Kartka z kalendarza: Rozstrzelane Koguty!

» 29 września 2011, 14:43 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Dokładnie dziesięć lat temu na White Hart Lane miał miejsce jeden z najwspanialszych powrotów do gry w wykonaniu Manchesteru United.
» Radość piłkarzy United nie miała końca
Pierwsza połowa spotkania minęła pod dyktando gospodarzy, którzy po bramkach Deana Richardsa, Lesa Ferdinanda oraz Christiana Ziege prowadziły 3:0. Nic więc dziwnego, iż podopieczni Glenna Hoddle'a schodzili do szatni w znakomitych nastrojach.

Kibice Czerwonych Diabłów wciąż mieli wprawdzie nadzieje na korzystny rezultat swoich ulubieńców, jednak tego co wydarzyło się po wznowieniu gry, nie spodziewał się chyba nikt. Najpierw w 46 minucie Andrew Cole wykorzystał dośrodkowanie Gary'ego Neville'a pakując piłkę do siatki rywala, a dziesięć minut później po rzucie różnym wykonywanym przez Davida Beckhama drugą bramkę dla United zdobył Laurent Blanc.

Gdy do końca spotkania pozostawało niecałe 20 minut, dał o sobie znać geniusz Ruuda van Nistelrooya, dzięki czemu na tablicy wyników widniał już remis 3:3. W 76 minucie kibice United oszaleli za sprawą Juana Sebastiana Verona, który wyprowadził podopiecznych sir Alexa Fergusona na prowadzenie.

Dzieła zniszczenia dokończył w 87 minucie David Beckham popisując się nie tylko fenomenalną kontrolą piłki, ale również cudownym strzałem, pokonując Neila Sullivana.