Vidić: Najważniejsze czyste konto

» 31 października 2010, 19:32 - Autor: matheo - źródło: manutd.com
Nemanja Vidić, kapitan Manchesteru United, pochwalił wysiłek całego zespołu po wygranym 2:0 meczu z Tottenhamem Hotspur.
» Nemanja Vidić chwali postawę kolegów w meczu z Tottenhamem
Sam Vidić miał olbrzymi wpływ na końcowy wynik spotkania. Serb w pierwszej połowie zdobył piękną bramkę głową. Po zmianie stron drugiego gola dla „Czerwonych Diabłów” strzelił Nani.

– Najważniejsze, że zachowaliśmy czyste konto – przyznał Vidić w rozmowie z MUTV. – Na początku sezonu straciliśmy zbyt wiele goli, a wcześniej się nam to nie zdarzało.

– Tottenham to dobry zespół. Przez pierwsze dwadzieścia minut wyglądali niezwykle groźnie. Zostawiliśmy im zbyt wiele wolnej przestrzeni. Później to naprawiliśmy i kontrolowaliśmy przebieg gry.

– Rio Ferdinand jest dla nas bardzo ważnym piłkarzem. Posiada doświadczenie, umiejętności i to żadne odkrycie. Myślę, że jako zespół zagraliśmy bardzo dobrze, szczególnie w drugiej połowie, kiedy prowadziliśmy 1:0. Broniliśmy razem, a nie tylko jednym czy dwoma piłkarzami.

– Cały zespół spisał się dobrze i zachowaliśmy czyste konto. Dopisujemy na swoje konto trzy punkty i liczymy na kolejne zwycięstwa, aby móc dogonić Chelsea – dodał Vidić.