U-18: United vs Blackburn 3:2

» 3 października 2010, 11:58 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Młode Czerwone Diabły dzięki wykorzystaniu rzutu karnego w doliczonym czasie gry odniosły zwycięstwo nad drużyną Blackburn.
» Młody Paul doprowadził do wyrównania podczas spotkania z Balckburn
Po uderzeniu z woleja Michele Fornasiera jeden z obrońców Blackburn zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym i sędzia nie miał wątpliwości, aby podyktować jedenastkę. Na zegarze widniała 94 minuta, kiedy Will Keane pewnym uderzeniem z jedenastu metrów pokonał bramkarza gości i zapewnił zwycięstwo ekipie United. Jednak rzut karny powinien zostać przyznany już kilka minut wcześniej kiedy to faulowany był wbiegający w pole karne John Cofie.

Do tego momentu utrzymywał się stan remisowy 2:2 i to ekipa Czerwonych Diabłów bylą drużyną, która dwukrotnie musiała gonić wynik. Już w 4 minucie spotkania Jamie Maclaren nie dał szans bramkarzowi United i wyprowadził ekipę Blackburn na prowadzenie. Odpowiedź United nadeszła w 28 minucie za sprawą Ravela Morrisona. Więcej goli w pierwszej połowie nie zobaczyliśmy i piłkarze schodzili na przerwę przy stanie 1:1.

Drugą połowę od natarcia rozpoczęli zawodnicy Blackburn i tylko dzięki znakomitej postawie bramkarza United, Sama Johnstone'a goście nie zdobyli gola. Johnstone był już jednak bezradny w 57 minucie, gdy Anthony O'Connor popisał się przepięknym strzałem głową i umieścił piłkę w siatce obok bezradnego bramkarza.

Chwilę później dał o sobie znać Paul Pogba piłka po jego zagraniach nie potrafiła znaleźć drogi do bramki. Próby w końcu przyniosły zamierzony efekt i w 76 minucie Czerwone Diabły mogły cieszyć się z wyrównania. Doprowadził do niego fantastycznym uderzeniem w prawy górny róg bramki Blackburn wspomniany wcześniej Pogba.

Gdy do końca regulaminowego czasu gry pozostały dwie minuty John Cofie był faulowany w polu karnym. Sędzia liniowy podniósł chorągiewkę sygnalizując nieprzepisowe zagranie obrońcy Blackburn, jednak arbiter główny podjął decyzję o kontynuowaniu gry, gdyż jego zdaniem przewinienia nie było. Wydawało się, iż sytuacja ta będzie bardzo żywiołowo omawiana w szatni United, jednak dość niespodziewanie sędzia główny naprawił swój błąd i podyktował w końcu jedenastkę po zagraniu ręką w polu karnym jednego z graczy ekipy przyjezdnych. Do piłki podszedł Keane i pewnym strzałem zapewnił swojej drużynie 3 punkty.

Skład United: Johnstone; Massacci, Blackett, Fornasier, Thorpe; Tunnicliffe, Cole (Lingard 78'), Pogba, Morrison, Cofie, W Keane.