Wenger: Fernandes pod koniec sezonu słaniał się na nogach

Arsene Wenger, były menadżer Arsenalu, dostrzegł spadek formy Bruno Fernandesa pod koniec sezonu 2020/2021. Francuski szkoleniowiec liczy natomiast, że Portugalczyk wróci na swój optymalny poziom na EURO 2020.
» Bruno Fernandes w sezonie 2020/2021 był najlepszym piłkarzem Manchesteru United
Fernandes w minionym sezonie był najlepszym piłkarzem Manchesteru United. Portugalczyk zdobył dla Czerwonych Diabłów 28 bramek i zanotował 18 asyst we wszystkich rozgrywkach.

– Moim zdaniem Bruno Fernandes kończył sezon słaniając się na nogach. Brakowało mu tej iskry – mówi Wenger w rozmowie z beIN SPORTS.

– Czasami można było dostrzec, że w spotkaniach jest nieco bardziej poddenerwowany. To również oznaka zmęczenia. Gdy grasz na najwyższym poziomie, to jesteś spokojny, skoncentrowany i kontrolujesz sytuację.

– W ostatnich 4-5 spotkaniach Bruno Fernandes był pod tym względem nieco słabszy. Mam nadzieję, że odzyska formę i będzie miał duży wpływ na reprezentację Portugalii – dodaje Wenger.

Fernandes wziął udział w piątkowym spotkaniu towarzyskim z reprezentacją Hiszpanii (0:0). Pomocnik Manchesteru United pojawił się na placu gry w 59. minucie, zmieniając Sergio Oliveirę.

Manchester United nie planuje wypożyczać Amada Diallo
Komentarz Gary’ego Neville’a do spotkania Glazera z kibicami

Komentarze (10)

Litosci: U nas jest taki problem, ze każdy nasz mecz to walka o życie. Skoro masę meczów wygrywaliśmy odrabiając straty to logiczne ze najlepsi musieli grać. Chyba tylko mecz z southsmptob był na tyle komfortowy ze mogliśmy zrobić szybkie zmiany.
» 5 czerwca 2021, 18:32 #10
ess: Oczywiście, że tak. Nadal grał bardzo dobrze, ale do początku marca był bezdyskusyjnie najlepszy w lidze, teraz danie mu mvp sezonu byłoby nawet trochę kontrowersyjne. Ale takie są efekty wystawiania zawodnika nawet na mecze z najgorszą drużyną w PL czy na rewanże przy wyniku 4:0.
» 5 czerwca 2021, 10:55 #9
KOw11alMUN: Nie chce Ci nic mówić ale w tym sezonie przegraliśmy z Sheffield United, zremisowaliśmy z WBA i z Fulham. W meczu z Romą też by się mogło wydawać, że wszystko jest pewne a gdyby nie David to Rzymianie mogliby nawet wyrównać stan dwumeczu. Więc wystawianie Bruno jest trochę uzasadnione...
» 5 czerwca 2021, 11:26 #8
DevoMartinez: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.06.2021 11:38

Chwila. W drugiej połowie rozegrnaych meczy zaliczył tyle samo asyst co w pierwszejj - tj po 9. Bramek miał mniej bo 12 vs 16 ale nadal to są bdb liczby. A pod sam koniec sezonu mniej mu wychodziło bo i on i koledzy byli już trochę zajechani. Dla mnie nadal to jest mots bo w sumie to on dał nam 2 miejsce w lidzę. Największy wpływ na wyniki klubu obiektywnie patrząc.
» 5 czerwca 2021, 11:36 #7
ess: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.06.2021 12:04

To średnio uzasadniony dobór składu skoro przegraliśmy. Nie mówię, żeby jakoś super oszczędzać najlepszego zawodnika, ale trzeba znajdować momenty w których można to zrobić, szczególnie w tak intensywnym sezonie, w zasadzie to 1 i 1/3 sezonu, bo przecież nie mieliśmy miesiąca żeby odpocząć i się przygotować do sezonu.
Nigdzie nie pisałem o drugiej połowie. Od meczu z City 2 gole i 1 asysta w lidze. W sumie 5 bramek i 4 asysty od tego spotkania, z czego ponad połowę zaliczył w dwumeczu z Romą. To naprawdę nie są wybitne liczby.
» 5 czerwca 2021, 12:03 #6
ess: o, ruben dias player of the year swoją drogą
» 5 czerwca 2021, 12:11 #5
DevoMartinez: Komentarz zedytowany przez usera dnia 05.06.2021 12:23

To coś źle sprawdziłeś. W sumie 6 bramek i 6 asyst od meczu z city. Włączając ten mecz. I dodajmy, że to nie połowa sezonu tylko ostatnia 2,5 miesiąca sezonu.
» 5 czerwca 2021, 12:20 #4
ess: Piszę po raz kolejny - nigdzie nie mówiłem o POŁOWIE sezonu. Skąd wziąłeś te 6/6? Wg, transfermarktu ma 6/5 licząc z City czyli tyle samo ile licząc od meczu z Chelsea w lutym. Nie wiem co chcesz udowodnić, chyba każdy się zgodzi, że Bruno od marca nie był aż tak dobry jak wcześniej. Pokazują to bramki+asysty, nagrody indywidualne czy nawet średnie oceny. Może gdyby Ole wykorzystał okazje do rotacji, to sezon byłby dla nas lepszy.
» 5 czerwca 2021, 13:56 #3
DevoMartinez: Wziąłem z whoscored samemu licząc bramki asysty od meczu z city. Udowodnić chce to, imo zasłużył na wyróżnienie za sezon i że to nie prawda jakoby miał jakiś mega zjazd formy. Kilka ostatnich meczy nic nie wychodziło ale to kila meczy. A już z kimś dyskutowałem kto twierdził, że od połowy sezonu gra piach i pewnie pomyliłem posty. Od marca również te liczby nie są złe. Zwłaszcza, że i cały zespół już nie był tak skuteczny i wiele szans kreowanych brzez Fernasndesa zostało zmarnowanych.
» 5 czerwca 2021, 17:06 #2
ess: A gdzie ja powiedziałem, że miał mega zjazd? Nadal był bardzo dobry, po prostu znalazłoby się trochę lepiej grających zawodników w tym okresie.
» 5 czerwca 2021, 20:06 #1