Argentyna – Brazylia 1:0. Fred bez złotego medalu Copa America 2021

» 11 lipca 2021, 08:35 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
Fred nie będzie miło wspominał finału Copa America 2021. Brazylijczycy przegrali z Argentyną 0:1.
» Fred zagrał 45 minut w finale Copa America 2021
Pomocnik Manchesteru United mecz na legendarnej Maracanie rozpoczął w podstawowym składzie. Szybko wyłapał natomiast żółtą kartkę. Łącznie arbiter upominał kartkami aż dziewięciu zawodników.

Fred na boisku przebywał do końca pierwszej połowy. W przerwie spotkania został zmieniony przez Roberto Firmino, bo Brazylijczycy musieli gonić wynik.

Decydująca dla losów finału Copa America 2021 była 22. minuta. Rodrigo De Paul zagrał prostopadłą piłkę z własnej połowy w kierunku Angela Di Marii. Piłkarz PSG wpadł w pole karne i sprytnym strzałem przerzucił futbolówkę nad wychodzącym z bramki Edersonem.

Argentyńczycy sięgnęli po upragnione trofeum, na które czekali od 1993 roku. Najbardziej zadowolony z końcowego triumfu był Lionel Messi, dla którego było to pierwsze poważne trofeum zdobyte z seniorską reprezentacją Argentyny.

Fred, choć finału nie wygrał, to może być zadowolony ze swoich występów na Copa America 2021. Piłkarz Manchesteru United był podstawowym zawodnikiem w kadrze selekcjonera Tite.