Torres bliski ManU?

» 14 lipca 2006, 10:23 - Autor: gosc - źródło: wlasne
Fanów Manchesteru United i Fernando Torresa na pewno ucieszy ta wiadomość. Według doniesień z Hiszpanii Manchester United ustalił warunki transferu Fernando Torresa z Atletico Madryt. Mówi się, że Hiszpan dołączy do Czerwonych Diabłów za sumę około £ 24 mln.
» Manchester United
Swój debiut w Atletico Torres zaliczył 27. maja 2001 roku przeciwko Leganes. Swojego pierwszego gola dla klubu ze stadionu Vicente Calderon strzelił w tym samym tygodniu przeciwko Albacate.

W marcu bieżącego roku szefowie Atletico powiedzieli mu, że Newcastle United złożyło za niego ofertę, która została odrzucona. Hiszpańskim zawodnikiem interesuje się też Arsenal Londyn.

Sam Torres ponoć miał powiedzieć kolegom, że od przyszłego sezonu będzie występował w trykocie ManU i nawet już szukał sobie mieszkania w Manchesterze. Atletico Madryt wszystkiemu zaprzeczyło, mówiąc, że Torres nigdzie się nie rusza i chciało przedłużyć kontrakt ze wschodzącą gwiazdą na kolejne 12 miesięcy.

W pierwszym meczu Mistrzostw Świata w Niemczech Torres zdobył bramkę pięknym wolejem, pomagając Hiszpanom pobić Ukraińców.

W drugim meczu grupowym Hiszpania pokonała Tunezję 3-1, do przerwy przegrywając 0-1. Wtedy w Torres zdobył bramkę w 76. minucie, dając Hiszpanom prowadzenie 2-1, a póĽniej w 90. minucie z rzutu karnego. W meczu z Arabią Saudyjską trener wprowadził Torresa na boiska w 70. minucie. Zastąpił on Jose Antonio Reyesa.

Od dawna wiadomo, że tym zawodnikiem otwarcie interesuje się Sir Alex Ferguson. Napięta sytuacja między nim a Ruudem van Nistelrooyem może spowodować, że „Latający Holender” opuści Old Trafford. Zainteresowany nim jest Real Madryt i Bayern Monachium. Młody i utalentowany Hiszpan miałby zostać sprowadzony w miejsce van Nistelrooya. Czy to kolejna plotka transferowa, czy może szczera prawda? Niedługo wszystko się wyjaśni...