Czerwone Diabły w reprezentacjach: Wygrana Portugalii, potknięcie Francuzów

» 25 marca 2021, 09:32 - Autor: matheo - źródło: DevilPage.pl
W środę rozegrano pierwsze mecze w ramach eliminacji do mistrzostw świata 2022. Na boiskach pojawiło się kilku zawodników Manchesteru United.
» Bruno Fernandes pojawił się na boisku w 46. minucie spotkania z Azerbejdżanem
Reprezentacja Portugalii pokonała skromnie Azerbejdżan 1:0 w meczu, który odbył się na neutralnym boisku w Turynie. Bruno Fernandes na murawie pojawił się w drugiej połowie, zmieniając Joao Moutinho w 46. minucie. Spotkanie rozstrzygnęło samobójcze trafienie Maksima Medvedeva.

Powodów do zadowolenia nie mieli Paul Pogba i Anthony Martial, bo Francuzi nie zaczęli dobrze eliminacji do MŚ. Trójkolorowi tylko zremisowali w Paryżu z Ukrainą 1:1. Pogba i Martial w środowym meczu pełnili rolę rezerwowych i na boisku pojawili się dopiero w drugiej połowie. Pogba w 63. minucie zmienił Oliviera Giroud, a Martial w 77. minucie zastąpił Kyliana Mbappe.

Spotkanie w pełnym wymiarze czasowym rozegrał Daniel James. Reprezentacja Walii przegrała natomiast z Belgią 1:3. Walijczycy szybko objęli prowadzenie, bo w 11. minucie na listę strzelców wpisał się Harry Wilson, któremu asystował Gareth Bale. Belgowie odwrócili losy rywalizacji jeszcze w pierwszej połowie – bramki strzelili Kevin De Bruyne i Thorgan Hazard. Po zmianie stron do siatki z karnego trafił Romelu Lukaku.

Kolejne mecze eliminacji do MŚ 2022 odbędą się w czwartek. Szansę na grę będą mieli m.in. zawodnicy Manchesteru United reprezentujący Anglię, która zmierzy się z San Marino.