Cavani z szansami na występ od pierwszej minuty w meczu z Burnley

» 29 grudnia 2021, 15:17 - Autor: matheo - źródło: Sky Sports
Edinson Cavani wpisał się na listę strzelców w ostatnim meczu Manchesteru United z Newcastle United (1:1). Urugwajczyk ma spore szanse, aby czwartkowe spotkanie z Burnley rozpocząć w podstawowym składzie.
» Edinson Cavani może zagrać od pierwszej minuty w meczu z Burnley
Cavani pojawił się na boisku w drugiej połowie meczu z Newcastle United. Doświadczony napastnik w 71. minucie zdobył dla Manchesteru United bramkę na wagę jednego punktu.

Urugwajczyk w sezonie 2021/2022 zanotował zaledwie dziewięć występów. Wpływ na taki stan rzeczy miały liczne drobne urazy. Ostatnio Cavani leczył kontuzję ścięgna.

Ralf Rangnick pytany przed meczem z Burnley, czy Cavani jest w wystarczająco dobrej formie fizycznej, aby zagrać z The Clarets od początku, odpowiada: – Tak. Przez ostatnie dwa dni mocno zastanawiałem się, czy wystawić go od pierwszej minuty w starciu z Newcastle United.

– Rozmawiałem z nim dzień przed meczem i nie czuł się komfortowo, aby zagrać od początku. Nie wiedział dokładnie w jakiej jest formie.

– Gdy po pierwszej połowie przegrywaliśmy z Newcastle United, to jasne stało się, że musimy zaryzykować i potrzeba zmian. To dlatego wprowadziłem Edinsona i Jadona w przerwie – dodaje Rangnick.

Początek spotkania Manchester United vs Burnley w czwartek 30 grudnia o 21:15.

Rangnick liczył na szybsze postępy piłkarzy Manchesteru United
Lindelof przekazał wiadomość kibicom Manchesteru United

Komentarze (17)

Klimaa: Oby wszedł od 1 minuty bo coś zmienić po prostu trzeba. Dzisiaj jest szansa aby zagrały inne nazwiska niż zazwyczaj.
» 30 grudnia 2021, 19:02 #16
dabro90: Mam wrażenie, że połowa komentujących przeczytała sam tytuł
» 29 grudnia 2021, 20:45 #15
Rashy10: Niestety co raz częściej widzę, że ludzie są leniwi i czytają tylko "po łebkach" albo w ogóle i później dyskutują lub dziwią się, że czegoś nie wiedzą.
» 30 grudnia 2021, 10:12 #14
8ball: Z szansami? Gość o ile będzie dysponowany to konieczność w najbliższym meczu.
» 29 grudnia 2021, 18:59 #13
DevoMartinez: Z nim na szpicy mamy pewną warotść dodaną. Czyli nawet jak nie strzeli bramki to tyra i w presingu i wraca pomagac w obronie w gorszych momentach. Spokojnie mogłby grać obok Ronaldo o ile nauczą się nie dublować swoich pozycji.
» 29 grudnia 2021, 18:11 #12
bebe69: Albo zamiast Ronaldo
» 29 grudnia 2021, 18:28 #11
DevoMartinez: Tego nie chciałem sugerować bo to jak wkładanie kija w mrowisko. Ale dla mnie Cavani > Ronaldo. Po pierwsze ma nawyki prawdziwej 9tki ale co ważniejsze daje coś ekstra zawsze kiedy gra. Nawet jak nie strzela bramek to jest ciągle w ruchu, pierwszy do presingu, w cięższych momentach potrafi wspierać nawet głęboko w obronie. Do tego gra nie jest tak jednowymiarowa, że tylko Ronaldo i piłka do niego powinna iść. Ale to moje zdanie.
» 29 grudnia 2021, 19:02 #10
Diabelek7: Jak widzę to ronaldo bardziej haruje na boisku niż taki rashford, i nie zapominaj że to dzięki niemu united wyszli z grupy z pierwszego miejsca w lidze mistrzów.
» 29 grudnia 2021, 19:58 #9
DevoMartinez: No nie wiem, w ostatnim meczu Ronadlo ruszył do presingu chyba 6 razy a Rashford z 14. Nawet Greenwood miał ich więcej niż portugalczyk mimo, że grał tylko 45 minut.
» 29 grudnia 2021, 20:39 #8
Diabelek7: Komentarz zedytowany przez usera dnia 29.12.2021 23:29

Ty wymagasz od 37 letniego piłkarza że ma preesować przez cały mecz, jaja sobie robisz i dla mnie dobrze że nie pressuje jak szalony bo gość wie doskonale że nie jest już młodzieniaszkiem i wie że może nabawić się poważnej kontuzji, gość został kupiony żeby strzelać bramki a nie pressować. nie żeby wcale nie pressował ale nie wymagajcie od niego wysokiego pressingu przez 90 minut.
» 29 grudnia 2021, 23:29 #7
Atlantic: Diabelek7, szybko zmieniłeś argumentację xD Najpierw mówisz, że haruje więcej niż Rashford, a potem, jak ci udowodniono, że tak nie jest, to mówisz, że nie można od niego wymagać, żeby harował więcej. Zastanów się o co w sumie ci chodzi
» 29 grudnia 2021, 23:53 #6
AUDIoooo: Pewnie chodzi o ja > ty ;)
» 30 grudnia 2021, 01:44 #5
Batigol222: No ja myślę, bo poszedł do pierwszego składu w FPL, a po tym, co odwalił Salah to jakieś porządne punkty się przydadzą. Coś czuję, że jutro El Matator załaduje trzy brameczki.
» 29 grudnia 2021, 17:40 #4
Piotrek1991d: Cavani powinien zagrac od poczatku w miejsce Rashforda ktory jest w fatalnej dyspozycji
» 29 grudnia 2021, 17:32 #3
bebe69: Powinien zagrać za Ceera
» 29 grudnia 2021, 16:28 #2
Alibaba: Prawdziwy wojownik potrzebujemy więcej takich zawodników którzy dają z siebie wszystko.
» 29 grudnia 2021, 16:11 #1