Poll: Atkinson podjął dobrą decyzję

» 22 września 2009, 14:08 - Autor: Arvv - źródło: Sport.co.uk
Były arbiter Graham Poll uważa, że sędzia Martin Atkinson miał absolutną rację pozwalając grać przeszło 2 minuty więcej niż zostało dodane. Mark Hughes był wściekły przez decyzję, po której w 6 minucie doliczonego czasu gry, Michael Owen pozbawił Manchester City punktów.
» Graham Poll popiera decyzję Martina Atkinsona
W rozmowie z Daily Mail Graham Poll wyznaje: -Oglądając po raz drugi derby Manchesteru z całym szacunkiem muszę przyznać, że Martin Atkinson poprawnie i wiarygodnie przedłużył spotkanie.

-Bardzo często pojawiają się kontrowersje na temat dozwolonego limitu dołożonych minut, wszystko jest jednak chronione prawem, artykuł '7' - czas trwania meczu.

-Byłoby bardzo niezręcznie, gdyby kiedykolwiek został wprowadzony limit doliczonego czasu gry.

-Nie ma znaczenia jak wiele minut ukazało się na tablicy świetlnej, sędziowie doliczają również nienaturalnie stracony czas. Zalicza się do niego 5 aspektów: zmiany, ocena kontuzji zawodnika, czas na opuszczenie przez kontuzjowanego gracza pola gry, zbędne marnowanie czasu, oraz inne przyczyny nie związane z czystą rywalizacją.

-Nie ma potrzeby dodawania czasu gdy piłka wyjdzie na aut, czy zostaje wykonany rzut wolny, są one bowiem postrzegane jako naturalne przerwy w grze.

-Sędziowie mają tendencje do doliczania 30 sekund za zdobytą bramkę bądź zmiany, a następnie dodać minutę lub dwie za kontuzję oraz zamierzone marnowanie czasu, o ile takie miało miejsce. Kiedy nie ma większych opóźnień spowodowanych poważnymi urazami, doliczony czas gry jest planowany już wcześniej.

-W drugiej połowie na Old Trafford padły 3 gole oraz dokonano 3 zmian, oznacza to, że conajmniej 3 minuty musiały zostać dodane. Pomniejsze aspekty spowodowały doliczoną 1 minutę, w sumie 4, tyle też zostało dodane. Już w doliczonym czasie padła kolejna bramka oraz dokonano zmiany, spowodowało to przedłużenie spotkania o kolejną minutę. Martin Atkinson podjął bardzo dobrą decyzję dokładnie dbając o szczegóły - zakończył.

Benzema: Zagramy z United albo Chelsea
Fergie szuka zastępstwa za Scholesa?

Komentarze (18)

Durandir: Dokładnie tak, czas doliczony był dla obu ekip i obie mogły zdobyć bramkę. United zawalczyli o to i popłaciło. Tyle w temacie, gra się zawsze do końca.
» 23 września 2009, 11:58 #14
WiernyKibic: wlasnie, popierm spOntana, czas dodatkowy byl doliczony zarowno dla City jaki i dl United, wiec na upartego i The Citizens mogli nam wpakowac bramke, jednak bylo odwortnie, stalo sie, wygralismy, koniec kropka, i nic sie juz nie zmieni chyba ze hughes pusci bobka :D a tak na powaznie to skonczcie juz z newsami na temat doliczonego czasu bo to staje sie nudnee ;o
» 23 września 2009, 00:08 #13

Poll udzielił długiego wywiadu Daily Mail, w którym opowiedział wiele ciekawych rzeczy. "W czasie mojej poobiedniej przemowy często wspominam jak zostałem potraktowany zwyczajową "suszarką" przez sir Alexa Fergusona podczas jednej z moich wizyt na Old Trafford, za nieprzestrzeganie jednej z reguł współczesnego futbolu: na Old Trafford pozwalasz grać do czasu kiedy gospodarze mecz wygrają!"- powiada Poll.

"Odkąd sięgam pamięcią kibice mieli swoje podejrzenia co do wywierania nacisku na sędziów przez Fergusona- podejrzenia, w których nie miałem swego udziału. Wraz z pupilem Fergusona Mike'iem Riley, który jest szefem PGMOL przyglądać się mieli z bliska sędziom, którzy prowadzą mecze w Premier League. Jednakże Ferguson nie był zadowolony, że sędzią meczu derbowego został Martin Atkinson, człowiek, któremu nie zapomniano tego co zrobił w czasie meczu United z Portsmouth kiedy to drużyna fergusona odpadła z FA Cup. Być może dzięki decyzji z meczu derbowego Atkinson będzie teraz mile widziany na Old Trafford"- mówi Poll.

"Sędziowie po meczu zwykli mówić, że "Przyznawanie dodatkowego czasu gry leży w gestii arbitrów prowadzących to spotkanie" dlatego też Atkinson nie może być ukarany za to, że doliczył trzy minuty do tych czterech minut dodatkowych, które zarządził na początku. Alan Wiley, czwarty sędzia tego spotkania, pokazał, że Atkinson dolicza cztery minuty do spotkania, co biorąc pod uwagę przerwy w grze wydawało się racjonalne. Była jedna zmiana w tym czasie, Carrick wszedł za Andersona, co trwało około 30 sekund i spodziewaliśmy się, ze mecz skończy się w 94 minucie i 30 sekundzie jak mówił Mark Hughes. Owen zaś strzelił gola w 95 minucie i 28 sekundzie i dlatego w pełni rozumiem frustrację Hughesa. Kiedy pracujesz tak ciężko na to by trzykrotnie wyrównać i czujesz, że należy ci się punkt w tak kluczowym meczu i tracisz bramkę w taki sposób mozesz czuć się rozgoryczony."- mówi Poll.

Rozumiecie coś z tego?
» 22 września 2009, 23:30 #12
spOntan: Mecz tak długo trwał jak musiał. Sędzia dla zabawy meczu nie przedłuża, widocznie miał powody dla których akurat o tyle został przedłużony, i tak jak ktoś gdzieś napisał " 5 minut zostało doliczone zarówno dla United jak i dla City".
» 22 września 2009, 23:02 #11
Elwibrator: Ja nie wiem jak można mieć pretensje do sędziego ze przedłużył aż tyle czas przecież to świadczy jaki slaby klub jest MC skoro nie umieją utrzymać remisu przez parę minutek. zal mi ich!
» 22 września 2009, 17:36 #10
psychiczny: a jakby to man city strzelilo bramke na 4:3 to byscie tak samo gadali ze za duzo doliczyl.Dajcie sobie spokoj i czekajcie na nastepny mecz ten to juz przeszlosc
» 22 września 2009, 16:54 #9
SzYnA: i dziękuje bardzo ;] .
on wylicza do doliczonego czasu i w czasie doliczonym wiec oboje nie macie racji
w czasie "normalnym" padły 4 bramki 2:1;2:2;3:2 i na 3:3 wiec około 2 minut plus doliczenie za zmiany. a w doliczonym dla united na 4:3 oraz zmiana z czego mniejwiecej tyle wychodzi tak jak mówi Poll. ale napewno jakby sedzia skonczyl troszke wczesniej nie moglibysmy miec pretensji...
» 22 września 2009, 16:18 #8
1wolf1: Osobiscie nie widze w tym nic dziwnego, ze sedzia wzial pod uwage fakt, ze belammy wraz z reszta smerfow(maja niebieskie koszulki:P) cieszyl sie okolo minuty po strzeleniu bramki. Najbardziej trafne okreslenie calej sytuacji przeczytalem na jednym z portali po owym meczu. "Nikt nie zabronil w ciagu doliczonego czasu hry strzelic barmke przez MC. Mieli takie same szanse jak i United." No coz MU okazal sie lepszy i to on wykorzystal doliczony czas gry...
» 22 września 2009, 15:21 #7
SwierQ7: Gdy Owen nie strzelił bramki to było by wszystko ok, ale jak już było po sprawie to jasne, że "wielki Mark Hughes" musiał protestować. Zal mi takich ludzi nie mogą pogodzić się z losem.
» 22 września 2009, 15:16 #6
skiman1: Matematycy:)))) dwie Flechera i jedna Bellamiego czyli 3:)) druga bellamiego strzelona w 90 minucie wlasnie zostala doliczona do tych slynnych 2 minut
» 22 września 2009, 15:00 #5
jacomanufan: i on oczekiwał ze go ciepło przywitaja;/...myslał ze jak bedzie odchodził i powie dobrze o kibicach to bedzie miał lajty w Manchesterze!! CHYBA CIE POGIEŁO!!
» 22 września 2009, 15:00 #4
KrakusMU: TheGoldenBoy, czytaj ze zrozumieniem. W drugiej połowie regulaminowego czasu padły 3 bramki.
Graham Poll bardzo dobrze to wszystko opisał. Właśnie tak było i również nie widziałem zadnych nieprawidłowości w tej ilości doliczonych minut.
» 22 września 2009, 14:42 #3
neraq: konkretnie, zwięźle i rzeczowo