Pewna wygrana Akademii w FA Youth Cup

» 3 grudnia 2011, 11:08 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Młodzież Manchesteru United rozpoczęła walkę o obronę młodzieżowego Pucharu Anglii od przekonującego zwycięstwa 4:0 nad drużyną Torquay.
» Barmby był jednym z bohaterów spotkania
W meczu trzeciej rundy rozgrywek istniała tylko jedna drużyna. Podopieczni Paula McGuinnessa całkowicie zdominowali środek pola i tylko dzięki rozpaczliwej, aczkolwiek skutecznej obronie gości mecz zakończył się tak niskim wymiarem kary.

Oprócz zwycięstwa dobrą wiadomością jest fakt, iż do gry po kontuzji powrócił już Tom Lawrence, który zaliczył bardzo udany występ otwierając wynik spotkania już w 18 minucie.

Na 2:0 kilka minut przed przerwą podwyższył, wykorzystując podanie Lawrence'a, Jack Barmby i wtedy było już doskonale wiadomo, że piłkarze Czerwonych Diabłów tego spotkania nie mogą przegrać. Zawodnicy Torquay swoje szanse całkowicie pogrzebali w 63 minucie meczu, kiedy to Scott Beattie wpakował piłkę do własnej siatki. Na osiem minut przed końcem, wynik pojedynku ustalił Gyliano van Velzen kończąc wspaniałą akcję wprowadzonego w drugiej połowie Donalda Love'a oraz Barmby'ego.

W ostatnich minutach urazu nabawił się jeszcze zdobywca drugiej bramki dla United, a z racji, iż McGuinness miał już wtedy wykorzystane wszystkie zmiany, gospodarze kończyli mecz w dziesiątkę.

Dzięki tej wygranej Czerwone Diabły przybliżyły się do poprawienia własnego rekordu i wygrania młodzieżowego Pucharu Anglii po raz jedenasty w historii.