Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz

wycieczka do Manchesteru na jeden dzień

kuba25

Dodano: 03.08.2019, 18:10
Witam wszystkich bardzo serdecznie!
Wybieram się we wrześniu do Anglii na 5 dni, noclegi mam w Londynie, ponieważ na stolicy skupiać się będzie moja wycieczka, jednak na jeden dzień planuję pojechać do Manchesteru i zwiedzić stadion oraz muzeum United i wieczorem wrócić pociągiem do Londynu.
Czytam, organizuję i zbieram wszelkie informacje na temat komunikacji oraz biletów. Akurat mam pecha, bo nie mogę kupić już dzisiaj biletu online na muzeum i stadion tour, ponieważ strona jest w naprawie... Mam do Was jednak parę pytań.
1. Komunikacja miejska w Londynie. Jak polecacie poruszać się po Londynie, metra, busy, rowery miejskie. Czy orientujecie się jak to wygląda w praktyce cenowo z tą kartą oystercard.
2. Czy ktoś z Was wybierał się w podróż z Londynu do Manchesteru pociągiem? Planuję kupić bilety na stronie Omio.com
3. Dojazd w Manchesterze ze stacji Manchester Piccadilly na Old Trafford. Jak najlepiej to ogarnąć?

Wszystkie inne informacje które macie w tych tematach, bardzo chętnie je od Was przyjmę! Pozdrawiam
MourinhoJose
Dodano: 03.08.2019, 19:59
Nie chce mi się. Odpowiedzi na Twoje pytania są już w internecie. Dlatego mi się nie chce. Ale może komuś się zechce i Ci odpisze. Na pierwsze pytanie dużo znajdziesz na fly 4 free forum. Na trzecie pytanie odpowiedź brzmi: tramwaj. Wygugluj sobie metrolink Manchester. Masz tam schematy linii tramwajowych i ceny biletów. Automaty sprzedające bilety tramwajowe w Manchesterze mają menu w języku polskim. Poza tym nie chce mi się bo już 1000 razy odpowiadałem na te pytania. A ja sam sobie wszystko znalazłem w necie jak pierwszy raz leciałem na Old Trafford czy do Londynu i nie mówię po angielsku.
kuba25

Dodano: 03.08.2019, 21:46
Widzisz, nie chciało Ci się odpowiedzieć, a i tak trochę informacji podałeś. Dla jasności - dużo wyczytałem w internecie, ale pytam iż pierwszy raz wybieram się do Anglii i jest to dla mnie niezwykle ważne żeby było tam tak jak o tym marzę, a każda informacja nawet dla niektórych banalna może okazać się pomocna. Dziękuje Ci i tak
MourinhoJose
Dodano: 03.08.2019, 22:51
Tej strony omio do pociągów, którą podałeś to nie znałem. Ale porównałem 2 pociągi z 5 września i na nationalrail.co.uk jest parę funtów taniej.
kuba25

Dodano: 03.08.2019, 23:59
Dzięki!
matheo

Dodano: 04.08.2019, 20:17
Jeśli chcesz zaoszczędzić trochę funtów, to z Londynu do Manchesteru możesz wybrać się też autobusem. Megabusem (megabus.com) lub National Express (nationalexpress.com) pojedziesz już za 5 funtów w jedną stronę. Autobus jedzie 5-6 godzin. Możesz pomyśleć o opcji nocnej, więc wtedy jedziesz autobusem w nocy i nie tracisz dnia.
FanPoznan29
Dodano: 05.08.2019, 00:01
Cześć ! Ze stacji Manchester Picadilly przejdź się na Picadilly Gardens (10 min. spacerkiem), to taka pętla autobusowa w centrum miasta. Stamtąd bez problemu złapiesz busa na Old Trafford. Wg mnie najlepiej poruszać się autobusami przewoźnika StageCoach. Linie 255 i 256 podrzucą Cię na Warwick Road w bezpośrednie sąsiedztwo stadionu. Co do biletów to opłaca się kupić całodniowy ("all day any bus" u kierowcy), wtedy możesz pomykać wszystkimi autobusami przewoźnika cały dzień.
Przyłączam się też do opinii matheo odnośnie National Express Bus. Fajny i tani przewoźnik, za przejazd 3 osób z Manchesteru do Liverpoolu płaciłem 6 funtów.
Udanej wycieczki
kuba25

Dodano: 05.08.2019, 20:08
Dziękuje wam bardzo!

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz

Forum » We Are United » wycieczka do Manchesteru na jeden dzień

Zaloguj się, aby móc dodawać posty!
» Przejdź do logowania