Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz
 1  2 > >>

FPL 2018/2019

Adamovskyyy

Dodano: 11.07.2018, 22:40
Zapraszam do ligi i wspólnej zabawy.

322775-68810
Adamovskyyy

Dodano: 11.07.2018, 23:21
Edit, zły kod podalem:
322775-69039.
M83M
Dodano: 12.07.2018, 11:27
Jestem chętny i na pewno we właściwym czasie dołączę.

ps jakim cudem udało Ci się napisać post pod postem w temacie?
Wydawało mi się, że to niemożliwe.
Adamovskyyy

Dodano: 12.07.2018, 12:29
Sam nie wiem ale prosiłem już moderatora o usunięcie postow niepotrzebnych żeby spamu nie było zbędnego. No mordeczko to na spokojnie czasu jeszcze jest do 10 sierpnia więc ilość zmian w składzie nieograniczona a na pewno dojdą jeszcze jakieś transferowe perełki.

Pozdrawiam i zapraszam do gry.
M83M
Dodano: 13.07.2018, 13:50
Wiem, wiem. Nie pierwszyzna to dla mnie

A co do postów - to widocznie tylko dzięki usunięciu innych tak wyszło, bo jak sprawdzałem ostatnio z ciekawości, to funkcja, o której pisałem dalej jest niedostępna.
gaworek353

Dodano: 17.07.2018, 14:14
Zapraszam już do lig

Classic: 99546-20659
H2H: 99546-20678
kari17
Dodano: 26.07.2018, 16:00
Jest ktoś chętny na drafta w tym sezonie? Jeśli tak to proszę pisać.
medaliku22
Dodano: 01.08.2018, 19:49
Fantasy Premier League podaję kod do mojej prywatnej
ligi zapraszam 23987-5958
kari17
Dodano: 02.08.2018, 15:54
No w końcu ktoś tu coś napisał, bez sensu jest to, że nie mogę nic napisać pod swoim postem, ale edytować tego wcześniejszego też się nie da, bo więcej niż tam 15 minutach chyba, warto było by to zmienić.

I chciałbym zaprosić do swojej ligi h2h: 135026-291887, ilość miejsc ograniczona, robię małe PL, także zapraszam.
M83M
Dodano: 05.08.2018, 22:45
Co do bezsensowności rozwiązania, o którym piszesz, to jest ona oczywista.
Zwracałem na to uwagę już kilka razy, ale bezskutecznie.

A w temacie - dołączyłem do ligi.
matheo

Dodano: 06.08.2018, 12:20
Kod Ligi DevilPage.pl: 2606297-593805
degim

Dodano: 06.08.2018, 20:37
Jakoś w tym roku FPL mnie tak bardzo nie jara jak w poprzednich latach, więc nawet nie mam jak pochwalić się składem - na ustalenie potrzeba jednego długiego wieczoru, w którym będzie można ogarnąć cały preseason i składy wszystkich drużyn. Życzę powodzenia wszystkim kolegom z DP!
M83M
Dodano: 06.08.2018, 22:43
Dajesz @degim, z wartościowymi graczami warto pograć i wymienić poglądy.
Motywacja do obserwowania ligi na cały sezon.
degim

Dodano: 07.08.2018, 19:53
Dobra, pełen nadziei na udany sezon zrobiłem sprawną przymiarkę do składu na GW1:

Naczytałem się na kilku stronach o FPL o tym, że w ostatnim sezonie zwyczajowe 3-4-3 nie było najlepszą formacją, bo najlepsze PPM (points per million) mieli obrońcy. Z drugiej strony, zamierzam mieć 15-stkę sensownych, grających zawodników, więc ułożyłem coś pomiędzy - docelowo 4-4-2 (Jimenez>>Sokratis), choć biorąc poprawkę na spotkania rozgrywane w GW1, będzie to nadal 3-4-3:

Ederson
Coleman - Bailly - Mendy
Salah - Cairney - Sigurdsson - Mane
Zaha - Jimenez - Aguero

Rez. Fabiański, Wan-Bissaka, Sokratis, Masuaku

Coleman i Sigurdsson rzadko się pojawiają w składach, a ich przeszła historia połączona z trenerem grającym ofensywną piłkę utwierdza mnie w przekonaniu, że będzie warto ich posiadać.

Chciałem mieć też kogoś z benjaminków - Cardiff zapewne będzie murowało, więc odpada, ale Wilki/Fulham mają kilku piłkarzy, na których można zawiesić oko ; ) z Fulham zdecydowałem się na Cairneya bo kosztuje tylko 5.0 mln, ma pewny plac z racji opaski kapitańskiej i często wykonuje różne stałe fragmenty. Wybór Jimeneza to raczej moje czujka, bo zbyt wiele za nim nie przemawia. Mam nadzieję, że Jota (który jest o wiele bardziej rozchwytywany) będzie mu często dogrywał piłki ze skrzydła, takie tylko na dołożenie nogi : ) małe posiadanie = małe ryzyko, więc biorę.

Problem widzę na razie tylko tam, gdzie go nie ma - na ostatnim slocie pomocy. Bo tutaj lubię mieć grajka z pewnym placem za 4.5 mln + z niskim posiadaniem, żeby nie tracił na wartości, jak zostanie masowo sprzedany przez nowicjuszy w stylu "EEEE CZEMU ON NIE STRZELA W CO DRUGIM MECZU? : | " - dlatego Stephens odpada. Najbardziej do tej definicji pasowałby Schneiderlin, ale łapie tyle kartek, że jednak go odpuszczam. Masuaku pewnie będzie rotowany z Cresswellem, ale czasami może zagrać wyżej, więc w przypadku jakiegoś gola/asysty jego cena pójdzie w górę, na co po cichu liczę. Można się też pchać w wynalazki pokroju Maitland-Niles lub Hudson-Odoi, ale długo to oni nie pograją. Jeśli ktoś widzi inne opcje na tym slocie - chętnie posłucham.

Zapraszam do dzielenia się składami i swoimi przemyśleniami, bo w tym roku coś strasznie pusto : /
kari17
Dodano: 07.08.2018, 20:31
Ja w tym roku podzieliłem sobie kasę na poszczególne formacje:
GK 9
CB 25
CM 35,5
ST 30,5

Poza tym tak jak w zeszłym sezonie od samego początku miałem Salaha w składzie, choć nie był on aż tak popularny, tak w tym roku przeciwnie do wszystkich próbuje bez niego, wiem że to duże ryzyko, jednak wolę grać od początku z myślą o różnicy.

Póki co moi pewniacy to Foster i Patricio na bramkę, w obronie raczej na pewno zostanie Van Dijk, Luiz, Bissaka, Boly, w pomocy i w ataku wciąż jeszcze myślę, jednak od razu zostawiam sobie środki na późniejszy zakup takich graczy jak Kane, Lukaku, De Bruyne czy Hazard.
M83M
Dodano: 07.08.2018, 21:15
Miło zobaczyć konstruktywne wpisy w temacie
Dobra decyzja @degim.

Ode mnie garść uwag do Twojego składu.
Bailly chyba nie jest pewny na pierwszą kolejkę.
Przyznam, że nie kapuję Sokratisa.
Nie przekonuje mnie on zwyczajnie jako zawodnik (wydaje się nieco ... ociężały?). Mam wrażenie, że może łapać sporo kartek na bardziej ruchliwych zawodnikach. Dodatkowo dwa pierwsze mecze to City i Chelsea.
Widzę, że masz wiarę w Everton. Cóż, po zakupach przed poprzednim sezonem też wydawało się, że będzie u nich dobrze, a było wiadomo jak. W tym sezonie powinno być lepiej, bo jest mimo wszystko większa stabilizacja i ogarnięty trener. Ale coach ów ma też jedną wadę - z pracy nad defensywą to on nie słynie. Dlatego uważałbym na inwestowanie w obronę Evertonu.
Cairneya kojarzę z kilku fragmentów meczów Fulham w Champ bardzo pozytywnie i sam go rozważałem.
Co do Zahy - poczekałbym czy jego głowa nie będzie czasem poza klubem, w związku ze spekulacjami o odejściu.
Wilkom będę kibicował zaraz po United. Ekscytująca ekipa jako beniaminek, kilka ciekawych nazwisk.
Ale nie wiem czy akurat Jimenez Rozumiem jednak Twoją argumentację i trzymam kciuki. Choć liczby z przeszłości w Europie średnio go bronią.

Twój "problem" z Masuaku moim zdaniem może być rozwiązany tylko poprzez dołożenie 0.5 mln i wybranie kogoś z segmentu 5 mln. Niby niewielka różnica, a zupełnie inne opcje wyboru. Na 4.5 mln to jest grzebanie w, za przeproszeniem, gównie. Za 5 można już kogoś ciekawego znaleźć.

@kari17,

Za 30,5 to musi być kawał ataku Ja się boję takiego rozwiązania. Sezon temu tak zrobiłem i był to mój najgorszy sezon w FPL odkąd grywam.
bani
Dodano: 08.08.2018, 16:39
Mówiąc szczerze, będzie to mój pierwszy oficjalny sezon w FPL. Nigdy nie poświęcałem temu uwagi, a teraz w związku z pracą będę miał więcej czasu by analizować każdą kolejkę PL

Przygotowałem sobie 5 składów na rozpoczęcie sezonu i w każdym znajdują się bardzo podobne, pewne punkty.
1) Zaczynam od bramkarzy:
- Jako 1 wybór wahałem się między Edersonem i Davidem. Z jednej strony młody bramkarz i o 0,5 mln tańszy, a z drugiej najlepszy bramkarz na świecie Problemem u Davida, który najbardziej mnie trapi to zła atmosfera w szatni. Stąd też postawiłem na Edersona, a głównym argumentem była mega solidna defensywa Citizensów.
- Drugi bramkarz to Walijczyk z Crystal Palace. Uważam, że nabije on tam dużo punktów i wystawię go na 1 kolejkę, ze względu na przeciwników Obywateli. Zastanawiałem się również nad Hartem i Fabiańskim, ale postawiłem na solidnego keepera Orłów.
2) Obrońcy - tutaj postawiłem na piątkę solidnych zawodników, którzy według mnie będą często zaliczać 90 minut:
- Cedrić - ofensywny prawy obrońca Świętych. zacznie u mnie na ławce, ale wierze, że jak wróci do składu to będzie ładnie punktował
- Schlupp - Jeffrey lubi się podłączać, stąd stawiam go w swoim pierwszym składzie + dobrze prezentuje się w okresie przygotowawczym
- Lindelof - pierwszy wybór Mourarza, solidny, nie łapie dużo kartek, do tego zakładam, że Ukochani nie będą tracić dużo bramek - także solidne pewne punkty. Ewentualny transfer dodatkowego ŚO może go wykluczyć z rutynowych występów
- Tarkowski - solidny obrońca Burnley, które nie traci dużo bramek, doszedł do nich Joe to też doda im pewności z tyłu
- Ogbonna - raczej kolejny rezerwowy, solidny obrońca West Hamu, który z Fabiańskim/Adrianem może też ładnie napunktować
Zastanawiałem się również nad:
Alexandrem-Arnoldem (on był najbliżej, ale postawiłem na Victora, ewentualnie wymienie go z Cedricem), Bellerinem (mankament to ewentualne kontuzje, ofensywny football Kanonierów i Lichtsteiner) , Daviesem/Trippierem (tutaj problem był w tym iż nie sądzę by grali rutynowo w PL), Otamendim (drogi + kartki)
3) Pomocnicy - wybrałem solidną piątkę, z której będzie grało czterech w podstawie
- Kevin De Bruyne - najpewniejszy punkt Obywateli, będzie dużo asystował i często będą wygrywać z czystym kontem
- Alexis Sanchez - dam go na kapitana na pierwsze kolejki, wierze w niego i czuje, że na początku sezonu może namieszać
- Eriksen - stałe fragmenty + asysty + czyste konta Tottenhamu - pewne punkty
- Milivojević - kapitan Crystal Palace, stałe fragmenty, plus skład zaczyna się od niego
- Gray - który raczej będzie u mnie rezerwowym, ale zastanawiałem się by go wymienić - pytanie na kogo?
4) Napastnicy - nie chciałem wybierać napastników City, Liverpoolu (częste rotacje w składzie), więc zrobiłem tak:
- Arnautović - dobry sezon przygotowawczy - wierze że ładnie napunktuje
- Andre Gray - czuje że będzie filarem ofensywy Watfordu
- Lukaku, który zacznie od drugiej kolejki, chyba że JM wystawi go w 1 składzie

Formacje, którą będę grał to za pewne 3-4-3, ale to zależne od kontuzji i obecności podstawowych zawodników. Od połowy września chce wrzucić do składu Kane, bo sierpień w jego wykonaniu często jest bardzo słaby.

W piątek wybiorę oficjalny skład na pierwsze kolejki, zawodnikami, których chce wymienić to Gray z Leicester, Cedrić z Southampton plus ewentualnie Iheanacho do ataku.

Chętnie posłucham Waszych opinii!
Pozdrawiam
degim

Dodano: 08.08.2018, 21:09
@M83M,

Myślałem nad tym, czy będzie w obronie United ktoś z pewnym składem od pierwszej kolejki, a do tego na długo w nim zostanie - wybór padł na Baillego, ale teraz to już sam nie wiem, kto rozpocznie u Nas na środku obrony. Dlatego aktualnie na jego miejsce wrzuciłem VVD, który może wreszcie da punkty z przodu.
Co do Sokratisa - chcę się załapać na kalendarz Arsenalu od GW3, jednocześnie nie planując dodatkowego transferu (bo jeden już zaplanowałem na GW3 i jest to Aguero>>Auba). CSy Arsenalu kuszą, myślałem nad Leno lub Sokratisem, bo Mustafi nie gra za dobrze, a podobno Emery będzie rotował boki obrony, więc Bellerin też jest obciążony ryzykiem.
Zaha zostaje w moim składzie oczywiście tylko w przypadku braku transferu - w razie czego mam przygotowaną szybką podmiankę Zaha, Mane >> Firmino, Lucas Moura. Można prościej, wrzucając Arniego 1:1, ale jakoś nie mam wiary w nowy West Ham - uważam, że trochę im zajmie porządne zgranie się.

@bani,

1) Hennessey w preseason gra na przemian z kupionym z Getafe Guaitą - ten drugi nawet chyba więcej, więc możesz się zdziwić, nie widząc swojego bramkarza w składzie na pierwszą kolejkę.
2) Obrona Southampton póki co wygląda bardzo cienko - na czyste konta Cedrica z Evertonem lub Leicester raczej nie ma co liczyć (choć jeszcze zależy kiedy wróci do składu) - innych opcji za 4.5 jest masa, więc nic tylko przebierać. : )
3) De Bruyne ma przedłużony urlop z powodu MŚ, więc nie warto go posiadać od samego początku, bo tylko straci na wartości (w poprzednich latach tacy zawodnicy 'świecili się' i była notka lack of match fitness - nie wiem, czemu w tym roku tego nie ma).

Powodzenia (i wytrwałości) w pierwszym sezonie! : D
bani
Dodano: 08.08.2018, 21:27
Post zedytowany dnia 08.08.2018 21:35 przez bani

@degim

Właśnie odnośnie bramkarza sprawdzałem te mecze przedsezonowe i grał ten, i ten. Jakaś propozycja kim go zastąpić? Hart?

Właśnie w obronie dokonałem pewnych zmian i zamiast Lindelofa dałem Shawa (większa szansa na asysty), a w miejsce Cedrica dałem Bednarka, bo i tak planuje grać trójką z tyłu, więc trzeba lecieć po kosztach

Kevin teoretycznie może wypoczywać, ale kim go zastąpić? David Silva? Teoretycznie on pociągnie w środku i może wbić jakieś punkty. Druga opcja to zacząć Mooy'em w środku pola

Wtedy skład na 1 kolejkę wyglądałby tak:

Hennessey/Hart
Tarkowski, Shaw, Alexander-Arnold, Schlupp
Mooy, Milivojević, Sanchez (c), Eriksen
Gray, Arnautović

dzięki wielkie!
M83M
Dodano: 08.08.2018, 22:16
degim napisał: Co do Sokratisa - chcę się załapać na kalendarz Arsenalu od GW3, jednocześnie nie planując dodatkowego transferu

Zaintrygowałeś mnie tym argumentem. Rzuciłem okiem i ... niegłupio proszę ja Ciebie, niegłupio.

degim napisał: Można prościej, wrzucając Arniego 1:1, ale jakoś nie mam wiary w nowy West Ham - uważam, że trochę im zajmie porządne zgranie się.

Doceniam Arniego jako piłkarza i jego formę z presezonu. Ale nie mogę się nadziwić tym, którzy go wrzucają od razu do składu. Przecież kalendarz Młotów jest obrzydliwy.
degim

Dodano: 08.08.2018, 23:34
Przemyślałem jeszcze raz ostatni slot w pomocy i jedyną opcją równie dobrą, co Cairney jest Costa. Przewagą pierwszego są stałe fragmenty, drugiego - pozycja na boisku. Nie mogąc się zdecydować, wsadziłem obu ale żeby to zrobić, zaoszczędziłem 0.5 na drugim bramkarzu i wstawiłem Stekelenburga, bo chyba ma największe szanse z bramkarzy za 4.0 na wyjściowy skład w GW1 (choć nadal to nie jest 100%). Zamierzam grać Edersonem przez cały czas, dlatego wystarczy mi, jak po pierwszym meczu Holendra w podstawowym składzie gracze rzucą się na niego i będzie kosztował całe 4.1

@bani,

Tak, Hart za 4.5 jest interesującym wyborem, tym bardziej przy bardzo dobrze grającej linii obrony Burnley. Oprócz niego można jeszcze rozważyć moim zdaniem (w takiej kolejności): Fabiana, Rui Patricio, Begovica, B. Fostera.

Jeżeli zależy Ci na kimś z City, chyba w miarę pewnym wyborem w niedużych pieniądzach jest Bernardo Silva, którego Guardiola mocno chwalił na konfie. Sam rozważałem wstawienie do składu Sane, ew. Mahreza, ale ten drugi pewnie za jakiś czas ustąpi miejsca Sterlingowi.

Teraz tak mi się rzuciło w oczy: skład, który podałeś kosztuje 70 mln - co z pozostałą kasą? Masz taką wypasioną ławkę? o.O

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz
 1  2 > >>

Forum » Fantasy Premier League » FPL 2018/2019

Zaloguj się, aby móc dodawać posty!
» Przejdź do logowania