Oceny pomeczowe: Omonia Nikozja - Manchester United 2:3

» 6 października 2022, 21:32 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United zgodnie z przewidywaniami pokonał Omonię Nikozja (3:2) w 3. kolejce Ligi Europy. Zwycięstwo nie przyszło jednak Czerwonym Diabłom łatwo. Jak występ piłkarzy Erika ten Haga ocenili dziennikarze Manchester Evening News i użytkownicy DevilPage.pl? Oto oceny za czwartkowe spotkanie.
» Cristiano Ronaldo zanotował asystę w meczu z Omonią Nikozja, ale zmarnował wiele sytuacji
David de GeaDavid de Gea
Poza straconymi bramkami nie miał zbyt wiele pracy w tym meczu, bo Manchester United zdominował posiadanie piłki.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.02

Diogo DalotDiogo Dalot
Dobry występ, ale nie pokazał niczego wielkiego w ofensywie i defensywie. Kontynuuje swoją serię startów w podstawowej 11.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.19

Victor LindelöfVictor Lindelöf
Kilka razy dał się wyprzedzić rywalowi i zabrakło go przy straconym golu, choć to nie on zawinił.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 4.93

Lisandro MartinezLisandro Martinez
Pierwszą połowę kończył jako najlepszy ofensywny piłkarz Manchesteru United. Robił użytek ze swoich przeszywających podań.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 5.77

Tyrell MalaciaTyrell Malacia
Niedokładny przed i po straconym golu. To jego błąd zapoczątkował kontrę Omonii. Zmieniony w przerwie w drugim meczu z rzędu.
MEN: 3/10 DevilPage.pl: 3.29

CasemiroCasemiro
Znów nie miał wielkiego wpływu na grę, co może opóźnić jego start w Premier League o kolejny tydzień.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 4.48

Christian EriksenChristian Eriksen
Dość naiwnie pozostawił bez opieki Karima Ansarifarda, który otworzył wynik spotkania. Nie był w optymalnej dyspozycji.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.29

AntonyAntony
Zmarnował niezłą okazję przy stanie 0:0, zmusił też do interwencji Fabiano. W drugiej połowie był bardziej uważny.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.51

Bruno FernandesBruno Fernandes
Przelobował bramkarza, ale trafił w poprzeczkę. W drugiej połowie zszedł za Martiala.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 4.6

Jadon SanchoJadon Sancho
Miał szczęście, że zaczął mecz w pierwszym składzie. Często frywolny z piłką przy nodze. Zmieniony w przerwie.
MEN: 3/10 DevilPage.pl: 3.62

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo
Zmusił Fabiano do dobrej interwencji, zanotował asystę przy golu Rashforda. Zmarnował kilka okazji.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 4.07

Zmiennicy:

Marcus RashfordMarcus Rashford (za Sancho 46’)
Zesłanie go na ławkę podziałało. Rashford strzelił po ośmiu minutach od wejścia na boisko. Później dostawił nogę i przesądził o wyniku.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.19

Luke ShawLuke Shaw (za Malacię 46’)
Lepszy występ od Tyrella Malacii.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.93

Anthony MartialAnthony Martial (za Fernandesa 62’)
Wszedł na boisko i szybko wpisał się na listę strzelców. Powinien zacząć mecz z Evertonem od początku.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 7.79