Argentyna - Chorwacja 3:0. Lisandro Martinez w finale Mistrzostw Świata 2022

» 13 grudnia 2022, 21:54 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Reprezentacja Argentyny nie dała szans Chorwacji w półfinałowym meczu Mistrzostw Świata 2022. Kadra Albicelestes we wtorkowy wieczór wygrała 3:0 (2:0).
» Lisandro Martinez awansował z reprezentacją Argentyny do finału Mistrzostw Świata w Katarze
Manchester United w wielkim finale MŚ 2022 będzie miał przynajmniej jednego przedstawiciela. Barw Argentyny broni Lisandro Martinez. Środkowy obrońca Manchesteru United w meczu z Chorwacją pojawił się na boisku w 62. minucie, zmieniając Leandro Paredesa.

Wynik spotkania w 34. minucie otworzył Lionel Messi, który pewnie wykorzystał rzut karny po faulu Dominika Livakovicia na Julianie Alvarezie. Argentyńczycy na 2:0 podwyższyli jeszcze przed przerwą za sprawą Alvareza.

Po zmianie stron Argentyna kontrolowała przebieg meczu. W 69. minucie ostatecznie zgasły nadzieje Chorwatów na korzystny rezultat. Indywidualną akcją w polu karnym błysnął Lionel Messi, wyłożył piłkę do Juliana Alvareza, który drugi raz wpisał się na listę strzelców.

Argentyna w wielkim finale Mistrzostw Świata w Katarze zmierzy się ze zwycięzcą półfinału Francja – Maroko. Spotkanie to odbędzie się w środę 14 grudnia o 20:00. W kadrze Trójkolorowych zobaczymy Raphaela Varane’a.

Finał MŚ 2022 zaplanowany jest na niedzielę 18 grudnia na godzinę 16:00.