Oceny pomeczowe: Luton Town – Manchester United 1:2

» 18 lutego 2024, 20:05 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United dopisał na swoim koncie trzy punkty po meczu z Luton Town (2:1). Jak występ piłkarzy Erika ten Haga na Kenilworth Road ocenili użytkownicy DevilPage.pl oraz dziennikarze Manchester Evening News? Oto noty za niedzielne spotkanie.
» Kobbie Mainoo rozegrał niezłe spotkanie na Kenilworth Road | Fot. Press Focus
Andre Onana
Przy bramce Carltona Morrisa mógł wykazać się większą cierpliwością. Problemy Manchesteru United zaczynały się jednak przed Andre Onaną.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.53

Diogo Dalot
Zanotował jedną przyzwoitą interwencję w pierwszej połowie. Powinien spisać się lepiej po świetnym podaniu od Onany.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6

Raphael Varane
Francuski defensor zachował spokój na Kenilworth Road. Najlepszy z obrońców Manchesteru United.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6.07

Harry Maguire
Sprezentował ekipie Luton Town sytuację podbramkową. Za cyniczny faul upomniany żółtą kartką. Został zmieniony w przerwie.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 4.67

Luke Shaw
Wykurował się na spotkanie, ale nie wytrwał do końca pierwszej połowy. Kolejna kontuzja Anglika w tym sezonie.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 4.81

Kobbie Mainoo
Jedyny piłkarz, który potrafił kontrolować piłkę w szeregach United. Starsi koledzy powinni brać z niego przykład.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 6.74

Casemiro
Zagrał tak samo jak na Villa Park. Dał przeciwnikom zdominować środek pola. Złapał żółtą kartkę i był na cenzurowanym. Na drugą połowę nie wyszedł.
MEN: 3/10 DevilPage.pl: 3.98

Alejandro Garnacho
Zanotował asystę przy bramce Rasmusa Hojlunda. Zmarnował kilka wybornych okazji, w tym sytuację jeden na jednego.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.09

Bruno Fernandes
Jeden z najgorszych zawodników z piłką przy nodze. Nie podejmował dobrych wyborów. W drugie połowie było nieco lepiej.
MEN: 4/10 DevilPage.pl: 4.37

Marcus Rashford
Zmusił Thomasa Kaminskiego do interwencji na początku spotkania, ale w pierwszej połowie nie był dużym zagrożeniem dla Luton Town.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.02

Rasmus Hojlund
W ekspercki sposób otworzył wynik spotkania. Przy drugiej bramce przytomnie skierował futbolówkę do bramki klatką piersiową. Ciężko pracował przez cały mecz.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.33

Zmiennicy:

Victor Lindelöf (za Shawa 45')
Dużo lepszy występ na lewej stronie obrony niż na Villa Park.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.44

Jonny Evans (za Maguire'a 46')
Zagrał lepiej niż Harry Maguire. Dobrze czytał grę i wygrywał pojedynki o górną piłkę.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 6.6

Scott McTominay (za Casemiro 46')
Zdecydowanie bardziej zdyscyplinowany niż Casemiro.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.4

Sofyan Amrabat (za Hojlunda 86')
Wszedł na boisko, aby Manchester United utrzymał prowadzenie.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.37

Luton Town – Manchester United 1:2. Początek kosmiczny, styl zwycięstwa tragiczny
Ten Hag po wygranej z Luton: Liczmy się w wyścigu o TOP 4

Komentarze (20)

Czarny82r: Fajnie że Hojlund w gazie, Mainoo rewelka fajna kontrola piłki i kilka efektownych dryblingów, Garnacho - to nie był jego mecz, mógł postawić kropkę nad ''i'', Bruno - tragedia jak nie on, Rashford - całkiem przyzwoicie brak szczęścia przy kilku strzałach fajne przecinające podania do Garnacho. Casemiro - nie może odnaleźć formy sprzed kontuzji, obrona przyzwoicie oprócz Maguiera - to nie był jego mecz. Onana no cóż... DDG tęsknimy.
» 19 lutego 2024, 15:00 #20
Phelek: Rashford 5,02? xD. Brawo devilpage xDDD
» 19 lutego 2024, 14:18 #19
Czarny82r: Oddał kilka mocnych strzałów, kilka fajnych zagrań przecinających do kolegów. Często faulowany. Ocena 5 jak najbardziej zasłużona.
» 19 lutego 2024, 14:54 #18
Skiba: Od bardzo ale to bardzo dawna nie widziałem tak trafnych ocen od MEN
» 19 lutego 2024, 00:46 #17
Ferenvacros: Pozwolę sobie ocenić kilku piłkarzy dzisiaj ale ocena pokrywa się w prawie każdym meczu.
1. Onana- może bronią go statystyki liczbowe ale nie pewność gry. Wpuszcza babole lub dziwnie się zachowuje na linii. Źle wychodzi do dośrodkowańm. Myślę a nawet jestem pewien że DGG by wyciągnął bramke dla Luton.
2. Shaw stara ale widać że coś mu doskwiera. Wyleczyć go i nikt mu ambicji i walki nie odbierze.
3. Varane za wolny za toporny. Dziś już takimi obrońcami się nie gra ale ogólnie dzisiaj dobry mecz.
4. Harry Harry Harry. Totalna iluzja obrońcu. Spóźniony, wolny, źle się ustawia. Bramkarz nigdy nie wie co odwali. Zawsze ratuje swój błąd faulem.
5. Dalot- w obronie klasa, zabrakło jego dośrodkowań bo to potrafi. Ogólnie dobry występ i dobra formą
6. Mainoo występ na dobrym poziomie. Rozwija się
7. Casemiro wiek nie ten by grać cały czas na takim poziomie. Ewidentnie jego pozycja do obsadzenia. Walczy stara się ale nie nadąża.
8. Garnacho podziwiam go i uwielbiam ale czasami musi widzieć kolegów. Gra sam i jest pazerny. Z jednej strony to plus ale liczy się drużyna a nie on.
9. Rash- tej to najchętniej wszyskto by robił sam. Zero gry zespołowej. Męczy się jak ma grać w schemacie. Najlepiej wszystkie piły do niego a on będzie strzelał. Czas mu wytłumaczyć że jest 11 piłkarzy i podawać to nie grzech.
10. Bruno- za dużo w nogach i brak przypisanej pozycji. Biega od lewej do prawej. Słaby meczm potrzebuje rywalizacji. Tylko wtedy będzie grał na swoim poziomie. Dziś słabo. Był wszędzie i nigdzie.
11. Hojlund wygrał nam mecz. Razem z Garnacho bawią się przeciwnikami ale we 2 wiele nie zrobią.
» 18 lutego 2024, 22:43 #16
Skiba: Akurat dzisiaj Rash na mały plus.
» 19 lutego 2024, 00:49 #15
Leh: Widać, że "ocena pokrywa się w prawie każdym meczu", zwłaszcza w przypadku Rashforda. Gdzie on wczoraj zachował się samolubnie? W drugiej połowie to on stwarzał sytuacje, jak choćby dwie dla Garnacho - po jednej powinien mieć asystę.
Strzela wtedy, kiedy ma strzelać, drybluje kiedy ma dryblować. Stwarzał zagrożenie, zabrakło bramki, ale czepianie sie o brak podań wczoraj to absurd.
» 19 lutego 2024, 12:10 #14
ziajce7: Przerażające jest to, że duet Barkley-Sambi Lokonga zdominował w środku pola tercet Case, Kobbie i Bruno. Do tego kolejna kontuzja Shawa - już sam nie wiem co o tym myśleć. Trudno szukać jakiegoś ofensywnego impulsu na ławce, a przydałaby się jakaś alternatywa dla Rashforda i Garnacho.

Cieniutki to był mecz. Zostaje jak najszybciej wyciągnąć wnioski i zapomnieć o reszcie.
» 18 lutego 2024, 21:29 #13
Litosci: Tak naprawdę to gdybyśmy byli topowym klubem to garnacho i rash byliby wkasnie tym impulsem z ławki
» 18 lutego 2024, 23:00 #12
lecho: Z jednej strony, nerwówka, z drugiej chyba całe top6 tu miało nerwówki, więc nie ma co dramatyzować. Luton to dużo solidniejsza drużyna, niż pokazuje miejsce w tabeli.

NATOMIAST nie zmienia to faktu, że Casemiro prezentował się na ich tle tragicznie, Dalot znowu był elektryczny, a Shawowi wystarczyło zdrowia na 45 minut. Kiepsko to wygląda z tyłu i w sumie trudno winić za to ten Haga, bo on po prostu zestawia to najlepiej, jak się da, z tych piłkarzy, którzy akurat są zdrowi.

Warto też się zastanowić, co dzieje się z Brunem. Sytuacja bramkowa ewidentnie pokazała, że ma jakiś kryzys, bo Fernandes w topce pyknąłby lobika do wrzucenia na social media Premier League. Niby ma liczby, niby dobrze bije stałe fragmenty, ale bardzo często gra na alibi, bez brania odpowiedzialności. Przydałby mu się jakiś reset.

Za to pewno na plus Mainoo, Garnacho (choć za niewykorzystane 1v1 powinien mieć ekstra treningi z Bennim) i, mimo wszystko, Rash, bo przynajmniej decyzje podejmuje dobre i widać, że wraca mu pewność siebie.

Ale gwiazdą jest w 100% Hojlund, chłopak odpalił, aż miło. Zobaczcie, jak on gra. Nie tylko strzela, ale i jest pierwszy do pressowania, przez cały mecz ostro walczy z obrońcami, biega do piłek. Gdy schodził z boiska, wyglądał jak zawodnik MMA, a nie jak piłkarz. O to chodzi w graniu w koszulce United.
» 18 lutego 2024, 21:23 #11
Litosci: Bruno to by się przydał transfer do jakiegoś klubu gdzie miałby szanse na trofea
» 18 lutego 2024, 23:02 #10
b4u2h0: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.02.2024 23:26

Zgadzam się z kolegą lecho
» 18 lutego 2024, 23:23 #9
Skiba: Ja bym jeszcze do tego dołożył Evansa. Dzisiaj Pan profesor.
» 19 lutego 2024, 00:45 #8
Cwr91: Kobbie Mainoo - lubię oglądać tego piłkarza w akcji. Jego panowanie nad piłką, umiejętność utrzymania się przy piłce w asyście 2-3 przeciwników w jego wykonaniu wygląda mega łatwo
» 18 lutego 2024, 21:03 #7
s4m: Latem musi przyjść ktoś z kim Bruno będzie musiał konkurować o miejsce w 11.
» 18 lutego 2024, 20:59 #6
BekaaZPL: Komentarz zedytowany przez usera dnia 18.02.2024 21:17

Wirtz lub Mount xD
» 18 lutego 2024, 21:13 #5
kamtor: W 80 minucie powinni zejść Bruno i garnacho oddychali już rekawami
» 18 lutego 2024, 20:25 #4
MikeMU: bruno to coś smutnego co ostatnio gra, najgorsze że ma pretensje do wszystkich do okoła
» 18 lutego 2024, 20:06 #3
GS8GS: W poprzednim sezonie pod koniec było podobnie. Z resztą w tym też bywał niechlujny.
Jednak Bruno ma coś takiego że pomimo błędnych decyzji czy niecelnych podań. A to coś ustrzeli, a to asystuje, i to zamazywało jego obraz gry.

Liczyłem że Mount jest sprowadzany aby go odciążyć. Ale chyba faktycznie trzeba realnie zacząć myśleć o zawodniku który będzie jego zmiennikiem i będzie go sportowo naciskał.
» 18 lutego 2024, 20:43 #2
DannyJ: Bruno niestety nie ma zmiennika - gra słabo, z fatalnymi decyzjami np. dzisiaj przy kontrach. Mowa ciała … tragedia - fochy i machanie rękami. Jego największy problem to brak zmiennika który go pociśnie.
» 18 lutego 2024, 20:48 #1