Kobbie Mainoo w sezonie 2025/2026 nie grał tak często, jakby tego chciał. Angielski pomocnik spróbuje odwrócić niekorzystną kartę pod wodzą Michaela Carricka, który objął zespół po Rubenie Amorimie.
» Kobbie Mainoo w pierwszej części sezonu 2025/2026 pełnił rolę rezerwowego w Manchesterze United | Fot. Press Focus
Mainoo nosił się z zamiarem opuszczenia Manchesteru United, bo miał problem z regularnymi występami u Rubena Amorima. Portugalczyk nie widział w 20-latku gracza wyjściowej jedenastki.
Na razie nie wiadomo, czy Michael Carrick będzie częściej korzystał z Mainoo. Przyszłość Anglika jest niepewna, bo młody pomocnik nadal nie uzgodnił nowego kontraktu z Manchesterem United. Obecna umowa wygasa w przyszłym roku.
– Będąc piłkarzem chcesz grać. Wykazałbym się natomiast większą cierpliwością, bo Kobbie Mainoo ma dopiero 20 lat. Trudno jest grać na środku pomocy Manchesteru United – stwierdził Ryan Giggs, legendarny skrzydłowy United, którego cytuje portal TribalFootball.
– To trochę jak z pozycją napastnika. Nie widać wielu młodych napastników w Manchesterze United, bo jest to trudna pozycja. Wszyscy natomiast czujemy, że Kobbie powinien dostawać więcej minut. Ale musi być cierpliwy.
– Nadal jest młody, nadal uczy się fachu. Kiedy dostanie szansę, to powinien ją wykorzystać. Powiedziałbym mu więc, żeby został – dodał Giggs.
Manchester United najbliższe spotkanie rozegra w sobotę 17 stycznia. Czerwone Diabły zmierzą się na Old Trafford z Manchesterem City (13:30).
vieeeri: Mega jestem ciekawy jego polrocza pod Carrickiem. Jezeli to Carras powiedzial, ze Mainoo ma zadatki na granie wyzej to on tylko w 4-3-3 ma miejsce. Nikt nie bedzie gral ustawieniem spcjalnie pod nasz generacyjny talent
Wszystkie komentarze są własnością ich twórców. Serwis DevilPage.pl nie ponosi żadnej odpowiedzialności za treści komentarzy. W przypadku nagminnego łamania zasad netykiety osoby będą banowane bez możliwości odwołania.
Wiedziałeś? Każdego sezonu w Teatrze Marzeń, podczas meczów, sprzedawanych jest około 325 000 litrów piwa, 265 000 litrów zimnych napojów i 250 000 litrów gorących napojów.