Prywatność na
DevilPage.pl

W serwisach DevilPage.pl korzystamy z plików cookies, aby zapewnić Wam wygodę i komfort użytkowania stron. Cookies wykorzystywane są m.in. do personalizacji reklam. Szczegółowe informacje na temat plików cookies znajdziesz w dziale Polityka Cookies. Korzystając z serwisu akceptujesz także postanowienia naszego Regulaminu.

Akceptuję pliki Cookies i Regulamin

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz

Projekt Mourinho

RedDevils4life

Dodano: 21.03.2018, 01:17
Witam wszystkich. Chciałbym zaprosić was do dyskusji o naszym menadżerze. Wiem, że łatwo jest teraz po nim jechać i być zniesmaczonym, ale to wciąż nasz menadżer. A dopóki nim jest należy mu się szacunek. Komentarze typu "Jose i tak od czerwca tu nie będzie" radzę sobie darować. Tego nie wiemy i gdybanie nie ma sensu, bo nikt nie jest jasnowidzem co do przyszłości. Przejdźmy jednak do konkretów.

Zakładamy, że Mourinho zgodnie z podpisaniem niedawnego kontraktu dostaje pełne poparcie zarządu i rozpoczyna przygotowania do następnego sezonu. Dużo się mówi o rewolucji kadrowej, to pierwsza rzecz. Wiem, że wielu kibiców przez sympatię, przywiązanie do piłkarza czy też niespełnione oczekiwania wobec kogoś nie chciałoby jego sprzedaży. Jednak to Jose jest trenerem i on ocenia czy ktoś daje z siebie 100% oraz zostawia serce na murawie. Przykładem jest oczywiście Luke Shaw. Nie będę akurat się do tego odnosił, ponieważ to tylko kropla w morzu naszej sytuacji.

Jose to kontrowersyjna postać i ma swój charakter. Jednak w ostatnich latach nie przepracował więcej niż trzy sezony. W sumie chyba nigdy nie pracował wiecej niz trzy sezony bez przerwy jako menadżer, ale mogę sie mylić. W United podkreślał na początku tego sezonu o pozostaniu na dłużej w angielskim footballu. Mówił on o trzech potrzebnych okienkach transferowych. Miał to pierwsze gdzie przyszedł Pogba i Bailly. W drugim doszedł Matic, Lindelof oraz Lukaku. Mikiego i Ibry nie liczę, bo jednego nie ma a drugiego nie będzie na następny sezon. W zimę zakontraktowaliśmy Sancheza, bo była ku temu okazja. Teraz nadchodzi to trzecie, decydujące.

Nie oszukujmy się, w naszej kadrze znajduję się parę osób poniżej poziomu Manchesteru. Mam oczywiście na myśli Blinda czy Darmiana. Smalling też nie wydaje się być obrońcą najwyższych lotów. Valencia wiekiem, ale tez formą zbliża się w złą stronę. Na lewej mamy niepewnego Shawa, który na ten moment wydaje się być skreślonym u Mourinho. Dodatkowo odchdodzi Carrick, chociaż on już zbyt wiele nie grał w ostatnim czasie. Niepewny jest los Fellainiego, któremu kończy sie kontrakt. Wciąż brakuje nam prawego skrzydła i nie mamy napastnika poza Lukaku. Rashford gra tam raz na jakiś czas, ale Mou preferuje wystawianie go na skrzydle.

Jak widać nie mamy zbyt solidnej obrony, głównie problem leży na bokach. Brak nam jakiegoś swoistego lidera, kogoś z charakterem i wolą zwycięzcy. Krótko mówiąc brak kapitana z prawdziwego zdarzenia. Należy spojrzeć szerzej na całą sytuację w klubie. Może rzeczywiście mamy wielu przeciętnych piłkarzy? Jeżeli przebudowalibyśmy w lato odpowiednio kadrę mogłoby to mieć jakieś zastosowanie w praktyce. Tracimy 4-6 piłkarzy w lato. Więc i tak trzeba będzie to uzupełnić. Nie wiemy czy Jose nie postanowi sie również kogoś pozbyć jeżeli chodzi o naturalną sprzedaż. Dlatego, że odchodzi Ibra, Carrick i Blind z racji wygaśnięcia kontraktu, co do Fellainiego jest to niewiadoma a Shaw i Darmian są na najlepszej drodze do sprzedania. To jest ta liczba 4-6 graczy. Dodatkowo Mou może się jeszcze kogoś pozbyć.

Myślę, że jeżeli wywalczymy wicemistrzostwo to zarząd będzie przychylny co do pozostania Mourinho. Chociażby dlatego, że nasza sytuacja i tak mimo wszystko jest najlepsza od odejścia Fergusona. Dodatkowo Jose zapowiadał chęć raczej długoterminowej pracy w Manchesterze, w przeciwieństwie do poprzednich jego klubów. Letnie okno transferowe pozwoliłoby na dokończenie projektu w naszym zespole. Myślę, że wtedy trzeci sezon pracy Portugalczyka byłby tym prawdziwym, w którym zbierałby owoce swojej pracy. Trochę nietrafione jest ciągłe najeżdżanie i powtarzanie jakim to on jest złym czlowiekiem, menadzerem etc. Może rzeczywiście problem leży również w charakterze, podejściu do gry samych zawodników i zaangażowaniu? Jednak piłkarze tacy jak Lukaku, Bailly, Matic, Young, Rashford czy Lingard potrafią profesjonalnie podejść do sytuacji i pracują cały czas. Nie można odmówić starań również innym zawodnikom jak np. Valencia, Martial, Mata, Herrera czy też Jones. Trochę więcej mentalności zwycięzców i byłaby świetna kadra. Co to jest w ogóle za podejście, że Mourinho to nic nie zrobi i tylko skłóci wszystkich, bo tak było i tutaj też tak być musi. I wszystko co zrobi ten menadżer jest be i okropne a w ogóle to najlepiej niech przyjdzie ktoś to będzie grał ofensywnie. Takie wspólne jednoczenie się przeciwko wszystkiemu zamiast dać jakąś szansę.

Myślę, że wszyscy wiedzą jakie pozycje musimy wzmocnić. Najważniejsze jest żeby złożyć ekipę z mocnych charakterów przede wszystkim. Kogoś z wolą do walki jak Rooney, który nawet w ostatnim sezonie gdy już nie grał zbyt często zawsze walczył o każdy centymetr. Potrzebujemy dobrze zorganizowanej obrony, z odkurzonymi bokami. Kogoś kto by dobrze wyprowadzał piłkę z defensywy. Potrzebujemy Pogby w formie i z dobrze poukładanymi sprawami w głowie. Również prawego skrzydła, najlepiej kogoś szybkiego do wyprowadzania kontr. Ale przede wszystkim kapitana. Nie wiem kto mógłby nim być i czy świeżo sprowadzony zawodnik by się sprawdził w takiej roli jednocześnie nie kłócąc szatni. To już pozostawiam do dalszej dyskusji. Musiałby być to ktoś kto potrafi krzyknąć na innego na boisku, kto ma naturalny zmysł przywódczy i potrafi zagrzać do walki. Matic wydaje się być raczej mimo wszystko cichym człowiekiem i oddanym swoim obowiązkom. Young stażem wydaje się być całkiem ok. Dodatkowo ma swoistą śmiałość na boisku, ale jakoś przez pryzmat całej kariery nie pasuje mi kompletnie na tak odpowiedzialną pozycję. Herrera jest świetnym kandydatem. Człowiek oddany temu klubowi, kochający go, bardzo zadziorny na boisku, lubiący kłócić się o swoje. Dodatkowo przypomina się ta sytuacja z finału LE kiedy wypchnął Mikiego w pole karne przy rzucie rożnym a ten po jego poleceniu zdobył bramkę. Według mnie idealny kandydat do pozostania kapitanem naszego Manchesteru. Jednak czy Mourinho ma go w planach? Tu jest pewien problem. Wydaje się, że byłby idealny do systemu 4-3-3 i stworzenia trójki pomocników z Pogbą i Maticiem.

Piszcie co sądzicie o dalszej przyszłości naszego klubu i o tym jak widzicie obecną sytuację.
NoLogo

Dodano: 21.03.2018, 03:20
Post zedytowany dnia 21.03.2018 03:23 przez NoLogo

To że są braki na bokach obrony to wiadomo od X lat, bo kiedy tak naprawdę Valencia (skrzydłowy) miał na tej pozycji groźną konkurencję? To samo lewa - młody kupiony, kontuzja i to by było na tyle jego kariery w klubie i granie Youngiem (skrzydłowym). Aczkolwiek na lewej jeszcze był chwile Rojo, Blind, a nawet Darmian. Od czasu Evry nie było prawdziwego lewego obrońcy, a na prawej można Rafaela liczyć czy jednak cofnąć się aż do czasów Garego? Tu są zaniedbania już kilkuletnie.
W porównaniu z tym, środek wygląda dosyć solidnie.

Na murawie brakuje mózgu jak i przywódcy.
Nie ma kogoś kto by potrafił kreować grę i nie chodzi tylko o pchanie piłki do przodu ale i przetrzymanie jej w odpowiednim momencie, nie ma co się oszukiwać, pogba nigdy kimś takim nie będzie.
A jeśli o przywódcę... Herrera owszem ma to zacięcie ale nie ma miejsca w składzie, bo Mou kupił Maticia to będzie nim grał, plus Hiszpan ten sezon ma też zniszczony przez kontuzje. Jak już grał to w trakcie meczu było widać, że się wydziera na innych. Ciekawe czy to akurat odpowiada innym zawodnikom bo rzuciło się też w oczy, jak z Lukaku kilkukrotnie się dosyć ostro kłócili. I tu pytanie czy to zwykła sportowa złość u jednego i drugiego, czy dorabiać teorie spiskowe i się Panowie nie lubią, a kto ma poparcie u trenera to chyba widać gołym okiem?

Co do Mourinho, ma poparcie Eda i kontrakt to niech go wypełnia, póki co kasa się zgadza i zobaczymy na ile to wystarczy. Aktualnie są uciułane punkty w stylu... no cóż - w stylu dosyć chaotycznym, można dyskutować czy słowo "styl" powinno być użyte. Do końca sezonu jeszcze trochę zostało, zobaczymy ile uda się ugrać. Tylko właśnie ten nieszczęsny "styl" przez który oczy krwawią i już słychać różne wypowiedzi, że to może być czynnik odstraszający wartościowych graczy którzy będą się chcieli rozwijać piłkarsko - czy to pozwoli Mou zbudować to "dziedzictwo" (o którym ostatnio ględził) dla następnego trenera?
Kalina
Dodano: 21.03.2018, 07:45
RedDevils4life

Swietny post, gdyby kazdy prezentowal podobne myslenie nie byloby takiego syfu na forum. Zgodze sie co do Herrery w systemie 4-3-3, gralismy juz tak chyba nie do konca sie sprawdzil ale moim zdaniem trzeba bylo dac szanse zagrac tak kilka czy kilkanascie spotkan z rzedu a nie przechodzic od razu po porazce z Realem na system z dwoma SP. Szkoda ze przytrafila mu sie ta kontuzja
mycka86
Dodano: 21.03.2018, 10:05
Fajnie, że jest to forum. Przynajmniej większość trolli z DP na nie nie wchodzi. Można odnieść wrażenie, że boki defensywy kuleją, ale według każdego portalu zbierającego dane i oceny, to Young i Valencia nie wypadają poza top 3 najlepszych bocznych ligi. Według whoscored są nawet najlepsi. Co nie zmienia faktu, że obaj są coraz starsi i nie mają zmienników z prawdziwego zdarzenia. Nie stać nas na to żeby kolejny sezon liczyć na przebudzenie Shawa. Nie stać w sensie sportowym.

Co do Mou to jeśli nie wypadniemy jakimś cudem poza TOP4, to z pewnością zostanie na kolejny sezon. Raczej nigdy nie robił on rewolucji transferowych w klubach, które prowadził. W najbliższym okienku również takiej się nie spodziewam. Odejdzie Darmian, Blind, Carrick i Ibra, być może Shaw i Fella. Smalling raczej zostanie, będzie grał mniej, ale wątpię żeby mu przeszkadzał pozycja 4 ŚO w hierarchii klubowej. Mou pewnie sprowadzi ŚO, LO i ŚP. Może też PP. To będą 3-4 transfery do klubu. Z wypożyczenia wrócą Pereira i Fosu, którzy uzupełnią kadrę. Trzeba w końcu popracować nad zgraniem i schematami ofensywnymi.
RedDevils4life

Dodano: 21.03.2018, 12:08
Cieszę się, że możemy tu szerzej podyskutować. Odnośnie obaw o sprowadzanie nazwisk. Myślę, że zarządowi zależy jednak na stabilizacji. Mourinho to jednak jest większe nazwisko niż LvG i Moyes. Możliwe, że priorytetem dla nich jest teraz reputacja. Jednak są piłkarze, którzy dla Mourinho chcą grać i przychodzą w dużej mierze dla samego menadżera. Mam na myśli Maticia i Ibre chociażby.

Łatwo się mówi, że może przyjść ten i ten menadżer, ale to nie tylko jeden czynnik ma na to wpływ. Mou to człowiek uznany, który swoje osiągnął w footballu. Być może nie ma obecnie na rynku dostępnego nazwiska, które odpowiada zarządowi? Ancelotti to w sumie jedyne większe nazwisko, ale kompletnie nietrafione w angielskiej piłce. Dlatego też Mou jest zapewne najlepszym menadżerem obecnie pod takim względem.

Mourinho może zapewnić również lepszą przyszłość klubowi. Nie zapowiada się żeby inwestował w utalentowanych młodzików, ale może zbudować solidną kadrę na parę lat. Jednak sprowadzał kogoś jak Lindelof czy Bailly, którzy są przyszłościowymi obrońcami. Skonstruowanie defensywy może spełnić oczekiwane nadzieje. Krótko mówiąc to wszystko sprowadza sie do tego dziedzictwa, które zostało tu poruszone.

Dlaczego mówię o obronie? Ponieważ jak sami wiecie tam są największe braki a od tej formacji zaczyna się budować zespół. Przód mamy fajny, ale konstruowanie akcji nie zaczyna się od skrzydłowych. Tak więc pozwolenie na budowanie menadżerowi zapewni dokończenie danego projektu. Zgadzam się, że brak mózgu w tej ekipie. Najlepiej byłoby jeżeli kapitan grałby na środku bądź bokach obrony lub w środku pomocy. Brak właśnie tych odpowiednich osobowości. Vidić ostatnio próbował wziąć winę na siebie, że przez kontuzje nie zdołał z Ferdinandem poprowadzić Smallinga i Jonesa na liderów. Jednak myślę, że to tylko jego odwaga pozwoliła na mówienie czegoś takiego w obronie naszego klubu i piłkarzy.

Uważam, że jakiś styl przyjdzie. Może nie będzie to Joga Bonito, ale ważne żeby piłkarze byli oddani klubowi. Pozwolenie na dokończenie budowy zespołu będzie zapewnieniem stabilizacji, o której wspominałem na samym początku. Zarząd chce w końcu to wszystko poukładać w jedną całość. Wydaje mi się, że w poprzednim sezonie graliśmy składniej. Mimo różnych okoliczności ten styl nie męczył a dodatkowo potrafiliśmy często atakować.
NoLogo

Dodano: 21.03.2018, 12:47
Boczni obrońcy oczywiście, że są solidni tylko chodzi o to, że nie ma dla nich od dłuższego czasu wartościowych zmienników, a obaj są zaawansowani wiekowo jak na tą pozycję i intensywność spotkań.

Ibra, Matić przyszli ale to nie są akurat młodzi i perspektywiczni grajkowie. Lukaku no ok bo chciał coś udowodnić i widać, że na boisku się stara. pogba wydaje się że bardziej wrócił bo całemu światu chciał pokazać, że już przy pierwszym podejściu w jego mniemaniu powinien być pierwszoplanową postacią i teraz bardziej wytknąć ten "błąd" niż dla Mourinho.
Mimo wszystko osoba Portugalczyka może odstraszać, bo zawodnicy z młodszych pokoleń jednak będą patrzyć na aktualną sytuację, a nie to co było dekadę temu. Aktualnie zostało tylko nazwisko po sukcesach. Oby to się zmieniło i prawdziwe sukcesy wróciły.
RedDevils4life

Dodano: 21.03.2018, 13:45
Z Pogbą jest taki problem, o którym pisałem już gdzieś pod newsami. Myślę, że ten człowiek ma predyspozycje do bycia najlepszym na świecie jednak za bardzo uwierzył, że to już. Do tego trzeba nieustannie pracować. Od momentu kiedy wydaje Ci się, że jesteś najlepszy jest najbliższa droga do zmarnowania całej pracy. To jest ten moment, w którym musisz udowodnić, że potrafisz a nie tylko żyć we własnym przekonaniu.

Jasne, że Matić i Ibra to kilkuletnie inwestycje. Ibra to w sumie był wzmocnieniem na jeden sezon. LvG myślał przyszłościowo sprowadzając chociażby Martiala. Mourinho ma za zadanie zbudować coś tu i teraz a skoro już są tego jakieś efekty to myślę, że z uzupełnieniem kadry mogłoby być już tylko lepiej. Jemu zależy przede wszystkim na trofeach. Myślę, że to też powód dlaczego będzie miał duże poparcie ze strony zarządu. Zawsze przychodził do klubów i robił swoją robotę. Kończyło się to różnie, ale zawsze pozostawiał trofea. U nas już zdobył trzy osiągnięcia w poprzednim sezonie, nieważne jakiej wagi, ale je zdobył. W tym sezonie wciąż jest szansa na F.A. Cup a więc możemy również coś wywalczyć. Mimo wszystko uważam, że buduje solidne podłoże dla tego klubu. To nie zamyka się tylko w sprowadzeniu utalentowanej młodzieży na lata.

Już raz walczył z Barceloną Guardioli i udało mu się ostatecznie go pokonać. Obecnie myślę, że trochę zbyt zachowawczo podchodzi do swojej pracy. Chociażby przykład z Crystal Palace pokazał, że trochę więcej ryzyka popłaca. Mou to taktyk, zadaniowiec podchodzący do każdego spotkania w nieco inny sposób. On skupia się w głównej mierze na wyłączeniu ofensywy rywala. Trochę więcej kreatywności w tym wszystkim, ludzi do wyprowadzania kontr z defensywy w szybkim tempie i mogłoby być bardzo dobrze.
NoLogo

Dodano: 21.03.2018, 14:23
Co do ostatniego akapitu, właśnie szkoda, że UTD przystępują do spotkań dostosowując się do rywala, tak jak piszesz - wyłączanie ofensywy przeciwnika, zamiast narzucać swój własny pomysł żeby to przeciwnicy musieli się dostosowywać. Chociaż w sumie aktualnie taki jest zamysł portugalczyka, brak własnego stylu jest paradoksalnie jego stylem.
Wawrzu

Dodano: 01.04.2018, 23:26
Post zedytowany dnia 01.04.2018 23:27 przez Wawrzu

Niemalże w całości zgadzam się z RedDevils4life jednak chciałbym przedstawić w jaki sposób ja widziałbym przebudowę naszej drużyny. Pomijam pozycję bramkarza, ponieważ dopóki DDG jest w klubie nie musimy martwić się o tę pozycję, a Romero jak na rezerwowego pokazuje bardzo wysoki poziom.
Zaczynając od pozycji Lewego Obrońcy. Mamy tutaj Ashleya Younga który najlepsze lata ma już dawno za sobą a poza tym jego nominalną pozycją jest Lewe skrzydło. Nie mówię że Anglik powinien odejść, ale raczej być dodatkową opcją na wyżej wymienione pozycje a nie pierwszym wyborem.Luke Shaw - Pomimo całej sympatii do tego zawodnika uważam że skoro przekonuje trenera do siebie i nic w tej kwestii się nie zmieni do końca sezonu powinien odejść dla swojego dobra i dobra klubu bo sytuacja wpływa na nie korzyść obojga. W tym momencie trzeba przyznać że transfer na tę pozycję jest konieczny. Moimi osobistymi faworytami są Alaba i Alex Sandro choć nie wierzę że jesteśmy w stanie ściągnąć pierwszego. Zakładając że kogoś z nich kupimy Mamy bardzo dobrego LO, przyzwoitego na swój wiek rezerwowego Younga, Mitchella z całkiem dużym potencjałem, Borthwicka-Jacksona który u LVG sporo grywał i może nie wykazywał potencjału na topowego piłkarza, ale grał całkiem solidnie i ciężko było do czegoś się przyczepić więc jako trzeci wybór który pewnie zagra w sezonie 5 meczy z przeciwnikami pokroju MK Dons w pucharach nie widzę powodu dla którego miałby nie dać rady. W razie jakiejś totalnej katastrofy może tutaj grać też Rojo więc nie powinno być kłopotu na lewej stronie obrony. Przechodząc do środka obrony, mamy tutaj Erica Bailly'iego który mimo sporadycznych niechlujnych strat na własnej połowie jest topowym obrońcą w naszej kadrze i chyba nikogo nie zdziwię że widzę go jako podstawowy wybór na tej pozycji. Problem pojawia się natomiast w przypadku partnera dla Iworyjczyka, ponieważ, umówmy się Jones, Lindelof, Smalling i Rojo to nie jest ten poziom co Eric. Nie mówię że ci piłkarze są słabi, wręcz przeciwnie uważam ich za całkiem dobrych ale nie sądzę że któryś z nich miałby miejsce w pierwszej jedenastce takich drużyn jak Barcelona, Real Madryt czy Bayern a do tego wąskiego grona właśnie aspirujemy. Myślę że wszyscy czterej powinni zostać i mimo wszystko rywalizować o grę. Przydałby się na tę pozycję transfer jakiegoś topowego obrońcy który nie tylko potrafi wykopać piłkę w aut w pobliżu własnego pola karnego ale takiego który potrafi zagrać długą piłkę z pominięciem pomocy bo w końcu Mou od zawsze był znany z gry z kontry a przy takiej taktyce zależy nam na przemieszczeniu się pod bramkę przeciwnika jak najszybciej, najlepiej jednym podaniem. Moje marzenie na tej pozycji to Mats Hummels ale nic nie wskazuje na to żeby Siwy choćby myślał nad jego ściągnięciem, natomiast pojawiły się plotki na temat Alderweirelda i może być coś na rzeczy bo Belg wrócił po kontuzji a menadżer jakoś nie chce na niego stawiać, więc jeśli to jego ściągniemy również się nie obrażę. Myślę że dwóch topowych stoperów i czterech całkiem niezłych zmienników powinno wystarczyć + w czerwcu wraca Tuanzebe który w tych, niestety niewielu występach w Aston Villi pokazuje wysoki poziom i musi być rozpatrywany jako potencjalna opcja. Co do prawej obrony to Valencia też ostatnia gra coraz słabiej. Nie wykluczam że to po prostu okresowo słabsza forma wynikająca z przemęczenie, jednak zakładając nawet że tak jest to Antek młodszy już nie będzie i trzeba zacząć rozglądać się za nowym PO. Wykluczam tutaj Darmiana bo gość od przyjścia tutaj nie pokazał kompletnie nic, nie jest ani ponad przeciętnie dobry w obronie (ba często wyglądał na dość nieudolnego w grze obronnej ) ani w ataku nie oferuje kompletnie nic więcej jak sporadyczne bieganie po prostej linii i dośrodkowanie w obrońcę. Nigdy nie widziałem jego żadnego występu w kadrze narodowej ani w Torino przed transferem do nas, więc nie wiem czy sugerował się LVG kupując go ale gość jest totalnie słaby i wątpię żeby znalazł miejsce w podstawowej jedenastce któregokolwiek klubu z Premier League. Myślę że jest to pierwszy zawodnik który powinien odejść. Moim zdaniem Mou powinien dać szansę Fosu-Mensahowi. Holender jest bardzo agresywny w odbiorze i nie boi wykonać się wślizgu w polu karnym przy czym jest bardzo pewny swoich decyzji i ogólnie swoją grą w obronie przypomina bardzo mocno Ferdinanda. Może w ofensywnie nie pokazał jeszcze jakichś specjalnych fajerwerków ale w obronie jest, jak dla mnie totalnym kozakiem i w Crystal Palace pokazuje bardzo dobry przegląd pola. Wydaje mi się że na tej pozycji nie potrzeba transferu tylko dać trochę zaufania Timothy'iemu jeśli pokaże wystarczający poziom podczas przygotowań przed sezonowych i możemy mieć genialnego grajka na lata. Co do pomocy to w postaram się jak najkrócej bo chyba trochę za bardzo się rozpisuje . Matić - pierwszy wybór czy to przy grze dwójką czy trójka ŚP. Pogba - jeśli ogarnie się przez wakacje jak najbardziej zawodnik który powinien zostać i stanowić o sile drużyny. Jeśli nie, to powinien podzielić los Depaya bo też umiejętności ma sporo ale w głowie coś szwankuje. Fellaini - jeśli odejdzie to szkoda bo wbrew obiegowej opinii potrafi sporo dać drużynie a jeśli zostanie to będę zadowolony. Herrera - Bardzo lubię charakter Hiszpana i mimo że uważam jego umiejętności za mocno przeciętne to myślę że powinien zostać bo nawet jeśli nie gra to sporo wnosi do szatni drużyny a jeśli już gra to też tragedii nie ma. McTominay - Gra coraz lepiej i nie wykluczone że może wejść buty Carricka, ale nie sądzę że zrobi to już w następnym sezonie i traktowałbym go raczej za zawodnika rotacyjnego z potencjałem na bycie pierwszym wyborem kiedy to Matic zacznie " się starzeć ". No i teraz rodzi się problem bo nawet zakładając optymistyczny scenariusz że Pogba zacznie grać na miarę oczekiwań to mamy dwóch piłkarzy gotowych do gry w pierwszym składzie a to za mało jeśli chcemy rozegrać 40+ meczy w sezonie systemem z trójką pomocników . Uważam że nie obejdzie się bez ściągnięcia kolejnych dwóch piłkarzy. Niestety nie bardzo mam pomysł jakiego topowego pomocnika byli byśmy aktualnie ściągnąć do siebie i jestem ciekaw waszych opinii. Lewe skrzydło i pozycję napastnika pominę bo uważam że są bardzo dobrze obstawione i nie wymagają wzmocnień. Zostało tylko Prawe skrzydło. I wiem że teraz cześć z was może sobie pomyśleć " ale przecież Mourinho mówił że nie kupi żadnego zawodnika ofensywnego latem ". Doskonale zdaje sobie z tego sprawę. Zdaję sobie też sprawę z tego przed Zimowym okienkiem transferowym również mówił że nikogo nie ściągnie a co się stało wszyscy wiemy. Uważam więc że, Latem mimo wszystko Siwy w końcu ściągnie swojego upragnione Bale. Ja osobiście jestem zdania że jeśli jakimś cudem Walijczyka odpuszczą kontuzję to jest on pretendentem do złotej piłki natomiast jeśli częstotliwość kontuzji Garetha utrzyma się na tym samym poziomie to będzie pośmiewiskiem Premier League. Czy warto zaryzykować ( pisząc zaryzykować oczywiście nie mam na myśli bycia pośmiewiskiem tylko pieniędzy ) ? Nie mam pojęcia. Kończąc już dopisze tylko że celowo w wywodzie nie umieściłem Blinda bo nawet nie wiem na jakiej pozycji go umieścić i myślę że raczej opuści zespół latem. Zapraszam do dyskusji i dzięki za poświęcony czas.
RedDevils4life

Dodano: 02.04.2018, 12:01
Post zedytowany dnia 02.04.2018 12:03 przez RedDevils4life

Wiesz co, wydaje mi się, że może być trochę za duży tłok w tej obronie. Zacznijmy od lewej strony. Young + ktoś + tak jak mówisz Rojo, który wtedy może tam ewentualnie zagrać i myślę, że komplet jest. Borthwick-Jackson to chyba nie jest nasz poziom. Ma już 21 lat i gdzieś był wprowadzany za czasów LvG, ale to tylko taka zapchajdziura. Rozumiem, że bierzesz pod uwagę jego ewentualne występy gdzieś w pucharach, ale mimo wszystko do tego zmierzam, że czas złożyć kadrę a nie bazować na graczach jak Darmian, Blind itp. co robił van Gaal. Kupmy klasowego lewego obrońcę, dodatkowo będzie Young i ewentualności, które mogą tam zagrać i to wystarczy.

Przechodząc do środka. Zawodnik do wyprowadzania piłki jest potrzebny, ale jakby popatrzeć to mamy Bailly'ego oraz Lindelofa. To młode inwestycje oraz piłkarze, którzy potrafią to robić. Ten pierwszy tak jak mówisz jest naszym najlepszym obrońcą obecnie i z tym się w pełni zgodzę, ponieważ sam tak uważam. Drugiemu dałbym czas na ogranie się i sporo zaufania. Krótko mówiąc takiego piłkarza już mamy. Może nie jest to poziom Bonucciego, ale predyspozycje do wyprowadzania piłki mają.

Jones, Smalling, Bailly, Lindelof, Rojo + ktoś. W zapasie Tuanzebe i ewentualnie TFM (biorąc pod uwagę, że będzie w kadrze na następny sezon), który może zagrać na PO, ŚO i DP. Trochę sporo, prawda? Ja to widzę tak, że odejdzie ktoś z dwójki Jones/Smalling (a może i obydwoje?) oraz przyjdzie ktoś nowy. Ilościowo mamy obrońców pod granie trójką z tyłu a jeszcze jakby miał przyjść ktoś dodatkowo to już w ogóle.

Prawa strona to krótko sprawa. Według mnie zostaje Valencia, który po prostu będzie mniej grał. Liczę na zakup klasowego zawodnika na tą pozycję i w obwodzie zostaje TFM, który jest wszechstronny. Jakby nie patrzeć no to na każdej pozycji w defensywie czyli LO, ŚO, PO po jednym transferze, dodatkowo środek pola i prawe skrzydło. Pięć transferów, tego nam trzeba. Klasowych obrońców, zmiennika do środka pola, ale najlepiej z aspiracjami do bycia lepszym a nie żadna zapchajdziura oraz prawego skrzydła z prawdziwego zdarzenia.

Kto to miałby być? Na obecną chwilę nie wiem. Poczekajmy aż zaczną się poważniejsze spekulacje. Mundial to zawsze fajny czas, bo wtedy niektórzy piłkarze potrafią zapracować sobie na transfer i pokazać się światu. Myślę, że my celujemy w 50-60 spotkań w sezonie. Sama liga to 38, do tego puchary ligi oraz Anglii to kilka spotkań w zależności od tego do jakiej fazy dojdziemy. W Lidze Mistrzów sama grupa to 6 spotkań. Ja bym upatrywał Alderweirelda na środek obrony, na lewą Alex Sandro bądź Tierney/Sessegnon, ale to znowu inwestycja jak w Shawa i wielka niewiadoma. Na prawą może Sidibe? Bardzo dobry i ofensywnie grający obrońca. Do środka nie mam zbytnio pomysłu kogo możemy kupić. Co do Bale'a to ja nie jestem jego zwolennikiem. To jest wyrzucenie zbyt dużych pieniędzy w bardzo niepewnego zawodnika. Umiejętności ma, owszem. Ale to jednak szklanka i już wcale nie najmłodszy zawodnik.
Devil156PL

Dodano: 02.04.2018, 14:28
Moglibyśmy przejść na formację z 3 ŚO 3-4-1-2 i wtedy kupić Alderweireld'a i Skriniar'a na środek ,a na wahadło Alex Sandro i Bellerin . Alex Sandro potrafi grać zarówno w ofensywie jak i w defensywie ,podobnie jest z bellerin'em ,sądzę ,że poradziłby sobie na prawym wahadle grając na zmiane z Valencią . Jest bardzo szybki ,dzięki czemu będzie pasował do naszej strategi ,czyli szybkiej kontry . Nie jest rewelacyjny ,ale ciężko znaleźć lepszego prawego obrońcę poniżej 25 lat ,który w dodatku jest pomocny w ofensywie .Jest Fosu-Mensah ,ale nie wiadomo czy dostanie u Mou szansę i czy poradzi sobie na wahadle .

Moglibyśmy wtedy grać formacją 3-4-1-2 ,gdzie o defensywie już wspomniałem ,zaś jako 2 środkowych pomocników mamy Pogbę Matic'a Herrere McTominaya i dokupić kogoś kto zgodzi się na rolę zmiennika ,najlepiej ,żeby był młody . Na 10 mamy Lingard i Mata ,od biedy Sanchez lub Pogba .
Za to w napadzie mamy 2 napastników i tu mamy Lukaku ,Martial,Sanchez i Rashford . Graliby na zmianę bo jak już RedDevils4life wspomniał w ciągu sezonu mamy ok.50 meczy plus zdarzają się kontuzje czy też kartki więc każdy raczej dostanie wystarczająco dużo czasu na boisku . Oczywiście będziemy mogli grać też innymi formacjami jak np. 3-4-3 czy też klasyczne ustawienie z 2 obrońcami ,zależnie od przeciwnika i dostępnych zawodników .

Przebudowa defensywy jest potrzebna ,bo do tej pory DDG swoją grą tuszował większość błędów obrońców .No i tracimy Fellainiego i Carricka ,więc co najmniej jeden pomocnik przydałby się .
RedDevils4life

Dodano: 02.04.2018, 16:14
Wiesz co, trójka z tyłu nie jest zła jakby nie patrzeć. Zawsze wtedy można wrzucić w ataku Lukaku z Rashfordem lub Martialem. Opcji wtedy jest bardzo wiele. Wówczas nasza szeroka defensywa a raczej jej środek miałby sens. W ogóle taka zmiana daje bardzo wiele możliwości do wykorzystania. Tak jak mówisz 3-4-1-2 pod naszą kadrę pasuje idealnie, bo i Lingard z Matą na dyszke a lewo skrzydłowi mogą grać w ataku. Wtedy nie musielibyśmy kupować prawego skrzydła.

Bellerin to chyba zbyt słaby w defensywie a raczej ktoś taki byłby potrzebny do tego systemu. Tylko jakie mamy szanse, że Mou postawi na takie coś? Typowy zwolennik 4-2-3-1 tak jak LvG z 3-5-2. Gdzieś zagra 4-3-3, ale rzadko to stosuje. Trójką w obronie grał głównie czysto taktycznie np. przeciwko Spurs czy też FK Rostów.
RememberMe
Dodano: 02.04.2018, 21:12
Są bardzo małe szanse, by Mou nagle zmienił preferowaną formację na całkiem inną, czyli z trzema/pięcioma obrońcami. Raczej nastawiałbym się na grę 4-2-3-1, nasze najlepsze mecze to właśnie grane tą formacją (West Ham 4-0, Swansea 4-0, Leicester 2-0, Basel 3-0, Everton 4-0, Crystal Palace 4-0, Everton 2-0, Stoke 3-0, Liverpool 2-1, Swansea 2-0). Więc skupiając się już na tej formacji:
- bramkarz - Chyba nie ma o czym mówić
- lewy obrońca - sprzedaż Shawa jest już bardziej niż możliwa, więc zostaje tam Young i trzeba dokupić kogoś, wydaje się to być Alex Sandro
- środkowy obrońca - jest Bailly, najbliżej pierwszego składu z pozostałych jest chyba Jones, Lindelof to jeszcze nie to, a Smalling i Rojo są słabsi. W razie zakupu np Varanea lub Alderweirelda ktoś na pewno będzie musiał odejść, jeśli Jones nie uspokoi się z kontuzjami do końca sezonu może to być on, jeśli się uspokoi to może być Rojo lub Smalling, z naciskiem na Rojo
- prawy obrońca - stary Valencia, pogra jeszcze sezon na wysokim poziomie, ale należałoby kupić już dla niego młodego następcę, nie widzę Fosu-Mensaha na tej pozycji, brakuje mu techniki i zwinności, jednak Mourinho grał na tej pozycji Ivanoviciem w Chelsea więc wszystko jest możliwe
- środkowy pomocnik defensywny - Matić, Pogba to pierwszy skład, rezerwowi to Herrera i McTominay, McTominay mógłby uczyć się powoli pozycji Maticia który ma 30 lat więc jeszcze 3 sezony i Anglik będzie mógł szykować się na 1. skład, zmiennikiem Pogby miałby być Herrera, myślę, że to wcale nie taka zła opcja, wtedy nie musielibyśmy dokupywać środkowego pomocnika
- lewy pomocnik - Sanchez 1. skład, Rashford zmiennik jego i Lukaku, Martial? No niestety, ale bardzo prawdopodobne, że zostanie sprzedany. Sanchez musiał być sprowadzony, bo to była okazja. Jego na pewno nie sprzedamy, Rashforda też, to byłoby okropne sprzedać tak utalentowanego wychowanka, przecież wychowankowie to symbol Manchesteru United. Jeśli Martial by został, Sanchez musiałby grać na pozycji 10, ale o tym dlaczego tak nie będzie zaraz.
- środkowy pomocnik ofensywny - Jesse Lingard - rok temu byłbym w stanie postawić nerkę na to, że Anglik nie będzie prezentował się tak, jak ma to miejsce. To już nie tylko statystyki, ale gra Lingarda na 10 jest świetna i to nie tylko u Nas, ale także w reprezentacji. Jak dla mnie, Jesse może zająć tę pozycję na lata i pozwolić zapomnieć o przedłużeniu kontraktu Ozila z Arsenalem. Nie wychwalam go za samo zaangażowanie w grę, bo to może robić byle kto, ale za umiejętność rozegrania piłki i sposób poruszania się po boisku, wprowadza dużo ruchu, czego często nam brakowało. Na zmiennika Lingarda i prawego pomocnika typuję Matę.
- prawy pomocnik - no właśnie, Juan Mata - podsumowując wszystkie mecze w tym sezonie, jest najlepszym wyborem na tę pozycję spośród Naszych zawodników, co nie oznacza, że jest wyborem wystarczająco dobrym. Nasza lewa pomoc strzeliła w tym sezonie Premier League 17 bramek i zanotowała 11 asyst, natomiast prawa pomoc 3 bramki i 4 asysty. Różnica jest ogromna, co prawda Mata dodaje sporo jakości do środka pola grając na boku pomocy, ale jednak te liczby są zbyt małe. Juan na tę pozycję jest zbyt wolny, nie potrafi zrobić rajdu w stylu Martiala, Rashforda, czy Sancheza. Dlatego w mojej opinii powinien być zmiennikiem Lingarda i prawego pomocnika, by nie grać za mało, bo jest zbyt dobrym zawodnikiem na zmienianie tylko 1 piłkarza. Tylko kto na tę pozycję? Opcji jest wiele, w prasie były wymieniane nazwiska: Griezmann (raczej odpada), Bale, Mahrez, Douglas Costa, Malcom. Malcom jest młody i jego temat raczej upadł. Mahrez? Raczej nie było o tym dużo słychać, ale kto wie. Pytanie też czy Leicester go puści, bo oni chcą chyba budować coraz mocniejszy zespół, a nie tłuc kase. Bale i Douglas. To najbardziej realne opcje. Dlaczego uważam, że Douglas jest możliwy skoro jest wypożyczony z Bayernu, a Juve go najprawdopodobniej wykupi za 40 mln? Bo Juve zabiega o Martiala i Darmiana, a my o Alexa Sandro i ostatnio mówiło się o Douglasie. Więc taka wymiana byłaby korzystna dla obu klubów, przy czym nie trzeba byłoby angażować dużej sumy pieniędzy z żadnej ze stron. Wartość Martiala jest dużo wyższa od Douglasa, a wartość Alexa dużo wyższa od Darmiana więc sumy mniej więcej się równoważą. Bale? To dość ryzykowna opcja z uwagi na jego kontuzje. Jeśli jednak miałoby to mieć miejsce to też możliwa jest opcja wymiany z Martialem z ewentualnymi jakimiś dopłatami czy też Varanem i wtedy my dopłacamy.
- napastnik - Lukaku na długie lata i to nie łapie kontuzji, jego zmiennik Rashford
RedDevils4life

Dodano: 02.04.2018, 23:25
Właśnie według mnie ktoś jako zmiennik Pogby by się przydał. Herrera jak przychodził do nas to był brany pod uwagę jako rozgrywający, ale ta rola raczej mu nie leży. Nie wiem w sumie jak go określić. Taki box to box z niego, bo potrafi pracować w defensywie i odbierać piłkę, ale równie dobrze radzi sobie chętnie podłączając się do ataku. Dlatego też 4-3-3 z nim, Pogbą i Maticiem wydaje się bardzo dobre. Ale nawet jego rolę jako zmiennika w grze dwójką w środku pola jakoś można przeboleć. Jednak jak wypada Pogba to w podstawie wychodzi Matić-McTomminay. Ani Serb ani Szkot nie są typowymi rozgrywającymi przez co nasze akcje bardzo ciężko nabierają rozpędu. A co dopiero jak trafiał się środek Fellaini-Matić. Dlatego też ktoś do rozgrywania piłki jako opcja numer dwa by się przydał.

Racja, Lingard bardzo dobrze radzi sobie jako 10. Ostatnio przyznał nawet, że to jego ulubiona pozycja. Jego zaletą jest to, że potrafi podać bardzo dobrze, ale również nadaje się do kombinacyjnej i szybkiej gry. Dzięki jego szybkości i umiejętności dryblingu potrafi mijać rywali i nawet strzelić bramkę po takim rajdzie. Na przykład w meczu z Watfordem lub Leicester o Tarczę Wspólnoty. To jego duży atut, że łączy wszystko w jedno.

Co do Douglasa Costy to powalających statystyk nie ma. Wymiana dwóch za dwóch to też niecodzienna sytuacja. Mahrez natomiast jest najemnikiem, który jeszcze w styczniu buntował się i chciał odejść z Leicester. Właśnie o tym pisałem w pierwszym poście, że musimy unikać graczy z takim charakterem. Nam nie będzie szło jako drużynie to i Mahrezowi zabraknie determinacji żeby walczyć.
ElectroRD

Dodano: 03.04.2018, 20:32
Post zedytowany dnia 03.04.2018 20:33 przez ElectroRD

O, widzę są tutaj też taktyki czasem wrzucane, to może zaproponuję coś od siebie, a że dzisiaj wpadłem na forum, to później przeczytam tą ścianę tekstu

Taksa: buildlineup.com/shared/5ac3c3d3138c092e24ab10af

Wydaje mi się, że z obecną kadrą takie ustawienie nie byłoby najgorszym rozwiązaniem, pod warunkiem, że zaczęlibyśmy grać piłką (choćby te 60% posiadania piłki ze średniakami) podaniami (dość szybkimi, ziemią), a nie lagami na Dzikaku

Zamysł jest taki, że przy atakowaniu, nasi boczni obrońcy są praktycznie bocznymi pomocnikami, żeby w razie czego coś wrzucić, czy rozegrać do środka. Tył jest w miarę zabezpieczony, bo zostaje się "3.5" piłkarza (Matić jako typowy DMC, Ander jako taki łącznik Maticia z Pogbą i dodatkowy rozgrywający, a do tego dwóch obrońców). Pogba ma dość dużo luzu mając za sobą 2 DMC, więc mógłby się pobawić w playmakera. Sanchez, ponieważ ma dobry skill dryblingu i w miarę przegląd pola, to byłby taką 10/cofniętym napastnikiem wchodzącym w PK. Martial z Dzikaku lekko do boku, co by odciągać stoperów, ale i sami mogliby kończyć, w końcu od tego są
A przy bronieniu, to jedynie odpuściłbym powroty Martialowi, przez szybkość, i Lukaku, żeby w razie czego było jak rozegrać, ale pressing też chciałbym dość intensywny, żeby nie wpuszczać rywali zbyt daleko, załóżmy, że przez pierwsze 4 sekundy bardzo intensywnie, a później trochę odpuścić, coś jak Guardiola (?), ale nie do końca mimo wszystko.

Może nie jest to taktyka na złoty medal, ale myślę, że mecze United byłyby ciekawsze, a i może nawet Sevillę byśmy pyknęli lekką ręką

Aha, nie uwzględniałem transferów, ale czego mi brakuje do tej taksy, to na pewno pomocnika, który w przeciwieństwie do Pogby będzie coś bronił (ew Mata za Pogbę, ale Mata to też mistrz defensywy nie jest) No i za Andera możnaby wrzucić kogoś z dobrym strzałem z dystansu i grającego troszkę wyżej, aniżeli Bask. Jeżeli Hiszpan jest midem z defensywną funkcją w jakichś 80%, to bym tutaj wrzucił takiego na 60-65%. No i wiadomo, klasowy LO i PO (Valencia powoli nie te lata)

E: widzę emotki nie wbiły, ech...
LearningtoFly
Dodano: 16.04.2018, 03:20
Po 2 latach można rzec, że jest lepiej niż za LVG czy Moyesa, ale bardzo daleko do ideału. Za dużo kompromitujących występów czy słabych wymęczonych zwycięstw, granych na zaciągniętych hamulcach. na dodatek policzek od Sevilli czy Britsol w Pucharach. W lidze daleko za Mistrzem już 2 sezon, korzystamy znacząco na słabości reszty(Chelsea, Arsenal)- ten sezon jest dosyć przeciętny w naszym wykonaniu, przypomina mi edycję 2014-15 - 1 sezon Luisa, czyli niezłe mecze przeplatane, blamażami i usypianiem widza.
Cóz kluczowe okienko i sezon 2018/19, który ma tak naprawdę pokazać gdzie jesteśmy. Jeśli będziemy prezentować podobną mizerię co dotychczas, to chyba nie widzę sensu współpracy z Mou. Liczę również na głębok lifting kadry, następny sezon z Youngami, Blindami może być bolesny.
RedDevils4life

Dodano: 18.04.2018, 17:49
Chciałbym ponownie odnieść się do naszych braków kadrowych. Jeżeli Liga Mistrzów to rozgrywki gdzie mamy pokazywać największa siłę to przytoczę pewne statystyki.

Fellaini:
Łączna liczba meczów rozegranych w United: 152
Bramki: 19
Asysty: 10

Spotkania w Lidze Mistrzów: 16 razy w kadrze, 7 występów od początku. 752 minuty rozegrane.

Blind:
Łączna liczba meczów rozegranych w United: 139
Bramki: 6
Asysty: 10

Spotkania w Lidze Mistrzów: 12 razy w kadrze, 11 występów od początku. 1016 minut rozegranych.

Darmian:
Łączna liczba meczów rozegranych w United: 81
Bramki: 1
Asysty: 4

Spotkania w Lidze Mistrzów: 14 razy w kadrze, 6 występów od początku. 510 minut rozegranych.

Schweinsteiger:
Łączna liczba meczów rozegranych w United: 35
Bramki: 2
Asysty: 3

Spotkania w Lidze Mistrzów: 6 razy w kadrze, 6 występów od początku. 423 minuty rozegrane.

Jak widać Ci piłkarze w większej lub mniejsze mierze stanowili o sile tego zespołu w ostatnich latach. Nie byli pierwszoplanowymi postaciami, po których ktoś oczekiwał odmiany gry. Ale zdecydowanie byli często poniżej poziomu tego klubu. Fellaini co prawda miał dobre momenty jako gość od zadań specjalnych. Ale przez te niespełna pięć sezonów wystąpił w bardzo dużej ilości spotkań. Wiadomo, że czasami można pozwolić sobie na rotację z teoretycznie słabszymi rywalami w grupie, ale chociażby poziom przeciętności wychodził u van Gaal, gdy nawet nie weszliśmy do fazy pucharowej. Jasne, to co zamierza grać menadżer to druga strona medalu. Styl też ma tutaj duże znaczenie. Ale żeby coś wygrywać potrzebujemy graczy o poziom wyżej. A jeżeli ktoś wypada z podstawowej jedenastki to należy mieć na ławce zawodników o odpowiednich umiejętnościach.

Z drugiej strony pojawiają się piłkarze, którzy są po prostu niewykorzystywani a mogliby dać dużo tej drużynie.

Herrera:
Łączna liczba meczów rozegranych w United: 155
Bramki: 16
Asysty: 24

Spotkania w Lidze Mistrzów: 9 razy w kadrze, 7 występów od początku. 543 minuty rozegrane.

Mata:
Łączna liczba meczów rozegranych w United: 183
Bramki: 39
Asysty: 32

Spotkania w Lidze Mistrzów: 13 razy w kadrze, 9 występów od początku. 739 minut rozegranych.

Oczywiście, że obydwoje mają sporą ilość łącznych występów w naszym klubie. Ich statystyki też są bardzo dobre. Ale chociażby taki Herrera, który w LM nie ma bramki ani asysty w naszym klubie. Gracz, od którego nie wymaga się tego a jednak potrafi to robić. Często w grupie gramy jakimiś rezerwami i według mnie to jest zły pomysł. Później przychodzi faza pucharowa i nagle zlepiony jest ten mocniejszy zespół, który w grupie zagrał powiedzmy 2/3 spotkania. Skoro taki Blind ma więcej minut w Lidze Mistrzów od Maty a Fellaini od Herrery to coś tutaj jest nie tak. Oczywiście Belg jest rok dłużej w klubie i często stanowił podstawowy skład. A w sezonie 13/14 zaszliśmy do ćwierćfinału, gdzie zagrał wówczas 326 minut. Co oczywiście jasno tłumaczy tą różnicę.

Nowy temat Nowy temat Odpowiedz Odpowiedz

Forum » Nasza kadra » Projekt Mourinho

Zaloguj się, aby móc dodawać posty!
» Przejdź do logowania