U-23: Manchester United lepszy od osłabionej Chelsea

» 23 kwietnia 2021, 22:07 - Autor: Rio5fan - źródło: manutd.com
Piątkowe spotkanie Manchesteru United z Chelsea w ramach Premier League 2 zakończyło się zwycięstwem gospodarzy 4:2.
» Czerwone Diabły odprawiły z kwitkiem ekipę The Blues
Na listę strzelców po stronie gospodarzy dwukrotnie wpisał się Shola Shoretire, a po jednym golu dorzucili Amad Diallo oraz Mark Helm.

Rywalizacja rozpoczęła się lepiej dla ekipy The Blues, bowiem już w 6. minucie do bramki United trafił Myles Peart-Harris.

Później jednak czerwoną kartką ukarany został bramkarz gości, co znacząco ułatwiło zadanie podopiecznym Neila Wooda.

Jeszcze przed przerwą dwa gole strzelił niedawny debiutant w pierwszym zespole, czyli Shola Shoretire.

Czerwone Diabły na prowadzenie ładnym uderzeniem z rzutu wolnego wyprowadził Amad Diallo, a w 81. minucie marzenia Chelsea rozwiał Mark Helm.

Wynik meczu w doliczonym czasie gry drugiej połowy ustalił Henry Lawrence.

Przed rezerwami Manchesteru United jeszcze tylko dwa spotkania do zakończenia sezonu ligowego. W obu przypadkach United zagrają z Derby County.

Premier League 2
Leigh Sports Village, Leigh

Manchester United – Chelsea 4:2 (2:1)
Bramki: Shola Shoretire 45', 45'+ 5', Amad Diallo 70', Mark Helm 81' | Myles Peart-Harris 6', Henry Lawrence 90'+ 2'

Manchester United: Bishop - Wellens, Fish, Devine, Williams - McCann, Helm - Diallo, Shoretire, Elanga - Mejbri

Chelsea: Bergström - Sterling, McClelland, Mbuyamba - Livramento, McEarchan, Ballo, Nunn - Sonnsup-Bell, Peart-Harris, Vale