City - United: Oceny pomeczowe

» 5 maja 2007, 22:10 - Autor: gosc - źródło: wlasne
Dziś o godzinie 13:45 na City of Manchester Stadium rozpoczęły się 148. derby Manchesteru, w których zmierzyły się jedenastki United i City. W meczu nie obyło się bez kontrowersji, jak choćby obrzydliwe zachowanie Michaela Balla. Ostatecznie goście wygrali 1-0 po golu Cristiano Ronaldo z rzutu karnego w 32. minucie. Przed szansą na wyrównanie stanął w 79. minucie Darius Vassell, lecz jedenastkę obronił Edwin van der Sar. Dziennikarze serwisu Sky Sports oraz Manchester Evening News ocenili grę Czerwonych Diabłów.
» Manchester United
Podstawowa jedenastka

Edwin van der Sar
SkySports: Obrona karnego była kluczowa. 7
MEN: Miejmy nadzieję, że posmarował się balsamem przed meczem, bo jego największym zmartwieniem była opalenizna. Poza kilkoma niegroĽnymi strzałami po ziemi nie miał nic do roboty, aż do karnego. 7

Wes Brown
SkySports: Solidny występ. 6
MEN: Łatwo poradził sobie z Beasleyem, z Vassellem też nie miał większych problemów. 7

Rio Ferdinand
SkySports: Na dzień dobry po kontuzji miał do rozegrania niezbyt trudny mecz. 7
MEN: Nie musiał się martwić o nic, co mogłoby zaszkodzić jego pachwinie. Spacerek. 7

Nemanja Vidic
SkySports: Nic nie przechodziło obok niego. 8
MEN: Kiedy tylko jakaś piłka graczy City przedostała się na pole karne, Serb natychmiast się nią zajmował, gdyż był na miejscu. 8

Gabriel Heinze
SkySports: Dobry mecz. 7
MEN: Jedyny Diabeł, który miewał problemu, szczególnie gdy jego przeciwnik – Onuoha – rozpoczynał swój rajd. Miał wzloty i upadki. 6

Cristiano Ronaldo
SkySports: Decydujący gol. 7
MEN: Musiał zmagać się z wieloma przeciwnościami, szczególnie kiedy męczył się po skandalicznym wejściu Balla. Przetrwał prowokacje, a więc najważniejszy derbowy test zaliczony. 7

Michael Carrick
SkySports: Pokazał, że ma kompetencje. 6
MEN: Nie zagroził w pomocy. Miał do własnej dyspozycji conajmniej kilka akrów, lecz nie wykorzystał ich należycie. 6

Paul Scholes
SkySports: Kontrolował drugą linię. 7
MEN: Z łatwością zdominował defensywę. Jednak pomimo dostarczania piłek drużynie, nie pokazał nic od siebie. 7

Ryan Giggs
SkySports: Miewał momenty, że był w grze, lecz czasem sprawiał wrażenie, iż jest nieobecny. 5
MEN: W pierwszej połowie grał dobrze u boku Scholesa i zdawało się, że przy jego pomocy City zostanie rozdarte na kawałki, ale jego gra w drugiej połowie wyglądała na gromadzenie sił. 6

Alan Smith
SkySports: Krzątał się po boisku, lecz nie wyrządził wielkiej szkody. 5
MEN: Dominacja United na boisku nie pozwoliła mu na otrzymanie wielu piłek. Przeważnie plątał się po boisku. 5

Wayne Rooney
SkySports: Piłka odskakiwała mu zbyt często. 5
MEN: Nie był zbyt widoczny w derbach, grając szeroko. Nie mógł się też doczekać możliwości zagrania tam, gdzie Smith, lecz - gdy już otrzymał szansę - cieszył się tym tylko przez około 14 minut. 6