U-18: Huddersfield 0 United 3

» 4 września 2010, 19:43 - Autor: misza - źródło: ManUtd.com
Młodzi piłkarze Manchesteru United odnieśli kolejne przekonywujące zwycięstwo, pokonując tym razem 3-0 na wyjeździe rówieśników z Huddersfield Town.
» Młodzi adepci futbolu w tym sezonie nie zawodzą
Czerwone Diabełki dość szybko objęły prowadzenie, bowiem już w 14. minucie po strzale Johna Coffiego bramkarz gospodarzy Lloyd Allinson musiał wyciągać piłkę z siatki. Jednak podopieczni Paula McGuinnessa nie zamierzali osiąść na laurach i szybko postanowili podwyższyć prowadzenie. Przykładem tego może być uderzenie Ravela Morrisona, którego strzał po 25 minutach gry musnął poprzeczkę.

Bez wątpienia bohaterem Huddersfield w pierwszej połowie był Lloyd Allinson, który jeszcze dwukrotnie uratował swoją drużynę przed stratą bramki. Mimo dość sporej przewagi United wynik 0-1 utrzymał się do przerwy.

Tuż po wznowieniu gry pierwszą groźną akcję przeprowadzili gospodarze spotkania, ale strzał Matta Crooksa bezbłędnie obronił Joseph Coll. Na kolejną wartą odnotowania akcję trzeba było czekać aż do 83. minuty, kiedy to Larnell Cole podwyższył na 2-0. Gdy już wydawało się, że wynik nie ulegnie zmianie, to w doliczonym czasie gry do siatki Huddersfield piłkę skierował Tom Thorhe, ustalając tym samym rezultat spotkania.