Manchester United złożył do tej pory trzy oferty za angielskiego pomocnika.
Ostatnia propozycja Czerwonych Diabłów opiewała na 55 milionów funtów, ale została odrzucona przez londyński klub. Chelsea domaga się za swojego zawodnika 65 milionów funtów.
Manchester Evening News informuje, że John Murtough, dyrektor sportowy Manchesteru United, jest przekonany, że Chelsea zawyżyła cenę za Mounta. Kontrakt Anglika z The Blues obowiązuje bowiem tylko do czerwca 2024 roku.
Manchester United jest gotowy odpuścić negocjacje z Chelsea, bo nie chce przepłacać za zawodnika. Czerwone Diabły nie mogą nadwyrężyć budżetu, bo latem zamierzają sprowadzić też klasowego napastnika.
Na razie nie wiadomo, czy Manchester United wróci z czwartą ofertą za Anglika. Trzecia propozycja miała być finalną w wykonaniu Czerwonych Diabłów.