieGriffin: No tak, bo przecież gdyby przyszedł tutaj Iraola czy Nagelsmann to w przyszłym sezonie bijemy się o mistrza - bez dwóch zdań
Przykre to jest to, że poprzedni trener, który notował 100 razy gorsze wyniki miał wśród niektórych kibiców dużo więcej poparcia i cierpliwości. Carrick po prostu swoimi wynikami zapracował na tą szansę a tutaj płacz. Najlepiej to dawać Carrasowi umowę zlecenie co 3 miesięce i patrzeć jak to się rozwija xd
» 14 maja 2026, 13:42 #111
Biniek: Ci. Którzy są tu wystarczająco długo, przyzwyczaili się do tego właśnie, że klub zawsze walczył na najwyższym szczeblu i nierzadko w roli faworyta. Także do tego, że trener tworzył w klubie prawdziwych gladiatorów- legendy, do których wzdychamy do dziś. Tych kibiców Carrick nie zadowoli. Inni, no cóż... Nie każdy musi w życiu mierzyć wysoko. Także w marzeniach dot. wyboru trenera ulubionej drużyny.
» 14 maja 2026, 13:59 #110
StewieGriffin: "Przykre, że aż tylu kibiców United podnieca się miernością"
I pisze to gość, który skomlał po zwolnieniu trenera, za którego kadencji m.in zajęliśmy 15 miejsce w lidze i przegraliśmy finał LE z najgorszym od kilkudziesięciu lat Spurs XD
Nie mam zamiaru z Tobą dyskutować hipokryto. Nie ma na rynku dostępnego trenera z topu, Carrick zasłużył na swoją szansę i ją najprawdopodobniej dostanie. Zasłużył sobie też na zaufanie a dawanie mu rocznego kontraktu byłoby brakiem jakiegokolwiek szacunku i zaufania.
Ja trzymam kciuki, oby Michael zamknął Ci jape
» 14 maja 2026, 14:11 #109
Garchiano: Ty Biniek masz jakis problem z Carrickiem na lawce ewidentnie. Na moje on nie jest taki zly jak Ci sie wydaje, ale z drugiej storny rozumeim obawy. Pamietam OGSa.
Stewie ty za to w ogole nie masz intynktu samozachowawczego. Stopy bys Anglikowi lizal, a on jeszce niczego tu w zasadzie nie zrobil.
» 14 maja 2026, 14:41 #108
StewieGriffin: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.05.2026 14:50

Garchiano - i po czym Ty niby to wnosisz? Po tym że potrafię REALNIE spojrzeć na sytuację na rynku trenerów i rzetelnie ocenić że nie ma nikogo konkretnego? Dlatego że wolę na stanowisku zostawić gościa, który bardzo dobrze punktował przez ostatnie pół roku i zbudował już jakąś relacje z drużyną niż wymienić go na jakiegoś Iraole lub czekać niewiadomo ile na Nagelsamanna?
Ja pisałem 100 razy, że ja wolałbym kogoś bardziej topowego niż Carrick ale skoro nikogo takiego nie ma to co mam zrobić? Pisać o tym jak to super było za Fergusona? Co to zmieni? Carricka uważam po prostu za najrozsądniejsza opcje w obecnej sytuacji. Jeżeli nagle okaże się, że np Enrique chce odejść z PSG to pierwszy będę pisał żeby go brać. Dopóki taka sytuacja się nie wydarzy jestem za Carrickiem. I to nawet nie chodzi o to że ja konkretnie chce Anglika, ja po prostu nie chce nowego Ten Haga/Amorima.

P.s porównanie z Giertychem głupie, jak sam Giertych ;)
» 14 maja 2026, 14:48 #107
Garchiano: Porownanie z Giertychem nieprzypadkowe. Rownie głupie sa twoje komentarze. Ty nie widzisz roznicy miedzy przyklejeniem plasterka, a wieloetapowa kuracja. Podjarales sie Carrickiem jak szczeniak i nie pisz, ze potrafisz realnie na cokolwiek spojrzec, bo w zestawieniu z twoimi pogladami na sprawe trenera United, brzmi to groteskowo.
Postanowilem sie wtracic, bo mnie Bieniek niejako wywolal do tablicy, piszac o tych ktorzy prosili, zebys przestal...
Bylem jednym z nich, bo w pewnym momencie ta stronka zamiast Devilpage, spokojnie mogla sie nazywac Stewie ma obsesje na punkcie Amorima i Carricka- poczytajcie.
» 14 maja 2026, 14:55 #106
StewieGriffin: No dobra to teraz dwie sprawy

1. Czasu nie cofniemy, Amorim jest już zwolniony. Na następny sezon musimy mieć już trenera na stałe. Skoro moje podejście nie jest rzetelne to proszę Cię żebyś mi przestawił swoje. Proszę bardzo chętnie poczytam, kogo byś wziął, kto i dlaczego będzie GWARANTEM sukcesu w przyszłym sezonie.
2. Szkoda, że widzisz tylko moja wzmożoną ( aczkolwiek w mojej opinii zasłużoną) krytykę Amorima. Dlaczego nie zwrócisz uwagi na użytkowników, typu Biniek, którzy pod każdym możliwym postem dotyczącym Carricka pluja jadem na trenera, którzy bądź co bądź uratował nam ten sezon. To już nie jest obsesja? Ciągle pisanie tego samego, że ktoś się nie nadaje? Tylko krytyka Amorima była fe?
» 14 maja 2026, 15:03 #105
Garchiano: Mozna kogos krytykowac i krytykowac. Ty o Amorimie piszesz kompletnie bez szacunku, przesmiewczo, nawet wymyslales rozne epitety pod jego adresem. Nie wspomne juz, ze zupelnie nie zrozumiales idei projektu dlugofalowego. Nie wspomne tez, ze wiele z twoich obrazliwych komentarzy sam na sile wciskales w temat, ktory Amorima w ogole nie tykal.
Bieniek po prostu pisze, ze Carrick nie ma papierow na wielki klub. Ja tam nie widzialem, zeby go w jakikolwiek sposob obrazal. Jesli sie myle, mozesz mi tu przytoczyc komentarze, w ktorych to robi.
» 14 maja 2026, 15:09 #104
StewieGriffin: Wystarczy sobie wejść na profile "niektórych" zawodników i zobaczysz że dosłownie KAZDY komentarz umniejsza Carrickowi. Nie piszą o niczym innym tylko o tym. Z tym jak rozumiem problemu nie masz?
Co do projektu długofalowego - faktycznie, chyba nie rozumiem WASZEJ definicji tego terminu. Dla mnie projekt długofalowy nie oznacza, że może notować cały czas słabe wyniki a jego jedynym osiągnięciem jest to, że oddajemy więcej strzałów w meczu. Dla mnie nie było zalążków, świadczących o tym, że Amorim nadaje się na długofalowy projekt i mam prawo do swojej opinii. Duszenie potencjału drużyny w imie udowodnienia swojej racji nie jest długofalowym projektem
No i nadal czekam - skoro moje podejście do sprawy trenera jest śmieszne i groteskowe to proszę bardzo wytłumacz mi jak powinno wyglądać rzetelne podejście do sprawy? Mam pisać 10 komentarzy że Carrick jest za słaby i żaby dać mu kontrakt max na pół roku?
» 14 maja 2026, 15:20 #103
Garchiano: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.05.2026 15:27

To masz te przyklady jechania po Carricku przez Bienka, czy nie? Teraz piszesz cos o profilach zawodnikow... Co to ma do rzeczy? Jak z bienka przeskoczyles do pilkarzy?

Jak to jest Stewie ze ty masz prawo do wyrazania swojej opini pod kazdym tematem/komentarzem, ale kiedy to robia inni, dostajesz rozwolnienia?
Ty masz jakis specjalny abonament na tej stronie, ktorego oni nie maja?
» 14 maja 2026, 15:26 #102
StewieGriffin: Nie miało być zawodników, tylko użytkowników, sorry chyba mi autokorekta na telefonie poprawiła.
Napisałem Ci, wejdz na profil i sobie poczytaj. Ten chłop nie dyskutuje o niczym innym tylko o tym, że Carrick jest za słaby. Nie raz pisał, że to trener na środek tabeli Championship, a mówimy o gościu, który dowiózł top3 w PL - to nie jest obrażanie? Pisanie o tym codziennie, podważanie decyzji o daniu Carrickowi szansy. Pisanie o rocznym (xd) kontrakcie dla trenera na stałe?
» 14 maja 2026, 15:32 #101
StewieGriffin: Człowieku ale to przecież Ty masz do mnie problem o krytyke Amorima. Zauważyłeś, że dzisiaj to Ty i Biniek odnieśliście się do moich komentarzy a nie ja do waszych? Więc z czym Ty masz problem? Przecież ja bym z żadnym z Was w dyskusję nie wszedł. Tam samo jak tamten, odpisuje bezpośrednio na mój komentarz, podważa go a potem zdziwiony że na akcje była reakcja
» 14 maja 2026, 15:36 #100
Garchiano: Stewie to ty wywolales bienka i temat amorima. No chlopie, przeiez to wszystko jest napisane u gory.
Ja nie mam pretensji do ciebie o krytyke Amorima.
Probuje tylko zrozumiec, dlacego wg. ciebie ty mozesz pisac obelgi pod adresem portugalczyka, ale innym nie wolno krytykowac Carricka w najmniejszym stopniu.
Nie chce mi sie przegladac profili innych urzytkownikow, sprawdzilem tylko bienka i dalej nie rozumiem, co cie tak denerwuje. Chlop ma swoje zdanie, tak jak ty. Z ta roznica, ze akurat on sie kulturalnie wypowiada. Tego tobie brakuje czesto.
Wiec wytlumacz Stewie. Dlaczego tobie wolno, a innym nie?
» 14 maja 2026, 15:48 #99
StewieGriffin: Moje chęć pozostawienia Carricka na stanowisku ( którą już argumentowalem i tłumaczyłem miliony razy) została nazwana miernością. To Bieniek pierwszy odpowiedział na mój komentarz, ja z tym gościem nie wchodziłem w dyskusję już kilka tygodni i nie miałem zamiaru
To Ty też mi jedno wytłumacz. Napisałeś, że
"Postanowilem sie wtracic, bo mnie Bieniek niejako wywolal do tablicy, piszac o tych ktorzy prosili, zebys przestal..."
Tylko widzisz jest pewien problem. Bo najpierw to Ty mnie zaczepiles w swoim komentarzu a dopiero potem Biniek napisał coś takiego. To też wszystko widać na gorze, chronologia co do minuty.
Także to Ty mnie zaczepiles, to Ty zacząłeś podważać moje poglądy i co? I teraz płaczesz że ja niby innym się nie pozwalam wypowiadać xd
» 14 maja 2026, 15:56 #98
Garchiano: No dobrze Stewie... postanowilem sie wtracic i pociagnac ta dyskusje... Lepiej?
A teraz zamiast sie wykrecac , odpowiedz na pytanie.
JA przeciez nie pytalem cie o to, dlaczego dyskutujesz z tymi, ktorzy maja inne zdanie od twojego. Sam, jak zauwazyles, tak robie.
Ja pytam dlaczego ty im bronisz miec inne zdanie od twojego?
Dlaczego ty mozesz obrazac amorima nawet kiedy rozmowa dotyczy gazetki Lidla, a inni nie moga napisac ze Carrick nie ma papierow na duzy klub, bez narazania sie na twoj gniew?
» 14 maja 2026, 16:06 #97
StewieGriffin: Człowieku o co Ci tak właściwie chodzi? Ja od dłuższego czasu nic tutaj nie komentowałem, pomimo tego, że stronę odwiedzam codziennie. Jak już coś napisałem to zaczynałem nowy temat, nie odpowiadałem na czyjeś komentarze, nie wdawałem się w żadne dyskusje pomimo tego, że temat Carricka jest wałkowany codziennie.
Ostatnio sam napisałem obszerny komentarz, że nie jestem super zwolennikiem Carricka, że wolałbym kogoś lepszego, ale kogoś takiego po prostu nie widzę, więc rozsądnie będzie zostawić na stanowisku gościa, który wykręcił już jakiś wynik i ma poparcie w szatni.
Teraz odpisałem na komentarz, gdzie ktoś napisał że Carrick to będzie Ole 2.0 - ja napisałem że jeżeli to oznacza dwa następne sezony w top3 to biorę to w ciemno ( chyba nie ma tutaj żadnego ataku?)
Tymczasem dostałem odpowiedź że moje podejście to akceptowanie mierności. Ktoś odnośnie się bezpośrednio do mojego komentarza ( a przypominam że piszemy na forum gdzie dyskutowanie jest rzeczą codzienną) po czym stwierdza że on mnie do dyskusji nie zapraszal xd
Potem zjawiasz się Ty i jak twierdzisz zostajesz wywołany do dyskusji co potem okazuje się nieprawdą. Nazywasz moje poglądy głupimi, podwazasz je, pomimo tego, że my chyba nawet nigdy nie dyskutowaliśmy i nie kojarzę, żebyśmy kiedykolwiek mieliśmy jakąś spine
Czyli reasumując - ja nie skrytykowałem nikogo. Ty i Biniek jako pierwsi zaczęliście podważać moje zdanie, pomimo tego, że ja nawet w najmniejszym stopniu nie nawiązałem do opinii któregoś z Was. I Ty mi teraz piszesz że to ja zabraniam komuś mieć opinie? Albo ze to ja atakuje ludzi, którzy krytykują Carricka? Przecież to zarówno Ty i Biniek zaatakowaliscie mnie jako pierwsi to Wy zaczęliście krytykować moją sympatię do Carricka. Weź Ty człowieku przeczytaj sobie jeszcze raz dyskusje, zobacz kto pisał komu że jego komentarze są głupie i kto kogo wywołał do dyskusji. Ty sugerujesz, że ja nie pozwalam komuś skrytykować Carricka gdzie dzisiaj sytuacja jest dokładnie odwrotna - ja napisałem pozytywny komentarz o Angliku i zostałem oskarżony o akceptacje mierności i o "lizanie stop" Anglikowi. Zrobiłeś dokładnie to, co próbujesz mi przypisać.
A kończąc temat Amorima - tak, jeżeli ktoś będzie krytykował moją sympatię do Anglika ja będę wypominał mu jego sympatię do Portugalczyka, który punktował dużo gorzej, ale to moja opinia została skrytykowana jako pierwsza a nie odwrotnie. Więc przeczytaj sobie jeszcze raz kto tak naprawdę pierwszy skrytykował czyje poglądy. Bo to nie było tak, że któryś z Was skrytykował Carricka i to "wywołało mój gniew" tylko to mój pozytywny komentarz odnośnie Carricka spotkał się z krytyka z Waszej strony. To kto tu komu zabrania wyrażać swoje zdanie?
» 14 maja 2026, 16:31 #96
Biniek: Sam zaczepia, a potem zdziwiony że dało po łapkach. Cały Stewie.
No i to wcale nie jest tak, że w kolejnym wątku to właśnie Stewie zaczyna walkę z Amorimem, którego nie ma.
"I pisze to gość, który skomlał po zwolnieniu trenera, za którego kadencji m.in zajęliśmy 15 miejsce w lidze i przegraliśmy finał LE z najgorszym od kilkudziesięciu lat Spurs XD"
Tłuku już kilka razy miałeś mi pokazać mój komentarz, w którym płacze po Amorimie. Jeszcze ani razu ci się to nie udało i tym razem też niczego na mnie nie masz. Dlaczego? Bo sam sobie te brednie wymyślasz.
I tak. Carrick to mierny trener. Nie poradził sobie w Championship i na dłuższą metę, nie poradzi sobie z United. Akceptowanie tego typu rozwiązań, to akceptowanie mierności.
» 14 maja 2026, 17:13 #95
StewieGriffin: Człowieku ale to Ty mnie zaczepiles xd
Wy próbujecie robić z siebie ofiary, że jesteście atakowani za nagatywne opinie na temat Carricka. Problem tylko polega na tym, że tendencja na forum jest zupełnie odwrotna - to właśnie za napisanie czegoś pozytywnego na temat Michaela, albo "co gorsza" chęć aby został na stanowisku spotyka się z komentarzami typu "akceptowanie mierności". Więc jak to w końcu jest? Czyje opinie są atakowane? Przecież nawet to widać po Tobie - znaczna część Twoich komentarzy od paru miesięcy dotyczy TYLKO jęczenia na temat tego, że Carrick się nie daje xd I jak ktoś Ci wypomni Twoja sympatię do trenera, który notował dużo gorsze wyniki to nagle się stajesz ofiarą w tej dyskusji xd
Z tym udawaniem że Ty nie byłeś wielkim zwolennikiem Amorima to jesteś naprawdę żałosny.
Ty też dalej nie rozumiesz jednej rzeczy. Ja nie twierdzę że Carrick to genialny trener. Twierdzę natomiast, że jest szczytem hipokryzji wspieranie jednego trenera, który wykręcał bardzo słabe wyniki a potem ciągle krytykowanie trenera, który uratował nam sezon.
» 14 maja 2026, 17:37 #94
Biniek: Jeden przykład na to, że Amorima darze/darzyłem sympatią.
Od tych miesięcy, o których wspominasz, nie jest s w stanie dać jednego przykładu, a ciągle o tym mówisz.
Jeden przykład Stewie.
» 14 maja 2026, 17:55 #93
Trombocyt: Możesz być i 100 lat, ale jeśli nie wyciągasz wniosków i nie adaptujesz się do nowych realiów od 13 lat, to twoje mierzenie wysoko jest równie śmieszne, co antypatia do MC. Ile ja bym dał żeby ukryć twoje i kilku innych komentarze…
» 14 maja 2026, 18:06 #92
StewieGriffin: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.05.2026 18:23

Człowieku...
Napisze Ci po raz kolejny - ja nie mam zamiaru siedzieć i w postach sprzed kilku miesięcy szukać Twoich komentarzy. Więc jeżeli pisząc o "przykładzie" masz na myśli cytat ze swojego komentarza to nie mam zamiaru go szukać
Natomiast inny przykład podawałem Ci już wcześniej i mogę podać go znowu: wobec Amorima NIGDY nie dopuściłeś się tak dobitniej krytyki jak wobec Carrasa. Dla mnie to świadczy o sympatii. A jeżeli twierdzisz, że było inaczej to odbije piłeczkę - to Ty znajdź mi cytat gdzie piszesz że Amorim to trener na Championship. Albo inaczej - jeżeli to dla Ciebie nie będzie oznaką sympatii to powiedz mi czego to oznaka? Że jednego krytykujesz non stop a na drugiego zlego słowa nie napisałeś?

Na prawdę już mnie to bawi
Jeżeli Biniek napisze, że wspieranie Carricka to akceptowanie mierności - obiektywna krytyka, wyrażanie własnej opinii
Ja napiszę, że wspieranie Amorima to było akceptowanie mierności - Stewie nie pozwala mieć komuś swojej opinii, wyciąga Amorima, zaczepia
» 14 maja 2026, 18:22 #91
Biniek: Stewie nie pisze i Amorimie bo nie ma sensu. Krytykowałem, nawet w rozmowie z tobą, zarząd który ogłosił długofalowy projekt i zatrudnił trenera, który od początku mówił że będziesz w grać systemem do którego kompletnie nie byliśmy przygotowani. Wiadome było, że do tego potrzeba kilka okienek transferowych, bo bez odpowiednich piłkarzy to nie ma prawa działać. Głupota wg. mnie. A sam Amorim ani mnie grzeje, ani ziębi.
Pisze, że Carrick nie ma papierów na taki klub, bo to właśnie on może go przejąć na kolejne sezony. To chyba oczywiste. I nie jadę po nim, nie wyzywam go, nie obrażam.
» 14 maja 2026, 18:59 #90
Klierek7: czy nie uważacie że Carrick wycisnął maksa z tego co mamy obecnie ? Uważacie, że znalazł by się trener na świecie, który przegonił by City lub Arsenal?
» 14 maja 2026, 10:27 #89
sztejner: nikt nie mówił o przegonieniu City i Arsenalu,ale cel przed sezonem był jeden - powrót do Ligi Mistrzów - wiedział o tym Amorim przed rozpoczęciem sezonu i wiedział o tym Carrick przejmując drużynę tymczasowo. Carrickowi się udało i chwała mu za to,cel osiągnięty,zobaczymy jak ta drużyna będzie punktować po wakacjach
» 14 maja 2026, 10:53 #88
skylark11: Carrick zrobił to co miał zrobić jako tymczasowy zdobyć jak najwięcej punktów i dostać się do LM, uprościł grę jak się da,gramy niższą linią obrony od Evertonu liczą tylko na szybkie akcje i kontrataki w tym sezonie to dało LM bo ogólnie słaby poziom był w tym sezonie PL czy taka gra wystarczy w przyszłym sezonie wątpię czy Carrick ma na tyle duże umiejętności i warsztat żeby wprowadzić klub i piłkarzy na wyższy poziom też wątpię ale nikt lepszy nie jest dostępny.
» 14 maja 2026, 11:02 #87
DevoMartinez: Zrobił wynik ponad stan imo. Małe szanse by ktokolwiek przegonił city i afc w tem sezonie jako tymczasowy. Przed sezonem stawiałem na 5-6 miejsce i to w optymistycznym scenariuszu. Jak jeszcze był Amorim to niektórzy mówili, że mamy skład na 10 miejsce i to max. Nie wiem jak Carrick chce grać ale wiem, że pewnie będzie mniej bramek z różnych przez brak Casemiro i trzeba to czymś nadrobić. Licze, że doda wysoki presing, bo to łatwe sytuacje na bramki kiedy przeciwnik traci piłkę wysoko. W ataku musimy być skuteczniejsi. Oddajemy 15 strzałów na mecz to właściwie tyle co City, celnych na bramkę minimalnie więcej od nich. Oba zespoły po te 200 strzałów na bramkę w sezonie miało ale oni 72 bramki my 60. Czyli musimy poprawić converison rate. Obrona również do poprawy bo dopuszczamy do zbyt dużej ilości strzałów. Te okno transferowe będzie imo najważniejsze od wielu lat. Czeka nas przebudowa pomocy i od tego będzie zależało też jak będziemy mogli grać. Jak będą wolni pomocnicy to pewnie znów niska linia obrony. Wtedy i o wysokich presingach można zapomnieć. Ja liczę, że do pomocy przyjdą zawodnicy wybiegani i mobilni do tego potrafiacy zagrać piłkę do przodu, prostopadle, do tego przerzucić czyli wnoszący coś innego niż daje teraz Mainoo. Zresztą wcale nie jest powiedziane, że anglik musi mieć pewnie miejsce na boisku jeśli kupmy 2 MC. Może konkurencja i presja zmusi go do rozwojju i dodani nowych elementów do swojej gry. Nie oglądam za wiele innych drużyn i nie wiem kto ma taki profil ale pewnie wielu na rynku ich nie ma. Ciekawe jak sobie tą pomocy wymyślą.
» 14 maja 2026, 12:00 #86
LukAi: Co to za narracja, że nikt lepszy od Carricka nie jest dostępny?

Na obecna chwilkę każdy trener, który zdobył jakiś puchar i prowadził stabilnie z progresem zespół przez więcej niż jeden pełny sezon jest lepszy od Carricka.

Zrobił swoją robotę, wynik ponad stan. Dziękujemy.
Ale to jak wygląda gra Twojego zespołu w ostatnich meczach jest zwyczajnie niepokojące.
Nie możemy sobie pozwolić na stratę kolejnego roku.
» 15 maja 2026, 10:55 #85
MUFI: Chcemy 3 pomocników z czego dwóch to moim zdaniem już pewniaki Baleba i M.Fernandes, pytanie kto będzie tym trzecim mam nadzieję, że nie Ederson, chociaż strzelam, że będzie to ktoś z trójki Ederson, Alex Scott bądź Adams, w Whartona jakoś nie wierzę, zbyt bardzo plotki wygasły.
» 14 maja 2026, 10:10 #84
skylark11: Manchester United are ready to make a formal move for Nottingham Forest and England midfielder Elliot Anderson.

[via @BBCSport | @GiveMeSport
» 14 maja 2026, 09:18 #83
vieeeri: Przynajmniej spróbujmy. Wszyscy gadają, że City go klepnie. Upewnijmy się, że jest szansa dla nas, ale na pewno nie róbmy cyrku jak przy Caicedo, gdzie L'pool licytował się z Chelsea.
» 14 maja 2026, 09:37 #82
Martelink: Nie ważne gdzie trafi, ciekawi mnie ostateczna cena.
» 14 maja 2026, 09:37 #81
GS8GS: Myślę że max 80. Jest kilka klasowych 8mek na rynku, a niewiele klubów ma potrzebę kupowania. To nie te lata gdzie Arsenal i Chelsea potrzebowali SP na gwałt.

Patrze tak na klubu i jedynie z Hiszpanii Atletico , Real, Bayern Monachium może, z Angli City, Liverpool, może Chelsea, Newcastle gdy kogoś sprzedadzą.
» 14 maja 2026, 12:28 #80
skylark11: Ponoć Carrick kontrakt do 2029
» 14 maja 2026, 08:53 #79
szmexy: Myślałem że dostanie kontrakt na rok, ale jak widać kasa w klubie jest i nie szkoda im na potencjalną odprawę
» 14 maja 2026, 08:59 #78
skylark11: Wiesz na razie takie średnie źródła to podają jeszcze nic pewnego
» 14 maja 2026, 09:05 #77
Pete1S: Jeśli to by się okazało prawdą tzn, że nic a nic się nie nauczyli na błędach.
» 14 maja 2026, 09:33 #76
Natanael: @szmexy

Trenerzy nie dostają rocznych kontraktów. To jak świat funkcjonuje, a jak według nas powinien funkcjonować, to dwie różne kwestie.

Moim zdaniem, oprócz Guardioli, Kloppa czy Enrique, pozostali trenerzy to mniejsza lub większa niewiadoma, bo to, że dobrze czy źle radzą sobie w innych klubach, nie znaczy, że dobrze czy źle poradziliby sobie w United. Na sukces czy porażkę ma wpływ bardzo dużo bardzo różnych czynników.

Nie sprawdzałem ale w czasie meczu Tottenhamu komentatorzy mówili, że De Zerbi podpisał kontrakt na 5 lat. Pewnie, nie znamy przyszłości, ale i Ty, i ja, i De Zerbi wiemy, że nie wypełni kontraktu, a Tottenham wie, że będzie płacił odprawę.

Pozdrawiam i dobrego dnia życzę.
» 14 maja 2026, 10:51 #75
brazylianwisnia: Nie wiedzę problemu by miał kontrakt i na 5 lat. Byle była klauzula, że przy wyniku poniżej X można go było zwolnić bez odprawy
» 14 maja 2026, 10:58 #74
Natanael: Podpisywane są takie klauzule? Wydaje mi się, że każdy zwalniany trener otrzymuje odprawę.
» 14 maja 2026, 11:11 #73
Pyra: Bayern podobno chce kupić Gordona. Tak się buduje silne ekipy, masz atak top3 na świecie a i tak go wzmacniasz.
Trzeba iść tą drogą, co mnie będzie obchodzić Cunha, Mbeumo czy Sesko jak kupimy w ich miejsce kogoś lepszego? Inaczej nie da się podnosić jakości ekipy.
Topowy skrzydłowy, który sam potrafi zrobić różnicę jest nam potrzebny na wczoraj.
» 14 maja 2026, 08:02 #72
skylark11: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.05.2026 08:08

Nam na przedwczoraj są potrzebni środkowi pomocnicy,boczni obrońcy drugi napastnik. Wydawanie 50/80/90mln na skrzydłowego jest bez sensu aktualnie. Bayern wzmacnia podstawy skład my musimy kupić podstawowy skład to jest różnica.
» 14 maja 2026, 08:06 #71
Martelink: Zdajecie sobie sprawę, że dla nas transfer Gordona do Bayernu jest nie na rękę?
Newcastle zarobi na spory plus, co tylko podbije cenę za Tonaliego bo Sroki nie będą musiały sprzedawać.

Co do samego Bayernu to gdzie mają kupować? Bundeslige farmili przez długie lata, nikt tam się nie wyróżnia. Kiedyś kupowali Robena z Realu, dziś kupią Gordona z Newcastle, sprawdzony kierunek - Olise, Kane, Diaz. Mają kasę, mogą kupić prawie każdego.
» 14 maja 2026, 09:20 #70
Klierek7: Gordon to parodia piłkarza oglądałem wiele meczy w jego wykonaniu i na prawdę nie wiem co oni widzą w tym zawodniku.
» 14 maja 2026, 10:28 #69
Natanael: @Klierek7

Napisz do Bayernu, że uważasz Gordona za parodię piłkarza i odradzasz im jego zakup. Oszczędzisz im czas i będą mogli skupić się na szukaniu innych opcji.
» 14 maja 2026, 10:56 #68
M4S73R: JJ Gabriel został wybrany zawodnikiem sezonu U-18 Premier League na gali rozgrywek młodzieżowych. To wyjątkowe osiągnięcie, biorąc pod uwagę, że ma dopiero 15 lat i gra powyżej swojej grupy wiekowej. Fajnie byłoby go zobaczyć w przyszłym sezonie. Zasługuje na dostanie szansy.
» 13 maja 2026, 22:18 #67
sztejner: Niech poleci na tournee z drużyną i wraca do U-18.
Również czekam na jego debiut,ale tak będzie lepiej dla klubu i dla samego JJ
» 13 maja 2026, 22:23 #66
Pyra: Jeżeli jego poziom będzie odpowiedni do łapania minut w PL to trzeba to robić.
» 13 maja 2026, 23:30 #65
peterGGMU: To zależy od poziomu jaki będzie prezentował ale mam nadzieję że w przyszłym sezonie JJ dostanie szansę
» 14 maja 2026, 00:30 #64
Kundziu: Niech sobie gra w U-18. Z pierwszym zespołem to może co najwyżej potrenować. Chłopak jest za młody, mizerny fizycznie (wieku nie oszukasz), minut lepsi od niego nie dostają.
» 14 maja 2026, 09:25 #63
Amycus: Kiedy ludzie zrozumieją że w piłce nie jest najważniejszy styl? Najważniejsze jest to aby piłkarze poszli i uwierzyli w trenera. Wtedy styl daje wyniki. Ile za Fergusona myśmy przepychali mecze kolanem, ile oczy krwawiły? Ale PIŁKARZE szli za trenerem. Ktoś powie że tak Enrique ma styl, Guardiola ma styl. Ale czasy pokazują że u Guardioli coraz ciężej znaleźć piłkarzy pod styl. Enrique idzie w piłkarzy krórzy idą za nim. Przykład, Dembele l.
» 13 maja 2026, 21:32 #62
Martelink: Tak przepychali mecze kolanem po piszczelach i żebrach przeciwnika, walczyli i biegali więcej od rywali.
Za Fergusona jak nie zasuwales na 101% to miałeś suszarkę w szatni.

Nas rywale dominują na własnym boisku, może to przez materiał ludzki.
Może jak Carrick latem dostanie czysto teoretycznie transfery za 300m£ jak: Tonali, Fernandes, Baleba, Hall/Kayode, Welbeck, Murillo to, to się zmieni i pojawi się styl. Oby...
» 13 maja 2026, 21:59 #61
Blau: To właśnie styl jest ostatecznym potwierdzeniem, że piłkarze idą za trenerem. To styl jest wykładnikiem tego, że piłkarze wykonują 100% poleceń trenera - nawet jeśli im się to nie podoba. Przykład Dembele z Twojej strony, to jest strzał w kolano. Enrique wymaga absurdalnego pressingu, a Dembele nigdy nie chciał pressować. To właśnie Hiszpan sprawił, że Dembele dopasował się do stylu, a to oznacza, że Dembele postawił w końcu iść ciemno za trenerem.

Teraz spójrzmy u nas. Gramy padake. Co to oznacza? Że zawodnicy idą w ciemno za Carrickiem ... ale w sumie on nie ma żadnego stylu i dlatego to tak wygląda? Middlesbrough za Carricka też grało tak, że oczy krwawiły, więc może coś w tym jest.
» 13 maja 2026, 22:56 #60
skylark11: Jak piłkarz będzie miał wybór grać i trenować pod Guardiolą który zdobył 40 różnych trofeów w tym 3LM, Emrique który zdobył 20 trofeów w tym 2 LM
I Carricka który nie zdobył nic największe sukcesy to dojście do barażu który przegrał,zwolnienie z drugoligowca w którym między czasie pobił rekord 5 porażek pod rząd.

Ciężki wybór
» 14 maja 2026, 06:36 #59
brazylianwisnia: Guardiola i Enrique też zaczynali od zera. Nie sądzę by przy wyborze Carrick, Glasner, Iraiola, Xavi była jakas roznica względem Pep, Enrique.
Decyzja o zatrudnieniu Carricka wydaje się decyzja najlepsza. Co nie oznacza, że przyniesie najlepsze rezultaty czy nie skończy się zwolnieniem po sezonie. Jednak decyzję ocenia się po argumentach z dnia jej podejmowania, a MC argumenty dał.
» 14 maja 2026, 07:49 #58
Martelink: Jeśli spojrzeć na początki Enrique to nic wielkiego nie pokazał i dość szybko wyleciał z Romy czy Celty, dopiero Barcelona pokazała jego kunszt ale tam też miał ekipę. Teraz sam sobie stworzył potwora w PSG.

Guardiola od początku Barcelona, Bayern, City... on kreuje nowe trendy w piłce od lat, z niechęcią ciężko się do czegoś przyczepić.

Zobaczymy, może Carrick potrzebuje odpowiedniego materiału ludzkiego, bo nie da się dominować przeciwnika mając Mainoo i Casemiro, bo oni po prostu za mało biegają.
» 14 maja 2026, 09:36 #57
skylark11: Ja chyba trochę inaczej pamiętam przygodę Enrique z Celtą zajął 9 miejsce gdzie sezon wcześniej ledwo się utrzymali 17 miejsce. Grał ofensywną atrakcyjną piłkę opartą na posiadaniu piłki i wysokim pessingu nie zmieniał taktyki ani filozofii nawet jak grali z Realem i Barceloną stawiał na młodych(wypożyczył Rafinhie z Barcelony który był genialny w tamtym sezonie). I nie wyleciał z Celty tylko zrezygnował z posady za porozumieniem stron żeby przejąć Barcelonę.
» 14 maja 2026, 10:18 #56
Frosty: Ogląda ktoś ligę holenderską ? Podobno interesujemy się pomocnikiem AŻ, Kees Smit , którego poleca Rio. Oglądałem jakieś przebitki na YT ale wolę zapytać czy ktoś oglądał mecze z nim
» 13 maja 2026, 21:24 #55
StewieGriffin: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2026 20:40

O tym, jaka panuje sytuacja na rynku trenerów niech świadczy fakt, że uważany za europejską potęgę Real Madryt bierze Jose Mourinho, który swój ostatni tytuł mistrzowski zdobył ponad 10 lat temu. Tego samego Mourinho, którego powrotu na Old Trafford nie chciała by znaczna część kibiców United.
Czy Carrick jest wymarzonym trenerem dla United? Pewnie, że nie. Czy jednak w obecnej sytuacji jest najrozsądniejszym wyborem? Wydaje się, że tak. Pewnie każdy z nas, niezależnie czy jest zwolennikiem Carrasa czy nie, chciałby tutaj trenera z absolutnego topu typu Enrique. To byłby idealny scenariusz - Carrick przejmuje drużynę po Amorimie, poprawia wyniki i tym samym morale. Wprowadza nas do LM a jego dzieło kontynuuje już ktoś bardziej doświadczony. Jednak ile byśmy nie jęczeli i nie narzekali takiego trenera nie ma obecnie na rynku. Decyzję trzeba podjąć w oparciu o tym jaka jest rzeczywistość a nie w oparciu o to jak by było gdyby było idealnie.
Carrick ma poparcie w szatni i udowodnił, że potrafi dobrze punktować z kadrą, którą ma. Oczywiście styl pozostawił wiele do życzenia - jednak progres w punktowaniu po zmianie trenera jest widoczny gołym okiem. Za Amorima cudem miało być top6, przychodzi Carrick i bez większych problemów robi top3. Ktoś powie - efekt nowej miotły. Być może. Faktem jednak jest to, że poprzedni trener nawet tego nie miał, więc decyzja o zmianie Portugalczyka na Anglika jak najbardziej się broni.
Dzisiaj Iraola czy Glasner to jeszcze większe zagadki niż Carrick. O Angliku wiemy przynajmniej tyle, że dogaduje się z szatnią, ma jej poparcie. No i że potrafi wyciągnąć z kadry maxa - przynajmniej punktowo. Czy warto byłoby znowu robić przewrót w szatni i zatrudniać trenerów jak Glasner czy Iraola ( którzy niczym nie różnią się od Ten Haga czy Amorima)? Moim zdaniem zdecydowanie nie.
Kolejnym nazwiskiem był Nagelsmann - Niemca oczywiście wyróżnia fakt, że zdobył już "duże" trofeum w top5 lig europejskich ( w odróżnieniu od dwóch poprzednich trenerów) jednak bądźmy szczerzy - wygranie Bundesligi z Bayernem to raczej obowiązek niż osiągnięcie. Dodatkowo Nagelsmann mógłby trafić tu dopiero po Mundialu, co w mojej opinii jest wielkim minusem do zatrudnienia właśnie jego.
O Xabim Alonso tematu raczej nie było i w mojej opinii bardzo dobrze. Nie wiem jak Wy, ale ja nie chciałbym na naszej ławce byłego Liverpoolczyka
Reasumując - w mojej opinii jeżeli mielibyśmy pożegnać Carricka to tylko na rzecz jakiegoś trenera z absolutnego topu. W związku z tym, że kogoś takiego po prostu nie ma to chyba nie warto brać trenerów, którzy na dzień dzisiejszy są nawet większą niewiadomą niż Michael

A i jeszcze jedno. Wiele osób tutaj pisze, że Carrick to " nowy Ole". Ja tylko przypomnę, że Ole to JEDYNY trener po Fergusonie, który kończył sezon w top3 dwa razy z rzędu. Jeżeli w dwóch następnych sezonach Carrick zapewni nam na spokojnie top3 a nawet top4 to moim zdaniem udowodni, że decyzja o angażu go na stałe była słuszna :) Bo właśnie tego oczekuje w następnych latach - bezproblemowego awansu do LM, a nie 15 miejsca w lidze i traktowania top6 jako sukces.
» 13 maja 2026, 20:35 #54
Martelink: Stewie masz sporo racji w tym co napisałeś.

Jednak sytuacja na rynku jest taka bo same kluby do niej doprowadziły.
Kto był na topie młodych trenerów jeszcze 2 lata temu? Amorim, Motta, Alonso, Frank... gdzie są dziś? Na "zielonej trawce", każdy z nich dostał duży klub i poleciał z hukiem.

To samo można powiedzieć o Negelsmannie, Pochettino, Tuchelu czy Potterze, kolejni dostali duże kluby i polecieli z hukiem (z różnych powodów), teraz prowadzą kadry narodowe.

Maresca też przepadł bodajże w Parmie? Odbudował się w Leicester by objąć Chelsea i wylecieć flirtując z City.

Sytuacja na rynku jest fatalna bo poza Guardiola, Kloppem, Flickiem, Enrique i Kompanym na rynku nie ma pewnych trenerów na sukces.
Mourinho w Realu nawet nie komentuje, bo ta szatnia go tam zje jak zrobiła to z Alonso i Arbeloa.

Carrick, no dobrze, dostanie United na stałe. Dostanie transfery, oby topowe, to może wtedy mając odpowiednie środki zacznie dominować ligowych średniaków, oby, choć ja mam co do tego wątpliwości, chociażby dlatego że mniej biegamy od rywali, regularnie oddajemy im inicjatywę nawet na własnym boisku.
» 13 maja 2026, 21:39 #53
skylark11: JUST IN: Real Madrid would be open to letting Aurélien Tchouaméni leave if he asks to. It will be up to United to convince him to join.

However, Tchouaméni’s current stance is to stay, & Madrid will offer him a new contract if he stays at Madrid.

[@SullyTalkz, @UtdDistrict]
» 13 maja 2026, 20:18 #52
Starman81: Nie na temat ,ale to Polak .Robert Lewandowski jest blisko Al Hilal.to nie są spekulacje mówi o tym Romano
Ciekawe nie?kibice powinni jakoś go pożegnać ,bo liga amatorów to koniec kariery prawie
Co myślicie?bo mi się smutno zrobilo
» 13 maja 2026, 20:11 #51
brazylianwisnia: Dużo straci w moich oczach. Gość kości taką kase jak mało kto w piłce więc na co mu to? Mógłby ciąć pensje pograć jeszcze 2 lata w LM to pójdzie na pustynie?
» 13 maja 2026, 20:28 #50
Quahadron: Co z tego ze ma ogrom kasy jak moze ustawic dziesiątki pokoleń w przód. Chyba nie do końca macie pojęcie jak wiele może tam jeszcze zyskać.

Tez wolalbym zeby w innym kierunku poszedł, ale to romantyczne podejście.
» 13 maja 2026, 20:34 #49
brazylianwisnia: On już ustawił wiele pokoleń. Jego roczne zarobki to ponad 100mln zł rocznie, majątek 800mln zł. Czy go zbawi to, że 2 sezony pokopie na pustyni?
Ile kasy by nie zarobił to czasu nie kupi. Jeszcze 2 lata spokojnie może powalczyć w Europie.
» 13 maja 2026, 22:22 #48
LukAi: Komentarz zedytowany przez usera dnia 14.05.2026 00:03

Ale co realnie jeszcze ma Lewandowski do udowodnienia w Europie?
Pełnić rolę rezerwowego i patrzeć jak stopniowo obcinają mu minuty na boisku?
Czasu nie kupi, ale kupić może realizację innych celów o których przeciętny zjadacz chleba nie ma pojęcia.
Dla tych co mają ograniczone horyzonty to proponuje wpisać w wyszukiwarkę Ai jaka inwestycja lub projekt może kosztować 2 mld zł?
I zadać sobie pytanie dlaczego realizacją takiego projektu ktoś ambitny i stosunkowo młody mógłby być nie zainteresowany?
» 13 maja 2026, 23:57 #47
Pyra: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2026 19:48

Poziom La Ligi szoruje po dnie.
Barca ma szansę na 100pkt w sezonie gdzie oni nawet nie stali przy ekipie Pepa czy Mou z 2011r.
7 w lidze Getafe ma więcej porażek niż zwycięstw i ujemny bilans bramkowy, mają przewagę 6pkt nad 18 zespołem.

Barca, Real, solidne Villarreal i Atletico, grający to samo od lat Betis (co im dało spokojny awans do LM), niezła Celta a reszta to jest po prostu żart.
» 13 maja 2026, 19:47 #46
Glory1878: Wystarczy porównać wartość składu np Leeds z Elche ( zespoły dolnej części tabeli ) i widzimy od razu przepaść. Inna sprawa, że hiszpańskie drużyny w pucharach radzą sobie znacząco lepiej od tych angielskich, chociaż możliwe, że i to się już zmienia ( mówię ogólnie na przestrzeni 10-15 lat, nie 2 sezonów)
» 13 maja 2026, 19:57 #45
M4S73R: Tam gdzie liga mniej wymagająca widać to później w Lidze Mistrzów.
» 13 maja 2026, 20:05 #44
skylark11: ??️ @David_Ornstein:

"I’ve heard fans ask what the style and identity under Carrick is and that has chimed against reports of Iraola who has a very clear style and identity. Results have been good and have achieved Manchester United’s aim of Champions League qualification.

There was no guarantee that would get Carrick the job by the way, it was never said, and that’s why there needs to be talks."

[@TheAthleticFC pod]
» 13 maja 2026, 18:53 #43
LachimMB: Powstał jakiś dziwny mit, że za Ole byliśmy popychadłem, sprawdził się tylko przez chwilę jako trener tymczasowy, a potem padaka... SKĄD TAKIE PODEJŚCIE?! Czy oglądaliście w ogóle wtedy mecze? Oczywiście przyszedł krótki kryzys po tym jak otrzymał stały kontrakt, ale generalnie to wyniki były pozytywne. Graliśmy nie najgorzej, byliśmy w topce i dopiero sezon 21/22 był tym w którym się z nim pożegnaliśmy, a z tego co pamiętam to wiele transferów z tego okresu nie było jednak pod niego.
Wierzę, że jeżeli Carrick dostanie odpowiednie wsparcie od klubu, to sobie u nas poradzi.
» 13 maja 2026, 18:10 #42
moonTrafford: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2026 19:38

Za Ole nie było taktyki. Były błyski piłkarzy, były kontry jako jedyny pomysł na grę — i to czasami działa, owszem. Ale tylko przez jakiś czas, a potem będzie tak, jak skończyło się z Ole. To była IMPLOZJA. Pod Carrickiem mam niestety deja vu: futbol oparty na momentach, na kontrach, w ataku pozycyjnym jesteśmy beznadziejni, posiadanie piłki zawsze niższe od przeciwników. Nawet nie próbujcie mi wmawiać, że widzicie w tej drużynie jakikolwiek wpływ taktycznej maestrii i to dzięki niej zaliczamy takie wyniki, bo tylko samych siebie oszukujecie.

Być może Carrick ma plan. Być może Carrick będzie wyglądał inaczej w przyszłym sezonie. Ale tego nie wiecie. Zgadujecie. Ja też zgaduję, ale mam mocniejsze argumenty, żeby być pesymistą i mam wielką nadzieję, że akurat zgaduję źle; będę wtedy wniebowzięty, naprawdę. Ale jeśli swój optymizm opieracie na tej kopaninie, którą musimy teraz oglądać co tydzień i cieszyć się, że wyniki zawsze są lepsze niż gra, to już mnie nawet nie dziwi, że są tacy, którzy tęsknią za futbolem OGS.
» 13 maja 2026, 19:37 #41
brazylianwisnia: Jest raczej odwrotnie - Ole jest wspominany dużo lepiej niż jego wyniki. 74 pkt to całkiem ok wynik z punktu gdzie siedzimy, ale oczekiwania na 3 pełny sezon w United zawsze będą 2+ pkt na mecz, a Ole trzeci sezon zaczął tak, że to się stało nierealne.
» 13 maja 2026, 20:33 #40
blanco1987: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2026 18:12

Przeanalizowałem na szybko Ole i Artete.

Ole:
1 sezon (połowa) 2018/2019 - miejsce 6
2 sezon 2019/2020 - miejsce 3
3 sezon 2020/201 - miejsce 2
4 sezon 2021/2022 - zwolniony 21.11 będąc na 7 miejscu

Arteta
1 sezon połowa 2019/2020 - miejsce 8 za Ola
2 sezon 2020/2021 - miejsce 8 za Ole
3 sezon 2021/2022 - w dniu zwolnienia Ole byl na 5

Szczerze nie powiedziałabym że Artysta był lepszy od Ole.
» 13 maja 2026, 18:09 #39
blanco1987: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2026 18:19

Ps 2021/2022

Ole zwolniono po 12 kolejkach
5w2d5l

Arteta po 12 kolejkach
6w2d4l

Był gorszy od 1 przegrana w tym sezonie na tym etapie.

transfery w 2021/2022

Sancho
Varane
Ronaldo

Szczerze nie powinni być tych transferów.
» 13 maja 2026, 18:14 #38
GS8GS: A teraz do tej analizy dodajmy Ole nasz dział sportowy. I to jakie transfery udało się im trafne robić ostatnim sezonem.
» 13 maja 2026, 18:18 #37
Janks7: Lepszy na pewno nie był i myślę, że gdyby projekt Ole nie został rozbity transferem CR7 to wciąż Ole byłby przed Artetą ;-).
Przecież to było czuć w powietrzu, że gdy era Kloppa/Pepa dobiegnie końca, to Ole przejmie schedę po nich.
No, ale to Arsenal niestety wykazał się większą cierpliwością i teraz zbierają tego owoce.
Carrick póki co ma 100% win rate z Artetą gdzie nawet nie zaczął układać tego klubu po swojemu, więc jeżeli to on dostanie czas to może się okazać dużo lepszym Artetą ;).
» 13 maja 2026, 18:19 #36
sztejner: Ja to ogólnie bym chciał żebyśmy mieli trenera którego byśmy porównywali do Mourinho Enrique Flicka Kloppa Guardioli Fergusona a nie do Artety
» 13 maja 2026, 18:39 #35
UnitedFan07: Arsenal ma lepszy pion sportowy ludzie zarządzający plus ogarniety dyrektor sportowy. A OGS miał kogo excelowca Woodwarta dla ktorego tylko liczyla sie komercja...
Porządny pion sportowy to musi się zmienić w MU dalej nie rozumiem dlaczego zwolnili Rangnicka to on powinien być właśnie dyrektorem sportowym do kształtowania polityki klubu.
» 13 maja 2026, 18:46 #34
mrgh: Te patrzcie Guimaraes, Pap Matar Sar i Rabiot i środek pola wypełniony za 150 każdy ograny i wystrzelany w swoich ligach cymes
» 13 maja 2026, 18:04 #33
Martelink: Guimaraes zaraz 29 czy 30 lat a my wydamy na niego 70 czy 80m£?
Z czego ty spadłeś w dzieciństwie?
Rabiota to już nawet nie skomentuję...

Odstaw leki albo idź do lekarza po nowe.
» 13 maja 2026, 18:29 #32
Janks7: Pięknie, że wyciągnęliśmy wnioski z przeszłości - Ole za wcześnie dostał przedłużenie, efekt tymczasowej miotły upadł i do LM się nie zakwalifikowaliśmy mimo tego, że wszystko wskazywało na to w momencie gdy Ole otrzymywał kontrakt na stałe, że w niej się znajdziemy.
Carrick już ten cel spełnił, więc na nowy kontrakt jak najbardziej zasłużył, sprawdził się jako tymczasowy - ograł wszystkich rywali z top 6, wydaje się zdecydowanie bardziej poukładany taktycznie niż był Ole, w obronie dużo lepiej gramy niż miało to miejsce za Ole, na dodatek ma u boku Steve'a Hollanda, czyli kogoś takiego, kogo Ole w swoim sztabie nie miał, Holland był w Chelsea, gdy Chelsea miała najlepszy okres w swojej historii, do tego to on głównie ogarniał sprawy taktyczne w reprezentacji Anglii za Southgate'a gdzie Anglicy osiągnęli 2x finał EURO z rzędu.
Oby tylko Carrick dostał odpowiednie wsparcie na rynku transferowym, środek pola jak mu wzmocnią solidnie to myślę, że będzie dobrze.
Przydałyby się tam nawet 3 transfery, zwłaszcza jeżeli prócz Case odejdzie też Ugarte, którego należałoby się pozbyć, tylko czy znajdzie się jakiś chętny na tak przeciętnego zawodnika?
» 13 maja 2026, 17:45 #31
Amycus: Za tego OGS nie zeszliśmy poniżej 4 miejsca....
» 13 maja 2026, 17:55 #30
Janks7: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2026 18:09

Ja nie mówię, że OGS był zły, mówię tylko, że wtedy zarząd zawalił sprawę, że działał pod wpływem chwilowej euforii gdzie OGS miał zabójczą serię i prawie 100% win rate do momentu otrzymania kontraktu na stałe, wszystko siadło gdy dostał ten nowy kontrakt i końcówka tamtego sezonu została zawalona koncertowo.
Gdyby zaczekali trochę dłużej, tak jak Ineos teraz z Carrickiem, to pewnie zagralibyśmy wtedy w LM i pewnie OGS dostałby lepsze wzmocnienia już na starcie pracy.
Pewnie, że tak naprawdę mimo braku trofeów to era Ole była i tak najlepsza z czasów po Fergusonie, mieliśmy wtedy okres największej stabilizacji i naprawdę do czasu transferu CR7 zanosiło się na to, że jak Pep i Klopp odejdą, to Ole zacznie dominować w Premier League.
Dlatego naprawdę dziwie się wszystkim narzekaczom na Carricka, gość rozumie jak United powinno wyglądać i że najważniejsze w tym klubie są zwycięstwa, właśnie tacy ludzie jak Ole, Carrick, uczniowie Fergusona, którzy spędzili wiele lat w tym klubie jako piłkarze najbardziej do niego pasują.
» 13 maja 2026, 18:09 #29
Amycus: Ja wiem że niektórzy uważają że Carrick to głupia decyzja itp ale powiedzmy sobie szczerze, czy Arteta zaczynając w Arsenalu miał lepsze zaplecze i doświadczenie niż Carrick? Przypomnijcie sobie jak tutaj każdy się śmiał że z 3 Wuefistów on wyglądał najgorzej. Jak OGS i Lampard radzili sobie lepiej a gdzie oni teraz są? Teraz każdy z Nas w głębi marzy żeby Carrick dotarł z United przynajmniej tak gdzie Arteta z Arsenalem. Ale on dostał czas. Życzę Nam i sobie oby Carrick go dostał i za parę lat będziemy walczyć o PL i CL.
» 13 maja 2026, 17:38 #28
Janks7: Pewnie, że tak, jeszcze można dać przykład Simeone, który przecież w Atletico jak zaczynał, to tez nie miał bogatego doświadczenia na ławce trenerskiej, a ile lat tam pracuje i jakie sukcesy z nimi osiągał? Do tego Zidane w Realu... Przykładów można by było mnożyć, Guardiola w Barcy też doświadczenie praktycznie żadne jak zaczynał...
Nawet Enrique którego wielkim fanem jestem nie gwarantowałby nam sukcesu, były już u nas wielkie, legendarne nazwiska po Fergusonie jak Mourinho i LvG i co z tego wyszło? Może to właśnie Carrick będzie dla nas receptą na sukces.
To co mi się w Carricku najbardziej podoba to ten jego spokój na ławce, niezależnie od okoliczności chłop praktycznie prezentuje taką samą postawę.
» 13 maja 2026, 17:51 #27
Amycus: Ja nawet się już nie nakręcam. Ale trzeba w końcu komuś zaufać. Skoro Casemiro który wygrał tyle razy LM i pracował z takimi tuzami twierdzi że trzeba zaufać to coś znaczy.
» 13 maja 2026, 17:58 #26
Janks7: No CR7 też zachwalał Carricka po jego pierwszym tymczasowym okresie u nas.
Carrick przypomina stylem bardzo Carletto/Zidane'a.
Chłop zasłużył na kredyt zaufania tym czego dokonał w te pół roku, ale nasi kibice niestety chcieli dawać czas Amorimowi, który spisywał się fatalnie, a swojemu Carrasowi, który wyniki zrobił zdecydowanie ponad stan to najchętniej pokazaliby drzwi.
» 13 maja 2026, 18:13 #25
Biniek: Głupia decyzja. Do końca roku będziemy z owu szukać tymczasowego...
» 13 maja 2026, 17:18 #24
SickRabbit: Mou miał się skończyć, a zaraz znowu w realu. No ale gdyby MU po niego sięgnęło to wiecie jaka by była narracja - no właśnie taka, że się już dawno skończył i to krok w tył.
The Special One zrobi porządek z "generałem". Poza tym La Liga będzie z nim ciekawsza dla postronnego kibica.
» 13 maja 2026, 17:07 #23
Ariell: Futbolove wrzucił film o Carricku i United. Jak miło choć dla odmiany pozytywne filmu u klubie
» 13 maja 2026, 16:53 #22
Komaros85: Tonali uwikłany w kolejną aferę, trzeba zmienić cel transferowy bo gość jest śliski.
» 13 maja 2026, 15:51 #21
Pipes: Źródło jakieś czy trust me bro?
» 13 maja 2026, 15:57 #20
GS8GS: Jak i Zlatan. To chyba wali grubym farmazonem.
» 13 maja 2026, 16:48 #19
arczibald: Tez to widzialem, jakie vip laski w milenie czy gdzies tam obracali
» 13 maja 2026, 19:51 #18
M4S73R: Skąd w ogóle niektórzy wzięli pomysł z tym Alonso? Wątpią w Carricka a Alonso miałby dać radę ?
» 13 maja 2026, 15:38 #17
awe: Xabi za to przed Leverkusen to wymiatał w drugiej lidze hiszpańskiej... W Realu sie nie popisał bezsensowe takie porównania.
» 13 maja 2026, 16:59 #16
Janks7: Ludzie, ale my po Amorimie znajdowaliśmy się w takim położeniu, że najważniejsze były dla nas wyniki i stabilizacja, o styl gry to będziemy mogli się zacząć upominać jak wzmocnimy środek pola i Carrick ułoży po swojemu drużynę w okresie przygotowawczym.
Aczkolwiek jedyne co bym poprawił tak naprawdę no to te mecze z słabszymi drużynami, tam musimy być w stanie bardziej narzucać swoją dominację, jeżeli będziemy w stanie połączyć to co reprezentowaliśmy w meczach z topką (zwarta, solidna defensywa i zabójcze kontry) plus do tego narzucenie większej dominacji w meczach z słabszymi, którzy zostawiają nam mniej miejsca i nie ma takiego pola do kontr, gdzie trzeba wykazać się większą kreatywnością w ataku pozycyjnym to moim zdaniem będzie dobrze i wrócimy do walki o trofea.
» 13 maja 2026, 17:58 #15
blanco1987: Tak się zastanawiam czy wy naprawdę myślicie że przyjdzie tu ktoś z topu wspominacie Luisa Enrique czy Alonso. Jeden w PSG ma super zgraną drużynę i idzie po 2 cl a drugi był jednym z lepszych graczy live.

Nie żartujemy.
» 13 maja 2026, 15:16 #14
dabro90: Carrick at the wheel. A za pół roku wyzywanie od wuefistów i tak to się kręci, glazerowie doją klub dalej, gawiedź zadowolona
» 13 maja 2026, 14:50 #13
Blau: Nie jestem fanem Carricka jako stałego menadżera, ale zobaczymy jak będzie. Jako trener tymczasowy spisywał się fenomenalnie, bo punktował lepiej niż ktokolwiek mógłby się spodziewać. Niestety gra pozostawiała wiele do życzenia i patrząc na jego wcześniejszą przygodę z Middlesbrough to widzę bardzo dużo podobieństw.

Trzymać kciuki oczywiście będę za każdego menadżera - niezależnie kto nim zostanie. Carricka bardzo lubiłem jako piłkarza, więc też zawsze miło się patrzy jak były zawodnik jest trenerem.
» 13 maja 2026, 14:19 #12
axel52: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2026 16:17

Wiesz miło nie miło, że były gracz zostaje trenerem, ale tu chodzi o dobro MU i progres drużyny a nie kariera Carricka.
Ja go nie widzę tu bo wiem jak grało pod nim Middlesbrough.
Jak on ma powielać to co robił tam to niech bóg się zlituje nad MU.
Dodajmy do tego, że MU a Middlesbrough to dwa inne światy.
» 13 maja 2026, 16:16 #11
moonTrafford: Nie wierzę, że Carrick okaże się czymś innym niż poprzedni trener tymczasowy, który dostał posadę za kilka dobrych występów po objęciu drużyny. Przypadek Solskjaera. Ale będę trzymał kciuki, żeby okazał się kolejnym Fergusonem i w przyszłym sezonie nie będziemy oglądać gry opartej na jednym piłkarzu i na szczęściu. No bo co innego mi pozostało.
» 13 maja 2026, 14:18 #10
DevoMartinez: Ten poprzedni trener tymczasowy dostał stała posadę i zrobił 3 i 2 miejsce w lidze w dwóch kolejnych sezonach. Ja będę zadowolony jak Carrick zrobi 2 miejsce w przyszłym sezonie.
» 13 maja 2026, 16:29 #9
LukAi: Solskjer w chwili objęcia Man Utd posiadał doświadczenie i sukcesy jako trener o jakich Carrick może tylko pomarzyć.
» 14 maja 2026, 00:07 #8
Pyra: Alonso, Enrique a jak nie oni to już bym odpuścił szukanie. Szkoda czasu i nerwów na kolejne cudowne dziecko trenerki.
Teraz czas na stabilizację, nie wypaść z top4, wchodzić do fazy pucharowej LM a puchary z czasem przyjdą.
» 13 maja 2026, 13:17 #7
BajtiMU: Dodałbym jeszcze Nagelsmana. Jeżeli nie oni a dokładnie jeżeli nie Enrique ani Nagelsman to już lepiej postawić na Carricka, dając rok kontraktu z możliwością przedłużania o rok.
» 13 maja 2026, 14:16 #6
skylark11: Ciekawią mnie te 2 ostatnie mecze Nottingham i Brighton mogą nas zabiegać i zdominować jak Sunderland ostatnio.
» 13 maja 2026, 13:10 #5
smutny87: Mogą ponieważ to sport i może wydarzyć się wszystko. Ronaldo wczoraj do 97 minuty był już mistrzem a potem stracili bramkę w ostatniej akcji meczu po bezpośrednim wrzucie z autu.
» 13 maja 2026, 13:16 #4
skylark11: Wiesz Nottingham ma rozegrane w sezonie jakieś 15-16 meczów więcej jak będą wyglądali fizycznie i kondycyjnie lepiej od nas to znaczy że albo gracze United mają wywalone albo że na treningach nic nie robią. Sunderland w poprzedni weekend przebiegł prawie 6km drużynowo więcej od United i to było widać.
» 13 maja 2026, 13:34 #3
sztejner: Komentarz zedytowany przez usera dnia 13.05.2026 14:00

Sunderland w poprzedni weekend przebiegł prawie 6km drużynowo więcej od United i to było widać.

Dobrze że Carrick im za karę nie kazał biegać na treningu jak za Ten Haga,bo by go piłkarze już przestali lubić
» 13 maja 2026, 14:00 #2
skylark11: Po porażce 4:0 z Brentford ETH kazał przyjść całemu zespołowi w dzień wolny i przebiec 14km jako karę i ETH biegł razem z nimi po tej karze wygrali następne 4 mecze pod rząd w tym mecz z Liverpoolem i Arsenalem, zespół zaczął biegać i United doszło w tamtym sezonie do dwóch finałów. Czyli kara podziałała
» 13 maja 2026, 14:21 #1
Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis DevilPage.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treść komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety osoby będą banowane bez możliwości odwołania.