Rezerwy United vs Blackburn 2:2

» 28 września 2010, 10:58 - Autor: Biafra - źródło: manutd.com
Magnus Eikrem swoim trafieniem w ostatniej minucie spotkania z Blackburn ustalił wynik na 2:2 i pozwolił rezerwom United zdobyć cenny punkt.
» Młody kapitan United znów pokazał swoje nieprzeciętne umiejętności
Robbie Brady pewnie wykorzystując rzut karny w pierwszej połowie wyprowadził podopiecznych Ole Gunnara Solskjaera na prowadzenie. Jednak po przerwie to piłkarze Blackburn zdobywali bramki. Najpierw w 60 minucie Jason Roberts, a kilkanaście minut później rzut karny na bramkę zamienił Junior Hoilett i na tablicy wyników widniał wynik 2:1 dla gospodarzy.

Gdy wydawało się, że trzy punkty trafią do Blackburn, kapitan United strzałem w ostatniej minucie spotkania doprowadził do wyrównania i pozwolił wywieźć z terenu przeciwnika jeden punkt.

Grające od początku spotkania bez swojego najgroźniejszego napastnika Czerwone Diabły raz za razem stwarzały groźne sytuacje i gdyby nie fantastyczna forma bramkarza Blackburn, Frank Fielding United prowadziłoby już do przerwy różnicą paru bramek.

Podopieczni Solskjaera zagrali w tym spotkaniu nietypowo, gdyż z trójką napastników. Na środku ataku wystąpił Gabriel Oberta, na lewej stronie spustoszenie siał Brady. Trio napastników na prawej stronie uzupełniał grający po raz pierwszy od początku spotkania w rezerwach Marnick Vermijl.

Chociaż bramkarz Blackburn przez całe spotkanie spisywał się bez zarzutów, to nie zdołał uchronić swój zespół od straty drugiego gola. W czwartej minucie doliczonego czasu gry wprowadzony z ławki rezerwowych Ryan Tunnicliffe odnalazł w polu karnym Eikrema, który nie dał szans interweniującemu rozpaczliwie Fieldingowi.

Po końcowym gwizdku Ole Gunnar Solskjaer oraz jego podopieczni rzucili się sobie w ramiona długo świętując kolejny udany mecz, którym z pewnością znów pokazali, iż United posiada bardzo zdolnych piłkarzy na wszystkich poziomach.

Blackburn Rovers 2:2 Manchester United
Roberts (60), Hoilett (73 karny); Brady (34 karny), Eikrem (90)

Skład United: Devlin; R Brown (Thorpe, 76), Wootton, Gill, Fryers; C Evans, Eikrem, Morrison; Vermijl (Cofie, 72),Obertan, Brady (Tunnicliffe, 84).
Nie zagrał: Johnstone.