Czerwone Diabły w reprezentacjach: McTominay bohaterem ostatniej akcji

» 10 października 2021, 07:31 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Scott McTominay będzie miło wspominał mecz eliminacji MŚ 2022 z Izraelem. Pomocnik Manchesteru United dał reprezentacji Szkocji zwycięstwo w doliczonym czasie gry. Był to jednocześnie pierwszy gol 24-latka w kadrze.
» Scott McTominay dał zwycięstwo reprezentacji Szkocji w meczu z Izraelem
Szkoci po emocjonującym meczu pokonali Izrael 3:2. McTominay gola na wagę zwycięstwa zdobył w czwartej minucie doliczonego czasu gry. Szkot okazał się najsprytniejszy w polu karnym po rzucie rożnym dla Tartan Army i wpakował piłkę do bramki.

– Prawdopodobnie nie był to mój najładniejszy gol, ale jeśli chodzi o wagę tego trafienia, to wystarczy popatrzeć na kibiców reprezentacji Szkocji. Niesamowita sprawa. Trudno opisać mi to słowami. Nigdy tego nie zapomnę – mówił McTominay w rozmowie ze Sky Sports.

Szkocja dzięki wygranej z Izraelem zajmuje drugie miejsce w grupie F z 14 punktami na koncie. Drużyna Steve’a Clarke’a traci cztery punkty do pierwszej Danii na trzy kolejki przed zakończeniem eliminacji.

Ze zwycięstwa w sobotni wieczór mogli cieszyć się też Anglicy, którzy rozbili Andorę 5:0. Jesse Lingard i Jadon Sancho przebywali na placu gry przez 72 minuty. Bardziej ze swojego występu może być zadowolony Sancho, który zanotował asysty przy dwóch trafieniach. Synowie Albionu są na pierwszym miejscu eliminacyjnej grupy I.

Towarzyskie zwycięstwo z Katarem (3:0) zanotowała reprezentacja Portugalii. W spotkaniu zagrali Diogo Dalot, Cristiano Ronaldo i Bruno Fernandes. Dalot na boisku przebywał od pierwszej do ostatniej minuty, Ronaldo zszedł po pierwszej połowie, a Bruno pojawił się na murawie w 71. minucie.

Wynik spotkania na Estádio Algarve otworzył Cristiano Ronaldo. Portugalczyk trafił do siatki w 37. minucie meczu. Po zmianie stron kolejne trafienia dołożyli Jose Fonte i Andre Silva.