Oceny pomeczowe: Manchester United vs Atalanta 3:2

» 20 października 2021, 23:38 - Autor: matheo - źródło: MEN
Manchester United zanotował kolejny come back za kadencji Ole Gunnara Solskjaera. Czerwone Diabły w 3. kolejce Ligi Mistrzów pokonały Atalantę 3:2, choć do przerwy przegrywały 0:2. Jak występ piłkarzy ocenili dziennikarze Manchester Evening News i użytkownicy DevilPage.pl?
» Manchester United pokonał Atalantę 3:2 (0:2) w 3. kolejce Ligi Mistrzów
David de GeaDavid de Gea
Manchester United zachował czyste konto tylko raz w dwudziestu meczach, ale De Geę nie można winić za stratę żadnej z dwóch bramek. Ważna podwójna interwencja przy stanie 1:2.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.84

Aaron Wan-BissakaAaron Wan-Bissaka
Mały a wręcz niewidzialny wkład w grę po obu stronach boiska w pierwszej połowie. W drugiej dużo bardziej aktywny.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.75

Harry MaguireHarry Maguire
Fatalne ustawianie się przy dwóch bramkach, zjazd formy trwa. Zakłada jednak opaskę i przy golu wyrównującym zachował się jak lider.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.31

Victor LindelöfVictor Lindelöf
Jest trzecim wyborem na pozycji środkowego obrońcy, a cierpi jeszcze bardziej, gdy jego partner gra słabo. Z łatwością ograny przez Duvana Zapatę.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.17

Luke ShawLuke Shaw
Wykazał się dużą nieuwagą przy bramce Demirala. Tak jak pozostali piłkarze, prezentował większą intensywność w drugiej połowie. Asysta przy bramce Cristiano Ronaldo.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 6.42

FredFred
Zmusił do interwencji Juana Musso, a później zmarnował jeszcze lepszą okazję. Jego energia była istotna, ale podania niechlujne.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.62

Scott McTominayScott McTominay
Przywrócony do składu na ważny mecz. Był bliski wpisania się na listę strzelców. Nie nadążył za Mario Pasaliciem. W drugiej połowie zmieniony.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.26

Mason GreenwoodMason Greenwood
Chętnie stosował pressing na początku, lecz miał problem z podłączaniem się do ataków. Miał szczęście, że został tak długo.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 5.74

Bruno FernandesBruno Fernandes
W pierwszej połowie tak słaby, że dać znały o tym trybuny. W drugiej połowie początkowo odmieniony, a później znów był regres. Po jego dośrodkowaniu padł gol Maguire’a.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 7.32

Marcus RashfordMarcus Rashford
Zmarnował kilka dobrych okazji, trafił w poprzeczkę. W drugiej połowie z dużym spokojem wykończył akcję. Zszedł z urazem.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.84

Cristiano RonaldoCristiano Ronaldo
Jeden z bardziej żywiołowych graczy w pierwszej połowie. Wypracował okazję Fredowi. Na początku drugiej połowy zmarnował świetną okazję. Był gdzie trzeba przy dośrodkowaniu Shawa.
MEN: 7/10 DevilPage.pl: 7.57

Zmiennicy:

Paul PogbaPaul Pogba (za McTominaya 66’)
Podniósł zespół i trybuny na duchu.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 6.51

Edinson CavaniEdinson Cavani (za Rashforda 66’)
Biegał niezmordowanie.
MEN: 5/10 DevilPage.pl: 6.56

Jadon SanchoJadon Sancho (za Greenwooda 72’)
Wniósł trochę spokoju do ataków.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.75

Nemanja MatićNemanja Matić (za Freda 87’)
Pozwolił Manchesterowi United dobić do brzegu.
MEN: 6/10 DevilPage.pl: 5.74

Statystyki: Manchester United - Atalanta 3:2
Jubileuszowy występ Cristiano Ronaldo w Manchesterze United

Komentarze (30)

Freddie: Bruno aż 8 kluczowych podan. Jest liderem pod tym wzgledem w Premierleague i LM.
» 21 października 2021, 13:59 #29
Maniek2728: Dokładnie. Z jego ryzykownej gry (przez co ma dużo nie dokładnych podań, aczkolwiek często ryzykownych) tworzą się te kluczowe okazje, które przez braki w wykończeniu naszych nie zamieniły się na bramki/asysty. Dziwne, że za wczorajszy mecz Sofa Score profesjonalny portal ocenił Bruno na 9.3, a drugiego Ronaldo na 7.7.
» 21 października 2021, 14:35 #28
BartolRedDevil: Ronaldo mie biega do pressingu przez co wchodzą w nas jak w kaczą...
» 21 października 2021, 10:03 #27
BartolRedDevil: Ktoś widział jego stanie bez ruchu?
» 21 października 2021, 10:02 #26
BartolRedDevil: Ronaldo 7?hahaha haha
» 21 października 2021, 10:01 #25
brazylianwisnia: Bruno robi 8 sytuacji, powinien wręcz mieć 4 asysty i taka ocena?
» 21 października 2021, 09:42 #24
Mlodyrash: David uratował mecz ta interwencja przy strzałe Zapaty i poprawki przy wyniku tego 2-1. Dobrze widzieć straego Davida
» 21 października 2021, 08:00 #23
kungfury: Mówisz o tych dwóch strzałach prosto w niego? Każdy przyzwoity bramkarz by to wyciągnął
» 21 października 2021, 08:16 #22
RedsFan: Komentarz zedytowany przez usera dnia 21.10.2021 07:37

Na moje to David. Ronaldo wsumie tylko przy golu widoczny. Chociaz, cieszy fakt, ze wkoncu zabral sie za gre i nawet do obrony wracal. Potrzebujemy wiecej pressingu, bo na stojaco nic nie ugramy.
» 21 października 2021, 07:36 #21
kazak8: Fred ocena 5? Taka sama jak Lindelof? Chyba to są jakieś żarty...
» 21 października 2021, 07:35 #20
kamtor: To van de beek w styczniu odchodzi nawet matic jest wyżej w hierarchii niż on zenada
» 21 października 2021, 06:11 #19
mycka86: Niestety, ale nie wpasował się. Miał ponad rok na dopasowanie stylu gry pod EPL. Ciekawy z niego piłkarz, dobry technicznie, ze zmysłem do gry kombinacyjnej. Lecz tak na prawdę nie jest ani DM, ani rozgrywającym, ani ofensywnym pomocnikiem, ani B2B. W ustawieniu 4-3-3 czy 4-4-2 diament byłoby dla niego miejsce. Ale nie jest warty żeby dla niego specjalnie zmieniać formacje.

Imo powinniśmy całkowicie przebudować środkową linię. Pożegnać VdB, Pogbę i Matę. Po sezonie ściągnąć Garnera i dokupić klasowego DM. Freda zostawić, ale tylko jako zadaniowca. Zastanowić się co z Maticem. Ale to temat na szerszą dyskusję.
» 21 października 2021, 09:08 #18
brazylianwisnia: Matic jest DMFem a VDB przynajmniej u nas zmiennikiem Bruno
» 21 października 2021, 09:42 #17
mycka86: Wiem, ale napisałem klasowego. Matic ma bardzo dużo atutów, ale niestety bardzo stracił na mobilności i nie potrafi nadrobić tego świetnym ustawianiem się i czytaniem gry jak to robił kiedyś Carrick.

VdB jest zmiennikiem Bruno chyba tylko w teorii, bo nie przypominam sobie kiedy zmieniał Bruno lub grał zamiast niego na 10.
» 21 października 2021, 10:06 #16
rizx: Przecież to oczywiste, że prowadząc 3-2 w końcówce, gdy przeciwnik zaczyna naciskać i ma różne wprowadzasz wysokiego defensywnego pomocnika, który pomoże zabetonować środek pola i powalczyć w powietrzu, a nie niskiego ofensywnego pomocnika..
» 21 października 2021, 12:14 #15
Wazza1993: Nie miałem przyjemności oglądać meczu bo praca niestety, ale widziałem gole i tak szczerze to za samą asystę do Rasha Bruno powinien uniknąć krytyki, jednak ktoś kto oceniał to nawet o niej nie wspomniał
» 21 października 2021, 02:15 #14
vanantgaal: Pierwsza asysta genialna, pewnie okaże się jedną z lepszych w sezonie. Druga bardziej przypadkowa ale jest. Natomiast te dwie asysty trochę zamazują to jak niechlujnie grał, jak niepotrzebnie tracił piłki w pierwszej połowie i jak fatalnie wykonywał rzuty rożne.
» 21 października 2021, 06:12 #13
mycka86: W pierwszej połowie zagrał jeszcze genialną klepkę do Freda, gdy ten strzelił minimalnie obok słupka. Ma wiele błysków, ale coraz częściej też traci piłkę jak junior. Jego gra w ostatnim czasie powoduje ogromny dysonans poznawczy.
» 21 października 2021, 09:11 #12
Wazza1993: Wszystko rozumiem, nie mniej jednak gratulacje dla redaktora DP za pominięcie tak pięknego podania w tych śmiesznych ocenkach
» 21 października 2021, 13:30 #11
Number10: Fred, troszkę za ostra krytyka. To wcale nie było jego złe spotkanie.
Bruno dużo strat i głupich zagrań, ale miał też kilka podań, po których powinien po prostu paść gol.
Rashford, kapitalny piłkarz. To dopiero jego drugie spotkanie. Nie ma rytmu meczowego, a i tak zapakował bramkę.
Ronaldo - kilka razy nie strzelił bramki, mimo dogodnej sytuacji. Mimo wszystko mam wrażenie, że jego charakter i szczera chęć zwycięstwa pozwoliły obrócić losy meczu.

Nie jestem w zespole Ole out natychmiast. Dla mnie niech pracuje do końca sezonu, jak nic nie osiągnie to niech zostanie w United, ale nie na stanowisku menadżera. Pytanie też, czy będzie dostępny inny odpowiedni kandydat. Co by nie mówić, miał wizję United, odbudował szatnie, sprowadził ciekawych piłkarzy, i kilka innych pozytywów. Generalnie wniósł "wartość dodana". Mimo to ten mecz został wygrany przez indywidualności, a nie geniusz taktyczny.
» 21 października 2021, 00:02 #10
niewiempoco: Zobaczcie że Ronaldo miał 4 stworzone sytuacje kolegom, Bruno 9, a potem NIC. Nikt więcej nie tworzył. Dopiero Shaw wrzucił na głowę.
» 20 października 2021, 23:59 #9
reddevilsfan: No nie, chyba oglądaliśmy dwa różne mecze - Bruno dzisiaj grał bardzo dobrze, powinien skończyć mecz z 2-3 asystami - na pewno mecz do zapomnienia dla AWB i Greenwooda
» 20 października 2021, 23:57 #8
niewiempoco: Obejrzyj od nowa mecz do 40 minuty, zobaczysz same straty Bruno i podania w kosmos. Potem się poprawił.
» 21 października 2021, 00:01 #7
Rashy10: Komentarz zedytowany przez usera dnia 21.10.2021 00:02

Moim zdaniem AWB momentami dobrze szarpał i przyspieszał grę na prawej stronie przy wyjściu z obrony. Jak zwykle jeden z nielicznych, który nie panikuje pod pressingiem. Z kolei Bruno w pierwszej połowie irytujący i dopiero w drugiej sie poprawił
» 21 października 2021, 00:02 #6
Quebambino: Ty widziałeś pierwszą połowę? Chłop miał same straty, grał katastrofalnie. Łącznie w meczu zanotował 33 straty.. 33! Stworzył sytuacje, ale to jest jego zadanie. On musi popracować nad zmniejszeniem ilości strat. Bo on regularnie ma ich ponad 20. Dzisiaj przeszedł samego siebie.
» 21 października 2021, 00:06 #5
biolekkk: Dokładnie, chyba różne mecze. Awb jedyny coś próbował wyprowadzać a Bruno bardzo dużo strat, mimo że zaangażowania mu nie można odmówić oczywiście.
» 21 października 2021, 08:01 #4
kungfury: Zawsze najbardziej kreatywny gracz zespołu notuje najwięcej strat, norma. Sprawdźcie sobie ile strat miał np. Messi w Barcelonie
» 21 października 2021, 08:17 #3
Zbirek: Ronaldo reanimuje Solskjaera i tylko 7? Dzisiaj nawet w defensywie harował. Od powrotu każdy jego gol jest kluczowy
» 20 października 2021, 23:44 #2
niewiempoco: Komentarz zedytowany przez usera dnia 21.10.2021 00:18

Spoko, nie strzelił z Leicester i Evertonem (mimo ławy) więc wygonić. Niestety kibole mają taką mentalność, że najmniejszą wadę zjadą, najmniejszy problem.
» 21 października 2021, 00:18 #1