8 ciekawostek po meczu Manchester United - Leeds 6:2

» 21 grudnia 2020, 09:50 - Autor: matheo - źródło: OptaJoe, twitter.com
Manchester United w dobrym stylu rozprawił się z Leeds United w 14. kolejce Premier League. Kilka ciekawostek na temat wygranego 6:2 meczu przez Czerwone Diabły przygotowali statystycy firmy Opta.
» Scott McTominay w niedzielę zapisał się na kartach historii Premier League
16 – Manchester United nie dał się pokonać Leeds United w 16. ligowym spotkaniu rozgrywanym na Old Trafford (10 zwycięstw, 6 remisów). Pawie po raz ostatni wygrały w Teatrze Marzeń w lutym 1981 roku.

3 – Scott McTominay jest pierwszym piłkarzem w historii Premier League, który strzelił dwa gole w pierwszych trzech minutach meczu.

3 – Manchester United prowadził z Leeds United 3:0 już po 20 minutach gry. Czerwone Diabły tak wysokiego prowadzenia na początku meczu nie wypracowały sobie od sierpnia 2006 roku. Wówczas United strzelili 3 bramki Fulham w 16 minut.

4 – Leeds United po raz pierwszy w historii startów w Premier League straciło 4 bramki w pierwszej połowie. Było to 482. spotkanie Pawi w Premier League.

4 – Mecz Manchesteru United z Leeds United był czwartym w tym sezonie Premier League, w którym kibice mogli zobaczyć w pierwszej połowie przynajmniej 5 bramek (Liverpool vs Leeds, Aston Villa vs Liverpool, Man Utd vs Tottenham). W całym sezonie 2019/2020 pięć bramek do przerwy padło tylko w 3 spotkaniach.

33 – Daniel James strzelił swojego pierwszego gola w Premier League od 33 ligowych spotkań. Po raz ostatni trafił do siatki z Southampton w sierpniu 2019 roku.

6 – Zespół prowadzony przez Marcelo Bielsę po raz pierwszy stracił 6 bramek w meczu. Po raz ostatni taka sytuacja miała miejsce, gdy Argentyńczyk prowadził Newell’s Old Boys i przegrał z San Lorenzo 0:6 w Copa Libertadores w lutym 1992 roku.