De Zerbi rozczarowany po półfinale z Manchesterem United. „Zasłużyliśmy na wygraną”

» 24 kwietnia 2023, 10:04 - Autor: matheo - źródło: tribalfootball.com
Roberto De Zerbi był niepocieszony faktem, że Brighton & Hove Albion pożegnał się z Pucharem Anglii. Mewy odpadły z turnieju po emocjonującej serii rzutów karnych z Manchesterem United.
» Roberto De Zerbi był niepocieszony odpadnięciem z Pucharu Anglii | Fot. Press Focus
Podstawowy czas gry i dogrywka nie wyłoniły zwycięzcy na Wembley. Spotkanie zakończyło się remisem 0:0 i do wyłonienia finalisty konieczna była seria jedenastek. Te lepiej strzelali piłkarze Czerwonych Diabłów. W ekipie Brighton pomylił się Solly March.

– Myślę, że to będzie zły wieczór, bo ten finał to było nasze marzenie – stwierdził De Zerbi po meczu na Wembley.

– Rozmawiałem z piłkarzami w szatni i powiedziałem im, że musimy zamknąć ten rozdział. Teraz trzeba myśleć tylko o dalszej części sezonu.

– Jeśli w środę wyjdziemy na mecz i będziemy myśleć o Wembley, to nie wygramy.

– Zasłużyliśmy na wygraną, takie jest moje zdanie. Zasłużyliśmy na wygraną, bo graliśmy lepiej i mieliśmy więcej okazji do zdobycia bramki. W połowie drugiej części meczu cierpieliśmy. Przez resztę czasu graliśmy na połowie przeciwnika – dodał De Zerbi.

Manchester United i Brighton w tym sezonie spotkają się jeszcze raz. Czerwone Diabły pojadą na The Amex 4 maja, aby walczyć o ligowe punkty.