Ten Hag po meczu z FC Kopenhagą: Czerwona kartka wszystko zmieniła

» 9 listopada 2023, 08:04 - Autor: matheo - źródło: manutd.com
Erik ten Hag nie krył swojego rozczarowania po końcowym gwizdku meczu z FC Kopenhagą. Manchester United przegrał na Parken 3:4 po szalonym spotkaniu i kontrowersyjnych decyzjach arbitra.
» Erik ten Hag nie był w dobrym humorze po meczu z FC Kopenhagą | Fot. MUTV
Manchester United prowadził w stolicy Danii już 2:0, ale obraz meczu zmieniła czerwona kartka dla Marcusa Rashforda. FC Kopenhaga zdołała doprowadzić do remisu 2:2 jeszcze przed przerwą. Choć w drugiej połowie Czerwone Diabły znów objęły prowadzenie za sprawą bramki Bruno Fernandesa, to grając w osłabieniu nie utrzymały korzystnego wyniku.

– Pierwsze 25 minut, przed czerwoną kartką, graliśmy bardzo dobrze – stwierdził Erik ten Hag po spotkaniu w Kopenhadze.

– Myślę, że to były najlepsze minuty w wykonaniu naszej drużyny w tym sezonie. Byłem bardzo zadowolony z tego występu. Strzeliliśmy dwa świetne gole. Później czerwona kartka zmieniła wszystko.

– W przerwie byliśmy bardzo zawiedzeni, bo straciliśmy dwie bramki. Wcześniej kontrolowaliśmy sytuację. Te bramki nie powinny się liczyć. Pierwsza padła z pozycji spalonej, a druga to bardzo miękki, wręcz zawstydzający, rzut karny.

– Wyciągamy pozytywy z tego spotkania. Kontrolowaliśmy mecz. W dziesiątkę również utrzymywaliśmy się przy piłce. To jest pozytyw. Do momentu czerwonej kartki dyktowaliśmy warunki gry, rozgrywaliśmy piłkę, zmienialiśmy strony, zdobyliśmy dwie wspaniałe bramki.

– Jesteśmy oczywiście rozczarowani i wszyscy kibice są bardzo rozczarowani – dodał Ten Hag.

Manchester United przed listopadową przerwą na kadrę rozegra jeszcze jedno spotkanie. Czerwone Diabły zmierzą się w sobotę z Luton Town na Old Trafford.