6 ciekawostek po meczu West Ham - Manchester United 1:3

» 6 grudnia 2020, 09:15 - Autor: matheo - źródło: OptaJoe, twitter.com
Manchester United pokonał West Ham United 3:1 w 11. kolejce Premier League. Kilka ciekawostek na temat meczu na Stadionie Olimpijskim w Londynie przygotowali statystycy firmy Opta.
» Manchester United pokonał West Ham United 3:1 i zgarnął komplet punktów w Londynie
36 – Bruno Fernandes od czasu swojego debiutu w Manchesterze United był bezpośrednio zaangażowany w 36 goli w 38 występach we wszystkich rozgrywkach (22 gole, 14 asyst). To wynik o 5 lepszy, niż jakikolwiek inny zawodnik Premier League w tym czasie.

9 – Manchester United został drugim zespołem w historii Premier League, który w 9 wyjazdowych meczach ligowych z rzędu strzelił przynajmniej po 2 bramki. Wcześniej dokonało tego Leeds United w kwietniu 2001 roku.

20 – Od początku ubiegłego sezonu Mason Greenwood strzelił 20 bramek we wszystkich rozgrywkach. To dwa razy więcej, niż jakikolwiek inny nastolatek grający w Premier League (Martinelli – 10 goli).

385 – Manchester United w historii Premier League zdobył 385 punktów w meczach, w których przegrywał. Takim wynikiem nie może pochwalić się żaden klub w angielskiej ekstraklasie.

8 – Tylko jeden piłkarz w tym sezonie Premier League wykreował więcej szans swoim kolegom w jednym meczu niż Bruno Fernandes w starciu z West Hamem. Portugalczyk w spotkaniu z Młotami potrzebował na to zaledwie 45 minut.

8 – Bruno Fernandes pojawił się na boisku na początku drugiej połowy i stworzył swoim kolegom 8 szans. Jedynym piłkarzem, który dokonał takiej sztuki w maksymalnie 45 minut był Jason Koumas (Wigan) z Sunderlandem w lutym 2008 roku.