Copa America: Ostatnie mecze grupy B za nami...

» 14 lipca 2004, 10:09 - Autor: VanTheMan - źródło: wlasne
Dziś w nocy odbyły się ostatnie mecze grupy B rozgrywek Copa America. Reprezentacja Argentyny, w której przez cały mecz grał obrońca Manchesteru United – Gabriel Heinze, wygrała wysoko i bardzo pewnie z Urugwajem 4-2. Warto też dodać, że w szeregach Urugwaju od pierwszych minut grał Diego Forlan.
» Manchester United
Drugim meczem, który zapewne mało interesował kibiców United, był mecz reprezentacji Meksyku z Ekwadorem. Spotkanie zakończyło się wynikiem 2-1 dla Meksyku.

Meksyk wyrasta na jednego z głównych faworytów imprezy. Świadczy o tym to, że nie ponieśli jak na razie ani jednej porażki w rozgrywkach grupowych.

Meksyk, Argentyna oraz Urugwaj są pewne awansu do dalszej części turnieju.

Jednak wróćmy do meczu Argentyny z Urugwajem. Wynik spotkania nieoczekiwanie otworzyli Urugwajczycy, strzał Fabian Estoyanoff trafił do bramki Argentyny i było już 1-0. Po 19 minutach spotkania wyrównali Argentyńczycy 1-1 po golu Kily’ego Gonzalez’a z rzutu karnego.

Argentyna po golu wyrównującym szła za ciosem, już w 20 minucie meczu strzeliła gola na 2-1, którego autorem był Luciano Figueroa. 18 minut po strzeleniu bramki przez Argentynę, to Urugwaj odpowiedział. Vicente Sanchez umieścił piłkę w siatce. Było 2-2.

Jednak to był ostatni gol ze strony Urugwaju w tym meczu. Podczas reszty spotkania panowali Argentyńczycy. Efektem tego była bramka Roberto Ayala’i. Tuż przed końcem, swoją drugą bramkę w tym meczu zdobył Luciano Figueroa. Argentyna ostatecznie wygrała 4-2.

Heinze pewnie grał w obronie, rozegrał pełne 90 minut, co ważne dobre 90 minut.

Natomiast Forlan, co prawda grał od pierwszych minut w reprezentacji Urugwaju, jednak niczym wielkim nie zachwycił.

Argentyna - Urugwaj 4:2 (2:2)
Bramki: Kily Gonzalez (19 min. - karny), Luciano Figueroa (20 i 89 min.), Roberto Ayala (80 min.) - dla Argentyny; Fabian Estoyanoff (7 min.), Vicente Sanchez (38 min.) - dla Urugwaju.

Żółte kartki: Roberto Ayala, Javier Mascherano - Carlos Diogo, Marcelo Sosa.
Czerwona kartka: Joe Bizerra (Urugwaj).
Sędziował: Ruben Selman (Chile)

Argentyna: Roberto Abbondanzieri - Javier Zanetti, Roberto Ayala, Gabriel Heinze, Clemente Rodriguez (50 min. - Mariano Gonzalez) - Javier Mascherano, Luis Gonzalez (79 min. - Javier Saviola), Andres D'Alessandro, Cristian "Kily" Gonzalez - Cesar Delgado (76 min. - Carlos Tevez), Luciano

Urugwaj: Luis Barbat; Carlos Diogo, Joe Bizera, Alejandro Lago, Dario Rodriguez; Marcelo Sosa (86-Carlos Bueno), Fabian Estoyanoff (44-Guillermo Rodriguez), Diego Perez, Javier Delgado; Vicente Sanchez (72-Cristian Rodriguez), Diego Forlan