Oceny pomeczowe: Manchester United - Liverpool 2:1

» 22 sierpnia 2022, 23:47 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United pokonał Liverpool (2:1) w szlagierze 3. kolejki Premier League. Jak występ piłkarzy Erika ten Haga ocenili dziennikarze Manchester Evening News i użytkownicy DevilPage.pl? Oto oceny za poniedziałkowe spotkanie.
» Marcus Rashford wpisał się na listę strzelców w meczu z Liverpoolem
Manchester United zgarnął trzy punkty w Bitwie o Anglię dzięki bramkom Jadona Sancho i Marcusa Rashforda.

David de GeaDavid de Gea
Dobrze wychodził z bramki w pierwszej połowie i zanotował trzy ważne interwencje w drugiej. Miał pecha, że został pokonany przez Mohameda Salaha.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.05

Diogo DalotDiogo Dalot
Pokazał się dużo lepiej na tle Luisa Diaza niż w okresie przygotowawczym. Agresywny w atakach. Powstrzymał Kolumbijczyka.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 6.76

Raphael VaraneRaphael Varane
Varane pokazał, że jest najlepszym środkowym obrońcą w Manchesterze United. Po profesorsku dowodził młodą linią obrony.
MEN: 9/10 DevilPage.pl: 7.77

Lisandro MartinezLisandro Martinez
Nie dał chwili wytchnienia Mohamedowi Salahowi i Jamesowi Milnerowi od pierwszej minuty. Uratował zespół przed samobójem Bruno.
MEN: 9/10 DevilPage.pl: 8.74

Tyrell MalaciaTyrell Malacia
Obiecujący pełny debiut. Miał wystarczającą pewność siebie, aby brać się za stałe fragmenty. Bronił solidnie.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 8.6

Christian EriksenChristian Eriksen
Zachował ogromny spokój i zapoczątkował bramkową akcję Jadona Sancho. Można było na nim polegać, gdy miał piłkę.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.16

Scott McTominayScott McTominay
Stopniowa poprawa względem meczu z Brighton. Był zdyscyplinowany i zagrał tak, jak powinien defensywny pomocnik.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.29

Anthony ElangaAnthony Elanga
Przestrzelił w dogodnej sytuacji na początku spotkania, ale odkupił winę asystą przy golu Sancho. Zszedł w przerwie, a zmiana nie była wymuszona kontuzją.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.34

Bruno FernandesBruno Fernandes
Zagrał więcej efektywnych podań w pierwszych 10 minutach, niż przez cały ostatni rok. Później widać było regres. Próbował wymusić karnego.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.87

Jadon SanchoJadon Sancho
Zdobył gola z dużą łatwością i pobudził stadion. Nie atakował nieustannie, ale był największym zagrożeniem z przodu.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.76

Marcus RashfordMarcus Rashford
Zagrał na szpicy, ale w pierwszej połowie zmarnował kilka okazji. W drugiej połowie już się nie pomylił.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.38

Zmiennicy:

Anthony MartialAnthony Martial (za Elange 46')
Zagrał lepiej niż Elanga. Asysta przy golu Rashforda.
MEN: 8/10 DevilPage.pl: 7.44

FredFred (za Sancho 70')
Zapewnił dodatkowe wsparcie linii pomocy.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.08

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo (za Rashforda 85')
Posłał piłkę z woleja w trybuny.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.47

Aaron Wan-BissakaAaron Wan-Bissaka (za Dalota 85')
Pierwszy występ w sezonie.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.52

Donny van de BeekDonny van de Beek (za Eriksena 85')
Późno pojawił się na boisku.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.68

Sancho: Ostatni tydzień bardzo nas bolał i musieliśmy wrócić do gry
Ten Hag po wygranej: To dopiero początek

Komentarze (22)

czarli168: Walczyli i biegali do końca, dalej jestem w szoku że taka odmiana po tygodniu. Oni chyba sami siebie zaskoczyli. Można się trochę czepiać tylko McTominaya, bo delikatnie odstawał od reszty. Przez cały mecz tylko jedna głupia strata Bruno a tak to bez zabawy, długa piła albo bez ryzyka w aut. Tak się gra, do przodu, bez możliwości dania szansy na przejęcie piłki. Shaw i Maguire niestety często grają do najbliższego, to powoduje pressing rywala i proszenie się o stratę. Jest jest jeszcze sporo do poprawy, zwłaszcza w operowaniu piłką dłuższymi fragmentami. Liverpool ma kryzys, nie wygrali wczoraj The Reds z poprzedniego sezonu. Jednak to był impuls to czegoś dobrego, już nie mogę się doczekać następnego meczu.
» 23 sierpnia 2022, 18:48 #21
Czarny82r: Ważne że Martial złapał cenne minuty bo zagrał całą drugą połowę i sądzę że wyjdzie w pierwszym składzie na Southampton
» 23 sierpnia 2022, 16:06 #20
Klimaa: Malacia naprawdę pokazał charakter! Już dawno nie widziałem takiej energii u kogoś z naszej drużyny. Naprawdę zapowiada się fajny zawodnik.
» 23 sierpnia 2022, 08:26 #19
ziomboy777: Fernandez jak dla mnie 4/10... Max 5/10... Najbardziej irytujący piłkarz/primadonna na boisku
» 23 sierpnia 2022, 07:38 #18
Dodge: Nie licząc przypadkowej bramki to 2 najgroźniejsze sytuacje Liv to strzały zawodników Manchesteru xd
W pierwszej połowie powinno być 3:0, a w drugiej spokojnie można było zdobyć 2.
Do 80minuty można powiedzieć, ze zdeklasowali Liverpool.
» 23 sierpnia 2022, 12:51 #17
emil1986x: Mctominay dziś na swoim poziomie mierny ale zaskoczył mega prostopadłym podaniem ale raz do roku i wąż piernie na ławkę z takimi zawodnikami
» 23 sierpnia 2022, 01:03 #16
swees: No no to podanie takie w stylu De Bruyne było ;p
» 23 sierpnia 2022, 03:53 #15
b4u2h0: Mierny to jest ten komentarz i do tego zbędny. Scott zagrał bardzo dobrze mało strat parę ładnych piłek prostopadłych przyspieszajacych akcje. W pierwszej kolejce zagrał fatalnie to fakt i za to można to ganić, ale wczoraj żadnego błędu.
P S brawo za argumentację tych kiepskich wypocin
» 23 sierpnia 2022, 11:58 #14
Szewc: Fernandes tylko 6/10? Ja rozumiem, że z próbą wymuszania karnego to lipa, i że chłop macha rękami niczym CR7, ale walczył dziś bardziej niż nasi defensywni pomocnicy. Opaska kapitańska chyba zrobiła cuda, bo tak walecznego Portugalczyka nie widziałem od miesięcy. Biegał od jednego gracza Livepoolu do drugiego, cisnął za każdym razem i nie odpuszczał nawet gdy sprawa wydawała się stracona (podanie wślizgiem do Elangi). Świetny występ gdzie zaangażowaniem ustępował chyba jedynie Martinezowi i Malacii.
» 23 sierpnia 2022, 00:22 #13
brazylianwisnia: Komentarz zedytowany przez usera dnia 23.08.2022 00:34

Bruno właściwie strzelił samobója i tylko cud go uratował. Miał też mega groźna stratę przed polem karnym i jak dla mnie to wyglądał gorzej od Eriksena w pierwszej połowie. 7/10 byłoby uczciwie.
No i zmarnowana świetna okazja kiepskim przyjęciem.
» 23 sierpnia 2022, 00:33 #12
cyprian: Komentarz zedytowany przez usera dnia 23.08.2022 03:15

Nie no błagam 6/10, 7/10? Przecież gość nie dał ani jednego podania otwierającego bramkę, a od tego jest na boisku. Zaliczył kilka głupich strat, w tym jedną karygodną! W 100% okazji piłka mu odskakuje na 2 metry. Żółta kartka za symulkę w polu karnym bez żadnego kontaktu, gdzie chłop wie że jest VAR?? Później głupia kłótnia o piłkę po straconym golu, inny sędzia dałby po żółtej i kończylibyśmy mecz w 10.... no i ten strzał na własną bramkę, który zablokował Martinez... nie mam pojęcia co on chciał zrobić, ale uderzył jak do bramki przeciwnika. Osobiście nieraz miałem wrażenie jakby sabotował nasz zespół. Także ocena 6 jest bardzo łaskawa.
» 23 sierpnia 2022, 03:11 #11
MatiMU10: @cyprian
Nie przesadzaj bo w 1 połowie powinien mieć dwie asysty jakbys Elanga z Rashfordem strzelili to co mieli, więc nie mów że ani jednego podania nie dał
» 23 sierpnia 2022, 09:34 #10
Dodge: Fernandezowi służy opaska. Oby dłużej u niego została.
» 23 sierpnia 2022, 12:53 #9
CRtheSaviour: No, środek obrony zagrał koncert.
» 23 sierpnia 2022, 13:09 #4
rizx: Dla mnie wejście Ronaldo na boisku było karygodne, wchodzi chłop w 85 minucie, wynik 2-1, bronimy się, a Cristiano nawet nie chce się biegać czy zakładać pressingu. To po co do cholery on jest na tym boisku, to już Garnacho byłby przydatniejszy, a z pewnością bardziej ruchliwy
» 23 sierpnia 2022, 00:05 #3
Klimaa: Sto procent racji. Kompletnie nic nie robił dla drużyny. Jak mówisz Garnacho biegałby od jednej do drugiej strony nawet dostająć żółtą kartkę.. ;)
» 23 sierpnia 2022, 08:27 #2
RedOskar18: Posłał piłkę z woleja w trybuny XD idealny opis
» 22 sierpnia 2022, 23:48 #1