U-23: Manchester United zdemolował Derby County

» 3 maja 2021, 21:55 - Autor: Rio5fan - źródło: DevilPage.pl
Poniedziałkowe spotkanie Derby County z Manchesterem United w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gości 6:2.
» Czerwone Diabły rozbiły Derby County w efektownym stylu
Czerwone Diabły przystąpiły do tej konfrontacji po zaledwie 1 wygranej w poprzednich 5 kolejkach ligowych. Ekipa Baranów miała za sobą 3 zwycięstwa i 2 porażki.

Rywalizacja rozpoczęła się wprost idealnie dla podopiecznych Neila Wooda. Już w pierwszej minucie United wyszli na prowadzenie za sprawą ładnej zespołowej akcji, którą skutecznie wykończył Anthony Elanga.

Goście nie zrazili się jednak stratą gola i chwilę później doprowadzili do wyrównania. Matěja Kovářa doskonałym strzałem pokonał Olamide Ibrahim.

Drużyna The Rams poszła za ciosem i po pół godzinie spotkania gospodarzy na prowadzenie doskonałym uderzeniem wyprowadził Cameron Cresswell.

Widzowie nie mogli spuszczać wzroku z boiska, bowiem po kilku minutach potężne uderzenie Ethana Galbraitha ponownie doprowadziło do wyrównania.

Nie był to koniec zdobywania bramek w pierwszej połowie. W 39. minucie błyskawiczny kontratak Manchesteru United skutecznie wykończył Shola Shoretire.

Ostatnim akcentem pierwszej części gry była bramka debiutującego na poziomie Premier League 2 Amariego Forsona.

Kolejny cios ekipie Derby w 72. minucie mocnym uderzeniem prawą nogą zadał Anthony Elanga. Szóstego gola dla Czerwonych Diabłów na kwadrans przed końcem meczu strzelił Shola Shoretire.

Gracze Neila Wooda mogli cieszyć się ze zdobytych trzech punktów po efektownym występie. Co ciekawe, ostatnim ligowym rywalem United w tym sezonie będzie ekipa Derby County.

Premier League 2
Loughborough University Stadium, Loughborough

Derby County – Manchester United 2:6 (2:4)
Bramki: Olamide Ibrahim 4', Cameron Cresswell 31' | Anthony Elanga 1', 72', Ethan Galbraith 33', Shola Shoretire 39', 76', Amari Forson 45' + 1'

Derby County: Sykes-Kenworthy - Bardell, Bateman, Grewal-Pollard, Williams - Clarke, Thompson - Plange, Aghatise (Duncan 62'), Ibrahim - Cresswell

Manchester United: Kovář - Helm, Taylor, Fish (Fernández 46'), Devine - Galbraith (Wellens 57'), McCann - Shoretire, Forson (Iqbal 76'), Mejbri - Elanga